Friday, 04.07.2025, 17:54

Меню сайту
Розділи новин
Волинські новини [1403]
Аналітика [237]
Новини України [912]
Позиція партії [147]
Інтерв'ю [126]
Відео [25]
Привітання [52]
Твоя думка - важлива [18]
Календар новин
«  June 2009  »
Su Mo Tu We Th Fr Sa
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930
Пошук
Статистика

Total online: 1
Guests: 1
Users: 0
Головна » 2009 » June » 26 » Сергій Горбач: "Тільки зміна влади може покращити життя українців"
Сергій Горбач: "Тільки зміна влади може покращити життя українців"
11:29
Рожищенський район наразі переживає, м’яко кажучи, не найкращі часи. Втім, які і всі подібні аграрні райони області. Нинішній непрофесійний та популістський уряд селян уже довів до відчаю. Аби їх почули – вони вже вдаються до страйків. Здається, й самі чиновники вже усвідомили, яким нестерпним зробили життя селян, проте, визнавати цього категорично не хочуть. А для чого? Чим же вони їм зараз можуть допомогти? Бюджетні кошти поволі перетворюються на передвиборчий гаманець прем’єра та президента. Спостерігаючи таку невтішну картину люди, в тому числі і кожен селянин, здається, в майбутньому вже більше не помиляться у своєму виборі – і не допустять до влади цинічних та ганебних політиків, що несуть тільки розруху. Так вважає голова Рожищенської районної організації Партії регіонів Сергій Горбач.

- Сергію Васильовичу, скажіть будь ласка як Ви оцінюєте сьогодні соціально-економічний стан Рожищенського району?

- На жаль, на сьогоднішній день соціально-економічний стан Рожищенського району далекий, ну скажімо, від задовільного. Самі судіть, адже нині в районі спостерігається катастрофічне скорочення виробництва, підприємств, погіршення зайнятості населення, зменшення платоспроможності, занепад сільських територій. Словом, за таких умов, про якийсь прогрес тут навіть і не йдеться. Звісно, хотілося б розвитку, проте, думаєш аби завтра аграрна галузь не зникла, як така!

- З чим на Вашу думку пов’язаний спад виробництва продукції у вашому районі?

- Значний спад виробництва і реалізації продукції в першу чергу пов'язаний з відсутністю ринків збуту, або системи в механізмі їх дії. Основну питому вагу у виробництві району завжди займав ВАТ «Рожищенський сирзавод». Втім, зараз про це говорити не доводиться. В роботі цього підприємства, особливо цього року, очевидні проблеми. Чому? Та тому що відбувається тотальне скорочення поголів’я корів, і як результат - зменшення заготівель цільного молока. Спостерігається також зменшення платоспроможності населення, ріст цін на продукцію значно скоротився попит на внутрішньому ринку. Основний, надійний, потужний ринок з Росією був зруйнований ще в 2005 році і не відновлений до сьогодні. Як не прикро про це говорити, але державна підтримка щодо пільгового кредитування для переробних підприємств цього року практично не здійснюється.

Успішне колись у минулих роках ЗАТ «Рожищенський птахокомбінат» нині фактично теж звело свою діяльність до нуля. Значно скоротилися обсяги зовнішньої торгівлі.

- Сергію Васильовичу, які проблеми сьогодні найбільше турбують селян?

- Найбільше сьогодні турбує селян ліквідація сільськогосподарських підприємств, зруйновані тваринницькі ферми, відсутність практичної державної підтримки особистих селянських, фермерських господарств, сільськогосподарських підприємств; здирницькі закупівельні ціни на сільськогосподарську продукцію (які і близько не покривають затрат на їх виробництво); безперервний і безпідставний ріст цін на пально-мастильні матеріали, мінеральні добрива, засоби захисту рослин, запасні частини, ввезення неякісного імпортного м’яса та м'ясо-молочних продуктів ( якщо так можна називати відходи) і ін.

- Розкажіть будь ласка як сприйняли аграрії нові послуги з ідентифікації тварин (паспорти, сережки), наскільки їм це сьогодні обтяжливо у фінансовому плані?

- Ідентифікацію тварин з огляду на сьогоднішній стан тваринництва в Україні можна оцінити як «ведмежу послугу». Вартість цього недолугого урядового нововведення майже в десять разів перевищує реальні затрати. Якість робіт, зокрема ведення електронного державного реєстру тварин агентством з ідентифікації, не витримує будь якої критики. Особливо потерпають від таких «послуг» власники тварин, які претендують на отримання державних дотацій в тваринництві. Без підтвердження реальної ідентифікації витягом з електронного реєстру тварин - дотації не отримають.

- Цьогорічні бюджетні програми АПК: на що вони спрямовані, які кошти передбачені, а скільки реально виділено?

- Для сільськогосподарських товаровиробників району з державного бюджету на 2009 рік виділено лише 1085 тис.грн., з яких 564 тис.грн. – це заборгованість за 2008 рік по дотації за високовагову худобу та кондиційні свині, 32 тис.грн. на здешевлення вартості перехідних кредитів минулих років при потребі у 643 тис.грн. На сьогодні реально отримано заборгованість 2008 року та 187 тис.грн. за утримання поголів’я корів м’ясного напрямку, за приріст поголів’я корів, за закуплені племінні корови. Для порівняння, в 2008 році сільгоспвиробники району отримали 5595 тис.грн державної підтримки. Окрім того, не вирішується питання відшкодування податку на додану вартість. Лише по одному СФГ «Чебені плюс» заборгованість становить 900 тис.грн. Фактично не працює програма форвардних закупівель зерна через Аграрний фонд, на які були сподівання з самого початку в окремих господарствах. Увесь комплекс весняно-польових робіт було проведено в господарствах району виключно за рахунок внутрішніх резервів. Ще складніша ситуація з проведення робіт по догляду за культурами, заготівлею кормів, збиранням урожаю зернових культур.

- Сергію Васильовичу, чим загрожує недофінансування цих життєвонеобхідних для села програм?

- Перш за все, недофінансування програм АПК ставить в умови фінансового банкрутства підприємства ( включаючи і ті, що в попередні роки здійснювали прибуткову діяльність), призведе до ліквідації галузей тваринництва, буряківництва. На сьогоднішній день з такою політикою селяни аж ніяк не погоджуються, тому наразі ми готуємося до страйку аби влада звернула нарешті увагу на наші проблеми, які вона сама для нас і створила.

- У яких галузях сільського господарства району спостерігається збитковість?

- За результати минулого 2008 року з 20 сільськогосподарських підприємств 16 працювали із збитками. В тринадцяти господарствах була збитковою галузь рослинництва, в вісімнадцяти – тваринництва. Збиткове виробництво м’яса ВРХ, молока, цукрових буряків.

- Сергію Васильовичу, як змінюється ставлення жителів Рожищанського району до Партії регіонів?


- Ставлення змінюється у кращу сторону. Люди мають можливість порівняти діяльність уряду Віктора Януковича і нинішнього. Тоді була конструктивна, системна робота, люди бачили стабільність, перспективу, а сьогодні маємо невизначеність та безлад. Люди хвилюються за своє майбутнє.

- Як ви оцінюєте політично-економічну ситуацію в країні в цілому?

- На жаль, на сьогоднішній день її можна оцінювати лише як політичну. Тому що економічні закони в суспільстві не діють і ми маємо законодавчу економічну базу, як хаос - набір суперечливих, задекларованих кон’юктурних, короткотермінових передвиборних гасел. Політична доцільність визначає пріоритети діяльності всіх гілок влади на усіх рівнях . Наразі ж, спостерігається ситуація, яка на межі втрати державності, що призведе до миттєвого поглиблення кризових явищ. Прикро!

- Сергію Васильовичу, на Вашу думку яких заходів треба було б вжити аби мешканцям району жилося легше?

- Перш за все, створити систему законодавчих актів розвитку економіки, які сприяли б розвитку, а не ліквідації підприємств району. Держава має нарешті турбуватися про своїх громадян, як слід. Тільки зміна влади може покращити життя українців і відповідно мешканцям нашого району.

- Дякуємо вам, Сергію Васильовичу за змістовну розмову.

Розмову вела Олена Кондратюк

Категорія: Інтерв'ю | Переглядів: 841 | Додав: volynregion | Рейтинг: 1.0/1 |