23 травня, у селищі Ратне відбулася розширена нарада з головами місцевих організацій Партії регіонів. Тоді про діяльність Ратнівської районної організації ПР звітувала - голова організації Валентина Краглик. Вона зазначила, що рейтинг ПР у районі, порівняно з минулими роками, значно зріс. Селищна рада у багатьох питаннях йде назустріч партійцям, і проблеми на місцях зараз вирішуються значно простіше. Також зростає кількість бажаючих стати членами ПР.
Такий позитив у роботі Ратнівської районної парторганізації відмітили однопартійці і на засіданні Контрольної комісії, яка відбулася 2 червня – Валентину Краглик було одноголосно обрано заступником голови цієї комісії. З нагоди призначення голови Ратнівської районної організації ПР на таку відповідальну посаду ми і вирішили поспілкуватися з Валентиною Тарасівною про перспективу, а також про будні та проблеми у партійній роботі.
- Валентино Тарасівно, як Ви оцінюєте нинішню ситуацію в країні?
Суспільно-політична ситуація, яка склалася в Україні - непроста. Звичайно, на хаос і безлад легше списати прорахунки в економіці, зовнішній і внутрішній політиці, соціальній сфері. Дуже часто люди повторюють вислів про владу: «Дістали! Скільки ще триватиме таке політичне шоу?!» Партійці Ратнівщини розуміють, що необхідно активізувати наші зусилля, зусилля депутатів усіх рівнів і спрямувати на стабілізацію ситуації в країні та недопущення зловживань з боку діючої влади на місцях. Лідер Партії регіонів Віктор Янукович заявляв, що для партії важливим є якнайшвидший вихід країни з кризи, а не використання наближення президентських виборів для розкручування галасливих пропагандистських кампаній. Ми в першу чергу повинні думати про зростання економіки і поліпшення життя людей, а не про високі посади. Сьогодні люди переконуються, що Партія регіонів захищає позиції людей, історичну правду та справедливість, культурні цінності. Події, які відбуваються останнім часом в державі, ще раз переконують, що вибір на користь ПР – це не лише запорука миру в Україні, але і її державного суверенітету …
- Скажіть, будь ласка, нашим читачам як змінилася районна парторганізація після 2004 року?
Партія регіонів на Ратнівщині представлена міцною структурованою організацією, яка має чималий вплив на суспільно-політичне життя. Пригадую 2004 рік, як важко було переконувати людей, що Партія регіонів – це та партія, яка буде працювати на перспективу країни. Багато людей повірили нашому активу і підтримали на президентських виборах В.Ф.Януковича, але більшість виборців чекали і надіялися на нинішнього президента, а тепер собі не можуть пробачити, що помилилися, а країна котиться у прірву. В. Ющенко і його «любі друзі» нічого доброго не зробили для країни. Почалися переслідування, звільнення з посад. До влади прийшли зовсім не підготовлені кадри. Їм була «подяка» посадою за те, що були на Майдані. Завдяки помаранчевій команді знищено саме поняття демократії. Народ уже добре знає та розуміє, хто і для чого дестабілізує ситуацію в країні, ініціює політичне протистояння, погіршує імідж України у світі, кому потрібні конфлікти з Росією. З 2004 року наша партійна організація зміцніла, як кадрово так і організаційно, кількість членів партії зросла у 6 разів, збільшилася кількість первинних організацій із 3 до 38. Звичайно з кожним днем зростає кількість наших прихильників. Маємо в активі інтелігенцію, службовців, підприємців. Підтримують нас прості люди, адже їм хочеться, щоб влада нарешті почала думати про потреби народу.
- Вагомий авторитет Партія регіонів здобула на Ратнівщині завдяки діяльності партійного депутатського корпусу. Поділіться секретом успіху…
Наш депутатський статус дозволяє спілкуватися з виборцями на рівних, розділяючи їх проблеми і сподівання. Виконуючи депутатські обов’язки, буваю у селах району, зустрічаюся з виборцями, працюю над документами, що надходять для розгляду у постійну депутатську комісію, беру участь у засіданнях комісії, сесіях районної ради, працюю над зверненнями громадян. Даю депутатські запити. У депутатській діяльності найголовніше – оцінка та визнання цієї роботи у тому, що ти почуваєш себе потрібним людям і намагання вирішити конкретні проблеми, які стосуються окремого громадянина чи всієї громади. Однак не завжди це можна.
- З якими проблемними питаннями звертаються місцеві жителі до Вас?
Будучи нещодавно в селах Мельники, Річицькі, Річиця під час спілкування з людьми відчувала, що вони хочуть поспілкуватися, отримати відповіді на свої запитання, знайти допомогу у вирішенні конфліктів, поскаржитися на несправедливість.
Люди стурбовані, що колись років 30-40 тому побудували будинок, а сьогодні змінилося законодавство і тепер, щоб оформити право власності, треба сплатили великі кошти, або молодь хоче будуватися, а щоб виготовити документи на забудову теж треба чималі гроші. Всіх цікавить питання, а де ж їх узяти, коли в селі немає роботи? Скаржаться, що в селі аварійний клуб. А як допомогти, де взяти фінанси? Багато проблем вирішувалося б територіальною громадою якби досконалішим було законодавство про місцеве самоврядування. Виборці чекають з нетерпінням зустрічей з народними депутатами, щоб їм сказати свою думку про їх роботу, щодо створення законодавчої бази.
- В загальноукраїнських , місцевих ЗМІ активно мусується тема чергових президентських виборів. Чи готові Ви до них?
Безперечно, на часі президентські вибори і ми до них готові. Набутий досвід, знання, вміння працювати з людьми дозволить знайти спільну мову з виборцями кожного села, селища. І неодмінно перемога буде за Партією регіонів. Водночас, нам допомагають наші опоненти. Вони за нас просто таки «пасивно» агітують. І кожен громадянин бачить, що нинішня влада своїми діями заганяє його у глухий кут. Вона, замість реалізації Антикризової програми, якої на превеликий жаль немає, займається гучним популізмом та балаканиною. Останній помпезний захід - Всеукраїнські збори сільських та селищних голів за участю Прем’єр-міністра Ю.Тимошенко, не вселив її учасникам надії та оптимізму щодо вирішення нагальних питань села. Це було чергове передвиборче шоу.
Тож, поживемо, побачимо!
- Дякую Вам за розмову!
Розмовляла Світлана Задорожна
|