Friday, 04.07.2025, 12:49

Меню сайту
Розділи новин
Волинські новини [1403]
Аналітика [237]
Новини України [912]
Позиція партії [147]
Інтерв'ю [126]
Відео [25]
Привітання [52]
Твоя думка - важлива [18]
Календар новин
«  May 2009  »
Su Mo Tu We Th Fr Sa
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
Пошук
Статистика

Total online: 2
Guests: 2
Users: 0
Головна » 2009 » May » 25 » Цього року влада добре зекономить на дитячому відпочинку?
Цього року влада добре зекономить на дитячому відпочинку?
10:24
Волинська влада не зможе цього року оздоровити більше дітей, ніж торік. Всі погоджуються з тим, що діти – наше майбутнє, однак ціни на путівки стрімко зросли. Тому доведеться вибирати, хто ж із дітей матиме право влітку оздоровитися за державні кошти.
Загалом на Волині залишилося 12 дитячих оздоровчих таборів, тоді як на початку незалежності України вони були у структурі кожного великого підприємства. Та й підприємства, а не держава, виділяли кошти на оздоровлення дітей своїх працівників. Тоді табори діяли упродовж всього літа. Було по кілька заїздів.

Нині не секрет, що одні з них довели до такого стану, що їх довелося закрити, бо неможливо в ті руїни приймати дітей, інші, не найгірші, продали за безцінь. Зараз ці приміщення «роздерибанили», а державні мужі розводять руками, звідки взяти гроші на літній відпочинок дітей. Особливо ніхто не наголошує, що проблема ця пов’язана з державною політикою. В першу чергу, з 22-відсотковим рівнем інфляції в країні. Також працівники тих таборів, що залишилися, не впевнені у тому, що завтра матимуть роботу.

Яскравим свідченням є те, що назавжди змовкли дитячі голоси у таборі “Салют”, що на березі чарівного Світязя. Не стало відомчих таборів і на озері Пісочне, що в Ковельському районі, та й в інших районах. Власне, за останні 15 років збудували лише один невеликий, але гарний табір “Оберіг” у Ковельському районі поблизу озера села Уховецьк.

Владні чиновники, аби прозвітуватись перед керівництвом країни знайшло легший вихід — масове відкриття так званих пришкільних таборів. Ці табори функціонуватимуть навіть у червні, коли у школах старшокласники складатимуть екзамени, йтимуть ремонти. Діток тим часом “оздоровлюватимуть” – водитимуть на екскурсії у міські музеї, ляльковий театр. А куди вести дітей у селах, де теж проводитиметься подібне “оздоровлення”? Певно, цим не переймаються ті керівники, які будуть звітувати за проведену роботу.

Економити доводиться на усьому і усіх. Приміром, на Волині налічується 49 400 «дітей- чорнобильців», і 39 тисяч з них перебуває на обліку в медичних установах.

Станом на 15 вересня 2008 року відпочило та оздоровилося 6400 школярів міста Луцька, що становить 25% від загальної кількості. З міського бюджету на проведення оздоровлення дітей було виділено 2 млн. 75 тис .грн., залучено позабюджетних коштів у сумі 161,2 тис. грн. Всього в таборах відпочило 3487 дітей, з них 3330 дітей - за кошти міського бюджету, 157 дітей – за плату батьків.

Як свідчить тенденція останніх чотирьох років, міністерського фінансування вистачає на оздоровлення 30% від цієї кількості. Отримуємо 500-600 путівок, не більше.

У 2009 кількість дітей, які оздоровляться за кошт держави - катастрофічно мала. У нинішньому році відпочити у літньому таборі матимуть змогу лише 9% від загальної кількості дітей обласного центру. Про це зазначила заступник начальника департаменту молодіжної політики і спорту Олена Макарова під час засідання виконкому Луцької міської ради.

У міському бюджеті на оздоровлення «нашкребли» всього 906 тисяч гривень, з яких на управління освіти спрямовано 647 тисяч гривень, на департамент молодіжної політики і спорту – 180 тисяч гривень, службу у справах дітей – 42 тисячі гривень, комітет по фізичній культурі та спорту – 30 тисяч гривень. Крім того, надійшла субвенція з обласного бюджету на суму 252 тисячі гривень. На всю цю суму міські владці планують відкрити всього два пришкільних табори, в минулому році їх було 26. В таборі «Ровесник» кількість дітлахів теж зменшиться. Відпочиватимуть школярі у три зміни по 150 осіб, в той час як у 2008 році там діяли 4 зміни по сто дітей в кожній.

«Цього року ми оздоровимо меншу кількість дітей, решта відпочиватиме на вулиці», – підсумувала Олена Макарова.
Звичайно, коли порахують наприкінці літа всі пришкільні, профільні табори, всіх дітей, які там побувають, то знову солідний відсоток юних волинян, які відпочили, набереться. Але завдання стоїть конкретне – оздоровити якомога більше дітей! А от що робити тим дітям, у кого з тих чи інших причин неповна сім’я, копійчані аліменти від батька, мати вибивається з усіх сил та не завжди має роботу. Хіба вона не хоче, аби її син чи донька відпочили, оздоровилися. І коли слухаєш звіт чиновників на нараді з питання оздоровлення, про те, як діти відпочили під час канікул, стає дещо сумно. Якщо ми так і надалі будемо дбати про них, то важко сказати, що матимемо в майбутньому.

Василь Квітка

Категорія: Волинські новини | Переглядів: 709 | Додав: volynregion | Рейтинг: 0.0/0 |