Село Обенижі, Турійського району веде свою історія починаючи з 1502 року. Саме в цей час про нього знайдені перші писемні згадки. Також у документах йдеться про те, що у центрі села завжди знаходилася церква, точний час її заснування невідомий, а патроном була Свята Параскева. Згодом у письменах вказується, що дерев’яна церква у XVIII столітті була зруйнована і на її місці збудовано нову – Хрестовоздвиженську. Храм має вигляд видовженого хреста. І зорієнтований, подібно всім церквам, вівтарем на схід.
27 вересня віряни відзначають великий празник Воздвиження Чесного Хреста Господнього. Для жителів села Обенижі – це ще й престольне свято. І відкриття відреставрованого храму приурочили саме до цієї знаменної події. Храм відновлюють усією громадою, кожен робить свій внесок у його розбудову. Хтось матеріальну, інші вкладають свою працю. Радянський період не помилував багато величних релігійних споруд. На щастя, церкву в Обенижах ця сумна доля оминула. Щоправда, за словами настоятеля храму отця Святослава – після несприятливих історичних подій споруда була у жалюгідному стані: на стінах – грибок, підлога - прогнила, купольні конструкції – підкосилися. «З великою поміччю Божою, та усіх вірян ми відновлюємо храм. І відчуваємо, що Господу до душі наша праця в ім’я благородної справи. На свято Воздвиження Чесного Хреста Господнього до нас приїжджав владика і благословив нашу працю та помолився за продовження наших починань» - говорить священик.
Храм реставрують виключно за спонсорські кошти та силами селян. Минулоріч Волинська обласна рада обіцяла 30 тисяч гривень і на рівні обіцянок все так і завмерло.
Завдяки сільській громаді у церкві відновили іконостас та освятили хрести на куполи. Вівтар – справжня мистецька робота – виготовлений у першій чверті ХІХ століття. До сьогоднішніх днів збереглися лише окремі фрагменти. Втім, його було повністю відновлено за старими малюнками та описами. Відтак, кожен може приїхати і помилуватися цим витвором.
На храмове свято до Обениж з’їхалося багато людей, а також настоятелі церков із сусідніх сіл, прибув на відкриття відреставрованого храму і єпископ Володимир-Волинський та Ковельський – Никодим. Відродження церков на Волині розпочалося вже давно. На сьогодні цей процес активно продовжується. Втім, дуже приємно за словами гостей, що ще одна святиня набуває ошатного вигляду, якого вона по праву заслуговує і як історична пам’ятка, і як місце спілкування віруючих з Господом.
Серед запрошених на престольне свято був також депутат Волинської обласної ради від Партії регіонів Петро Пронь. За його словами проведена робота і справді вагома: «Як будівельник можу сказати, що старі конструкції довго б не витримали ваги куполів, тому усі кроки із врятування храму були дуже вчасними. Мені приємно, що Партія регіонів посильно долучилася до відновлення церкви. Ми пожертвували гроші на хрести і для нас це велика честь, адже вони будуть увінчувати куполи оновленого храму. Якщо повернутися до історії, то кожен чоловік чи родина, яка досягала успіху у своїх справах вважала за необхідне віддячити Богові. До того ж саме Божа допомога потрібна у досягненні поставлених цілей, які виведуть Україну та її народ на шлях розвитку та процвітання».
Минають роки. Вічною берегинею роду людського в центрі села Обенижі стоїть Хрестовоздвиженська церква – його історія. Ці стіни багато пам’ятають і саме у них відбувається відродження надії, відкриття у собі подекуди замуленого джерела духовності. Хочеться вірити, що ще не одне покоління місцевих жителів буде мати змогу милуватися святинею та втішатися переливами ніжного голосу дзвонів.
Прес-служба Волинської обласної організації Партії регіонів
newslive.com.ua
|