Хоча за січень-липень поточного року волиняни сплатили підприємствам-надавачам комунальних послуг 250 мільйонів гривень (95% цьогорічних нарахувань), станом на 1 серпня заборгованість населення, включаючи борги попередніх періодів, становила 63,4 мільйона гривень.
За інформацією Головного управління статистики у Волинській області, з цієї суми понад 27 мільйонів гривень – борги за централізоване опалення та гаряче водопостачання, за які не розплатились 39 тисяч квартиронаймачів. Майже 107 тисяч споживачів газу заборгували 14,5 мільйонів гривень; 51 тисяч квартиронаймачів не сплатили 12,2 мільйонів гривень за послуги з утримання житла; 62 тисяч власників особових рахунків не розрахувались за користування водою (8,6 мільйонів гривень).
З числа тих, хто невчасно розраховується за спожитий газ, заборгованість терміном три і більше місяців має майже кожен четвертий, а за інші види послуг – кожен другий.
Майже половина заборгованості населення області (30 мільйонів гривень) – це невчасні розрахунки жителів обласного центру. Експерти ще на початку літа попереджали про те, що комунальні платежі стануть далеко не першочерговими у збіднілих сімейних бюджетах українців. Тому дивуватися несплаті не доводиться. До того ж міська влада Луцька допускає так зване «коригування тарифів». Іншими словами після чергової навіть неофіційної команди зверху ціни на послуги «коригуватимуть» у висхідному напрямку. До того ж бюджет міста наразі недовиконується і його потрібно буде поповнювати. Наразі ж міська влада, як єдиний вихід бачить підвищення різного роду тарифів та зборів. І практика діяльності чиновників це неодноразово демонструвала. Щоправда, у Богдана Шиби в рукаві є ще один козир, дарований Юлією Тимошенко, а саме штрафи за несплату. Але швидше за все реакція населення, доведеного урядом до злиднів, на подібні кроки буде цілком однозначною.
Ольга Руда
|