Життя Нововолинська, як містечка наближеного до кордону стає щоразу цікавішим і не лише у культурному плані. Власне саме тому, що місто є у досить вигідному географічному положенні, то й на нерухомість тут різко зростає і ціна, і попит.
Про деталі цього питання розповів голова Нововолинської міської організації Партії регіонів Андрій Самков:
«Чергова Нововолинська тридцять перша сесія міської ради чітко дала зрозуміти за якими принципами «демократії» приймаються будь-які рішення на «благо» жителів шахтарського містечка. Зокрема, на сесію виносилось питання продажу комунального майна міста, а точніше – цін, за якими зацікавлені особи намагалися його проштовхнути. Йдеться про два підвали та одне приміщення. На питанні цін хотілося б зупинитися детальніше, бо воно просто обурює.
Найбільшу увагу присутніх на сесії привернула саме ціна підвального приміщення у центрі міста. Оцінку цього майна мав робити незалежний експерт, який керуючись декількома методиками пропонує різні ціни. Проте, зважаючи на ті розцінки, які запропонував фахівець з нерухомості , особисто мені назвати його незалежним було дуже важко. Судіть самі, за підвальне приміщення, що знаходиться в центрі міста за адресою вул. Св. Володимира, 29 загальною площею 227,6 кв.м. «спеціаліст» видав суму 117,5 тис грн. Переведіть цю суму у валюту за курсом на теперішній момент і ви зрозумієте, що його просто віддають за безцінь. Логіка в цьому прослідковується. Майбутній покупець – Клімович Леонід Юрійович – голова виборчого штабу БЮТ У Нововолинську.
Окрім того, я припускаю, що голосування за це питання було сфальсифіковане. Рахували не належним чином. Спочатку піднімали руки «за», їх не порахували, почали рахувати тільки тих хто проти, про тих «хто не голосував» взагалі забули. Одним словом, не сесія, а диктатура міського голови, який навіть не приховував свого лобіювання цього питання. На День шахтаря Віктор Сапожніков невипадково усміхався на сцені з-за правого плеча Юлії Тимошенко. Швидше за все, це взаємовигідна оборудка для обох сторін.
Адже, якщо судити з питань суто господарських, то робити такі подарунки з боку мера – неприпустима розкіш. Адже на сьогоднішній день у Нововолинську є маса проблемних питань і продаж приміщень за справжньою, ринковою ціною могла би суттєво наповнити бюджет міста.
Для прикладу: минулого року підвал площею 240 кв.м на периферії можна було придбати за 250 тисяч доларів. І якщо врахувати, що тоді долар був нехай в середньому по 5 гривень , то це вже виходить 1 250 000 гривень , різниця – чималенька.
А тут виходить 1 м. кв підвалу 510 грн, - це трохи більше 60 доларів. У ЦЕНТРІ МІСТА! І це, на мою думку, далеко не поодинокий приклад. Власне, через такі «дорогі» подарунки держава і не може підвищити соціальних стандартів, адже владі на вибори потрібно шукати гроші будь-якими шляхами» – підсумував Андрій Самков.
«Довести цей факт з фальсифікованим голосуванням є важко, лише слова очевидців. Адже відеоспостереження у сесійній залі не ведеться. Вочевидь , комусь не вигідно, що б потім сторонні переглядали, як у нас «підтримуються» визначальні рішення та «наповнюється» бюджет.
У цій ситуації прикро не лише те, що майно громади намагаються віддати «своїм» людям за мізер. Справа в іншому, чиновники вже навіть не соромляться скоювати очевидні порушення закону. І вся демократія наразі зводиться до принципу, хто при владі, в того й сила. А голосування, позови, протести – це речі не суттєві для сильних світу цього. Рішення сесії оскаржуватиметься і сподіваємося, що воно буде на користь не конкретної особи, а мешканців всього міста».
Світлана Задорожна
|