Tuesday, 11.02.2025, 10:49

Меню сайту
Розділи новин
Волинські новини [1403]
Аналітика [237]
Новини України [912]
Позиція партії [147]
Інтерв'ю [126]
Відео [25]
Привітання [52]
Твоя думка - важлива [18]
Календар новин
«  November 2009  »
SuMoTuWeThFrSa
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
Пошук
Статистика

Total online: 4
Guests: 4
Users: 0
Головна » 2009 » November » 20 » «Село вимирає, інвестори тікають, а Грицюк продовжує вихваляти Тимошенко»
«Село вимирає, інвестори тікають, а Грицюк продовжує вихваляти Тимошенко»
17:15
 Такі невтішні репліки лунали під час прес-конференції присвяченій обговоренню програмних засад кандидатів у президенти України. Аграрний сектор держави: програмні засади кандидатів, основні пункти у сфері покращення життя селян - саме така тема, розглядалася під час круглого столу у прес-центрі «Волинський вибір-2010». До обговорення були запрошені представники провідних політичних сил, на Волині зокрема і в Україні загалом. На сьогоднішній день село переживає далеко не найкращі часи. Більше того, воно перебуває на межі виживання. Це стосується не лише операцій із землею та виробничих відносин. Проблема полягає в тому, що на сьогодні і сільські школи, і фельдшерсько-акушерські пункти, і культурні заклади сільської місцевості напряму залежать від підтримки державою аграрного сектору. На жаль, та ситуація, яка спостерігається сьогодні, демонструє цілковитий занепад села, проблеми щороку нагромаджуються , натомість, жодних альтернативних кроків ані уряд, ані Юлія Тимошенко, на жаль не роблять.
Анатолій Грицюк, керівник Волинського осередку БЮТ і за сумісництвом голова обласної ради представив програму не як майбутні поступи у цьому напрямку їхнього кандидата в президенти, а радше як виправдання за те становище, у якому на сьогодні перебуває АПК. Він розповів завчену байку про допомогу у створенні кооперативів, про безплатні і швидкі акти на землю, про газифікацію, та ряд інших питань, які на сьогодні або є лише паперовими деклараціями, або втратили актуальність внаслідок сумної реальності, як наприклад молоковози, якими, як зазначили присутні скоро не буде чого возити. Підтвердженням є те, що протягом часу правління Юлії Тимошенко поголів’я великої рогатої худоби скоротилося з 25 млн до 5 млн. Анатолій Грицюк переконував, що уряд бачить проблеми селян. Разом з тим, як показує час, від того, що Вона бачить ситуація жодним чином не змінюється.
Представники політичних сил погодилися, що Україна сьогодні є сировинною базою, яку просто використовують за мінімальні гроші. Натомість, завдяки зваженій політиці все можна побудувати іншим чином. Олександр Башкаленко, голова Волинської обласної організації Партії регіоніів зауважив, що фінансування сільського господарства мізерне. Це означає, що усі програмні обіцянки Юлії Тимошенко не більше аніж фікція, яка не варта паперу, на якому вона надрукована. «Ось конкретні факти, на Волинь у цьому році мав надійти 1 млн гривень, призначений на потреби сільського господарства, натомість, виділили з цієї суми лише 40 тисяч – це ніщо, на посів озимих у 2007 році виділялося 7 млн, у цьому році – нуль гривень. Аналогічно можу пройтися по усіх пунктах. Тому, що б нам не розповідали поплічники Юлії Тимошенко, реальність відрізняється від казок, які нам розповідає і прем’єр, і Анатолій Грицюк».
Торкнулися присутні також теми операцій із землею. На сьогодні ринок землі в Україні – тіньовий. Більшість операцій здійснюється шляхом корупційних маніпуляцій, відтак, забезпечити нормальну роботу сільськогосподарського сектору за таких умов нереально. Олександр Башаленко в цьому контексті наголосив, що в першу чергу Віктор Янукович своїми програмними засадами передбачає юридичну гарантію та захист земельних паїв, своєчасну виплату державних дотацій українським сільгоспвиробникам, компенсацію процентів за кредитами – ці, та ряд інших кроків здатні підняти сільську місцевість. «Протягом правління уряду Тимошенко потенційні інвестори втратили довіру до держави, оскільки влада була нелогічною і непослідовною у законодавчій та виконавчій сферах» - переконаний Олександр Башкаленко. Вихід села зі злиденного становища справа не одного року. Після такого «господарювання» Юлії Тимошенко галузь потребує донорського втручання держави. Втручання це повинне мати системний характер, тільки тоді, через кілька років можна буде бачити позитивний результат.
 
Світлана Задорожна

Категорія: Волинські новини | Переглядів: 563 | Додав: volynregion | Рейтинг: 0.0/0 |