Saturday, 05.07.2025, 14:28

Меню сайту
Розділи новин
Волинські новини [1403]
Аналітика [237]
Новини України [912]
Позиція партії [147]
Інтерв'ю [126]
Відео [25]
Привітання [52]
Твоя думка - важлива [18]
Календар новин
«  December 2009  »
Su Mo Tu We Th Fr Sa
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Пошук
Статистика

Total online: 1
Guests: 1
Users: 0
Головна » 2009 » December » 22 » Партія регіонів: план як вивести з кризи сільське господарство
Партія регіонів: план як вивести з кризи сільське господарство
18:33
Практично всі політики «першого ешелону» і найбільші вітчизняні політичні партії всіляко декларують необхідність відродження українського села. Але далі заїждженого гасла «відродимо село - відродимо Україну» справа не йде.
Днями в передвиборному штабі Партії регіонів відбулася презентація аграрного блоку передвиборної програми Віктора Януковича, кандидата на пост Президента України, за назвою «Відродження села».

Його представили народні депутати, члени парламентської фракції Партії регіонів: Микола Присяжнюк, Віктор Слаута й Сергій Рижук.
Всі вони - люди, які добре відомі працівникам сільського господарства України. Сергій Рижук і Микола Присяжнюк - багаторічні керівники Житомирщини, Віктор Слаута - екс-міністр аграрної політики, екс-віце-прем'єр по агропромисловому комплексу, нині - народний депутат від Партії регіонів, міністр сільського господарства в Опозиційному уряді Віктора Януковича.

Зрозуміло, з якими почуттями ці політики-фахівці спостерігають за нинішнім розвалом вітчизняного сільського господарства.

Віктор Слаута підкреслив, що «аграрний сектор України - «ковзан», завдяки якому Україна може позиціювати себе в Європі як потужна держава. Але - для цього земля, аграрний сектор вимагають системного підходу. Варто встановити «правила гри» на аграрному ринку на десять років: у селян повинна бути можливість спрогнозувати, що їх чекає в майбутньому.

Віктор Слаута нагадав, що «коли в 2002 році до влади прийшов уряд Януковича, перше, що перебувало на порядку денному аграрної політики – це створення правил гри. Ми одразу ввели в дію закон про основи аграрної політики до 2015 року. Другий закон, що ми відробили й прийняли, - це закон про державну підтримку сільського господарства. Коли до влади прийшов уряд Тимошенко, почалося знищення українського сільгоспвиробника. Припинилося фінансування державних програм по підтримці аграрного сектора, була скасована система доступного кредитування, надавалися преференції імпортерам, що негайно привело до росту обсягів імпорту сільгосппродукції, у тому числі й неякісної».

Результати, зауважує Віктор Слаута, невтішні: «під тиском опозиції діючий уряд обіцяв виділити українським сільгоспвиробникам з 1 січня поточного року 2,2 мільярди гривень зі Стабілізаційного фонду, але не дав нічого...».

Голова парламентського комітету з аграрної політики і земельних відносин Микола Присяжнюк не приховував тривоги: «Сьогодні вже всім очевидно - під реальною загрозою перебуває продовольча безпека нашої країни. А це значить, що ми можемо втратити незалежність нашої країни взагалі. Подивіться, що відбувається? Селянин годує країну в борг. Але чи безмежним є його терпіння? Показники імпорту продуктів харчування в нашій країні ростуть, причому навіть не щомісяця, а щодня! До імпортованих м'яса, риби сьогодні додалися цукор, часник, морква, картопля. А це вже свідчить про те, що країна втрачає продовольчу безпеку, можливість забезпечити себе продуктами харчування».

Регіонали стурбовані, що уряд Тимошенко вилучив вкрай важливі для сільськогосподарської галузі програми захисту й відтворення підвищення родючості ґрунтів, що є основою для розвитку рослинництва. Бюджетну дотацію тваринництву згорнули фактично до нуля - як і підтримку фермерських господарств. Підтримка сільгосппідприємств через механізм здешевлення кредитів, часткова компенсація вартості складної сільськогосподарської техніки - обернулися нічим. У той же час уряд Тимошенко цинічно декларує, що він готовий і хоче підтримати сільгоспвиробництво, виробника вітчизняної сільгосптехніки і т.д.

Народний депутат, член парламентської фракції Партії регіонів Сергій Рижук вказав, що в програмі кандидата на пост Президента України Віктора Януковича в пункті стосовно сільського господарства сформульовано п'ять блоків питань. При цьому фахівцями Партії регіонів є багаторічні та ефективні керівники сільського господарства України було розроблене детальне техніко-економічне обґрунтування сільськогосподарської політики нової влади - обсягом 500 сторінок.

Ціль такої політики - довести обсяги фінансування українського АПК від 11 відсотків у структурі національного валового продукту, які сьогодні є, до 26,5%. На практиці це значить, що будуть усунуті проблеми економічного та соціального плану, з якими сьогодні зіштовхуються сільгоспвиробники; не буде необхідності імпортувати неякісні продукти; Україна зможе перейти на стовідсоткове споживання натуральних, якісних вітчизняних продуктів харчування; сільське господарство України могтиме поставляти якісну сільгосппродукцію на експорт.

П'ять блоків питань щодо майбутнього сільськогосподарської політики містять відповіді на такі проблеми, як, наприклад, відновлення ролі держави в регулюванні ринку землі. Адже не менш важливо повернутися до системи державного замовлення на деякі види сільгосппродукції стратегічного значення - на зерно, продукцію тваринництва і т.д. Для забезпечення конкурентоспроможності вітчизняного аграрного виробництва необхідно розвивати матеріально-технічну базу сільського господарства, що є основою втілення досягнень науково-технічного прогресу, рушійною силою росту продуктивності праці.

Щодо доступності кредитів для сільгоспвиробників: зараз, щоб забезпечити весняно-польові роботи, потрібно близько 80 мільярдів гривень, тому необхідно забезпечити доступ сільгоспвиробників до кредитів, насамперед, до «довгих». Видачу таких кредитів зупинив уряд Тимошенко.

Після приходу до влади Віктора Януковича, буде створений державний оператор на ринку аграрної продукції. Партія регіонів одним із головних своїх завдань вбачає розвиток трудових ресурсів у сільському господарстві України, а це є головною проблемою майбутнього аграрного потенціалу країни. Держава зобов'язана вирішити проблему забезпечення конкурентоспроможної продуктивності праці, причому не за рахунок звільнення людей, а, навпаки, шляхом залучення людських ресурсів у процес сільгоспвиробництва.

Зараз у сільському виробництві зайнято лише близько півмільйона людей, тоді як 14 мільйонів жителів сільської місцевості - поза цим виробництвом. Яке майбутнє в цих людей? Чи дочекаються вони допомоги держави?

Серед інших, у програмі є блок питань, що стосуються якості сільгосппродукції, де зазначено, що є необхідним перехід на систему органічного, тобто натурального виробництва.

Однією з найважливіших проблем - підвищення соціальних стандартів життя на селі. Віктор Янукович з його командою не користуватиметься тією практикою, коли політика соціального розвитку села здійснювалася Міністерством аграрної політики. Це міністерство буде займатися тільки сільським господарством та питаннями продовольчого забезпечення й забезпечення якості продукції.

Не варто забувати, що вже два роки поспіль уряд Тимошенко не виділяє ні копійки на будівництво житла в сільській місцевості для молодих фахівців. Уряд Віктора Януковича пропонував виділяти на цю мету мільярд гривень.

Не відродивши село, не зберігши сільську громаду, країна не зможе ефективно відроджувати аграрний сектор та робити так, щоб він динамічно розвивався.

Існують окремі питання з приводу спеціалізованих міністерств і відомств. Хай Міністерство транспорту та зв'язку відповість, чому доріг із твердим покриттям на тисячу сільських жителів у сто разів менше, ніж на тисячу міських жителів? Нехай Міністерство охорони здоров'я скаже, чому ліжко-місць у лікарнях на тисячу сільських жителів у 10 разів менше, ніж на тисячу міських жителів? Нехай Міністерство освіти та науки задумається, чому в сільських школах на тисячу учнів у 10 разів менше комп'ютерів, ніж у міських школах? Партія регіонів буде наполягати на введенні з 2010 року єдиного податку, про що вже давно просять сільгоспвиробники. Нині вони, - вдумайтеся, - платять 18 видів податків. У єдиний податок будуть «закладені» дві речі: податок з одиниці земельних угідь і податок за вироблену продукцію. Це будуть ті два стратегічні, зрозумілі показники, на підставі яких буде розрахований єдиний податок.

Звісно, шукати рішення нагромаджених проблем сільського господарства потрібно, враховуючи колосальний занепад економіки та аграрного сектору. Саме аграрний блок програми Віктора Януковича відповідає вимогам і викликам, що стоять перед нашою державою.

Костенко


Категорія: Аналітика | Переглядів: 875 | Додав: volynregion | Рейтинг: 0.0/0 |