Monday, 07.07.2025, 17:30

Меню сайту
Розділи новин
Волинські новини [1403]
Аналітика [237]
Новини України [912]
Позиція партії [147]
Інтерв'ю [126]
Відео [25]
Привітання [52]
Твоя думка - важлива [18]
Календар новин
«  July 2009  »
Su Mo Tu We Th Fr Sa
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031
Пошук
Статистика

Total online: 3
Guests: 3
Users: 0
Головна » 2009 » July » 16 » Допоможемо знайти втрачене покоління!
Допоможемо знайти втрачене покоління!
11:30
Культура в Україна залишає бажати кращого. Ті фестивалі, які варті уваги і не робляться лише для звітності, організовують приватні особи чи колективи, або ж вони самоорганізовуються. Українці вже навчилися відрізняти справжнє від штучного. Разом з тим, на сьогоднішній день кількість таких фестивалів для задоволення духовних потреб є, звичайно, недостатньою. Виступи із проповідями головних та їх заступників нецікаві не лише для молоді, а й для більш зрілих людей, які вже встигли побачити, що таке якість. Враженнями від одного із справді культурних дійств України поділилася наша землячка, ми подаємо її лист, що надійшов на адресу редакції.

«Уже кілька років поспіль у Києві відбувається Міжнародний етнічний фестиваль «Країна мрій». Це справжнє свято, у якому беруть участь не лише гості з Києва, України, а й різних куточків світу. Усі ці люди з відкритим серцем долучаються до дійства. Своєю участю прикрашають чудовий край музики, пісень, танців. Діляться своєю часткою душі, великої спільноти мрійників та життєлюбів.

Ось і нещодавно, на мальовничих схилах Дніпра під стінами золотоголової Лаври, в Печерському парку вирувало це прекрасне фольклорне свято.

Вже третій рік я із задоволенням беру у ньому участь разом з майстринею з Велимча Ольгою Гайдучик. Я дякую голові Волинської обласної організації Партії регіонів Олександру Башкаленку за спонсорську допомогу. У цьому році свято було особливим. Особливо вражала Алея майстрів. Про побачене не можна розповідати без хвилювання. Сотні народних умільців демонстрували свою майстерність. Тут і вишивальниці, і ковалі, і гончарі, і художники, тощо. Майстри давали на практиці зрозуміти, як народжується виріб. Одним словом тут було чому навчитись.

Майстер класи народних ремесел для дітей, писанкарство, ляльки мотанки, вироби з соломи. А на галявині «Ярило» - козацькі розваги зібрали такий натовп, що здавалося, тут зібралася вся Україна. Присутні, особливо молодь, із задоволенням брали участь у майстер-класі старовинних танців. Юнаки та юнки в національних одностроях, люди старшого віку пригадували танці предків: козачок, горлиця, ойра, полька, гопак…

На кожній галявині пісні, сміх, розваги. Бракує слів, щоб описати все побачене.

На жаль, на співочому полі волинян було не так багато. А саме на таких дійствах в людині прокидається народ. Шкода, що місцеві керівники не знаходять коштів, аби сприяти волинським майстрам. Адже у наших людей теж є чому повчитися. До того ж, і волиняни мали б чому повчитися у приїжджих ремісників та митців. На жаль, культурне питання, до сьогодні не турбує наших можновладців. Адже прийде час і ціле покоління можна буде назвати втраченим».

Є. Данилюк, смт. Ратне

Категорія: Волинські новини | Переглядів: 549 | Додав: volynregion | Рейтинг: 0.0/0 |