Перебуваючи в шахтарському містечку Нововолинськ, заступник голови Партії регіонів, міністр вугільної промисловості Опозиційного Уряду Сергій Борисович Тулуб зустрівся із керівництвом Нововолинської шахти № 10, де обговорювалися важливі питання фінансового, кадрового та технічного характеру. Востаннє на «Нововолинській №10» пан Тулуб в ранзі міністра вугільної промисловості побував на шахті осінню 2007 р. Того ж року Уряд на чолі з Прем’єр-міністром В. Ф. Януковичом фінансував завершення будівництва на такому рівні, котрий дозволяв стверджувати: вже до кінця 2008-го шахта повинна запрацювати. Проте, сьогоднішнє недолуге державне фінансування блокує процес зведення даного вуглевидобувного об’єкту.
Під час зустрічі була проведена нарада, на якій директор «Буддирекції» Дук Віктор Петрович поінформував про стан та тенденції розвитку вугільної галузі в краї, наголосивши, що затяжний процес будівництва Нововолинської шахти №10 триває вже 20 років, котре спричинено рядом факторів - головний з яких - недостатнє фінансування. Адже, починаючи із 1989 по 2006 рр. на будівництво кошти не виділялись. А в період 2002-2003 рр. будівельні роботи на 10 місяців були взагалі призупинені.
Проте, на прискорення будівництва «шахти третього тисячоліття» були залучені всі ресурси, які були виділені в сумі 203 млн. грн. паном Тулубом, (на той час-міністр вугільної промисловості) у 2006 році, - запевняє Віктор Петрович. Саме наступний 2007 рік показує найвищий показник розвитку цієї шахти.
На сьогодні потрібно 450 млн. грн. для запуску першої лави на шахті №10. Держбюджетом виділено на вугільну галузь кошти сумою 1, 7 млрд. грн.(це в п’ять разів менше, ніж в минулому році) зі стабілізаційного фонду. На що Сергій Борисович стурбовано зауважує, що для його наповнення необхідно часу, щонайменше 8 місяців. А тому ті 450 млн. грн. повинні виділятися із загального, а не стабілізаційного фонду. Економія урядом державних коштів, котрі потребує техніка безпека, - як переконує депутат, може призвести до тих наслідків, з якими ми зіткнулися в нинішньому році в результаті вибуху газу на глибині 350 метрів на «Новововлинській №10». Адже, були травмовані люди.
Аналізуючи той стан, в якому перебуває вугільна галузь області, пан Тулуб відмітив, що для підняття рівня економіки в державі, «кошти, які бере нинішня влада в кредит від МВФ потрібно направляти саме у металургію, вугільну промисловість, машинобудування, а не роздавати не знати куди». А щодо ефективного управління виробництвом Сергій Борисович порадив директору «Передпускової дирекції шахти №10» Івану Миколайовичу Костику, що «шахта – це юридично-незалежний фінансовий суб’єкт, який повинен сам виробляти і сам же продавати свою продукцію, а ті кошти, які отримані від реалізації виробництва і будуть направлятися на розвиток шахти».
Під час зустрічі були озвучені проблеми пов’язані із будівництвом в місті житлового будинку для шахтарів, котеджу та аквапарку. На що Сергій Борисович зобов’язався підготувати проекти постанов до Кабінету Міністрів щодо вирішення цих питань.
Нововолинська шахта, яка мала б запрацювати ще наприкінці минулого року, «дасть своє перше вугілля на день шахтаря в 2010 р.» - запевняє дирекція.
Сергій Борисович впевнений, що вуглевидобувну галузь необхідно підтримувати належним фінансуванням, незважаючи ні на фінансову ні на політичну кризу.