Thursday, 21.11.2024, 18:48

Меню сайту
Розділи новин
Волинські новини [1403]
Аналітика [237]
Новини України [912]
Позиція партії [147]
Інтерв'ю [126]
Відео [25]
Привітання [52]
Твоя думка - важлива [18]
Календар новин
«  January 2011  »
SuMoTuWeThFrSa
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
Пошук
Статистика

Total online: 1
Guests: 1
Users: 0
Головна » 2011 » January » 25 » Здешевлення житла - вже не міф, і в найближчому майбутньому стане реальністю
Здешевлення житла - вже не міф, і в найближчому майбутньому стане реальністю
11:08

Через рік-півтора квартири в Україні стануть набагато доступнішими. Принаймні, так стверджують чиновники. При цьому головну роль у здешевленні житлового «квадрата» зіграє зовсім не повернення іпотеки: цю місію покликаний виконати прийнятий нещодавно закон «Про регулювання містобудівної діяльності. За ідеєю розробників, він а) знизить корупцію в галузі, б) скоротить ризик незаконних забудов, в) активізує будівництво і г) зменшить ціну житла.

Законопроект вже визнали революційним забудовники і розкритикували представники громадських організацій. А народ ... А що народ? Народу не важливо, «як», головне - щоб працювало.

Кризовий «прогин» будівельної галузі більше нагадує провал: вже третій рік в країні знижуються обсяги зданого в експлуатацію житла. Експерти взагалі стверджують, що торішні 4 млн. «квадратів» - це нижча точка будівництва висоток за весь час існування України.

Попит теж впав «нижче плінтуса», при цьому ціни на квартири, трохи повагавшись в 2008-2009 рр.., Вперто стоять на своєму. Незважаючи на торішні обіцянки аналітиків, очевидно, що ні в Києві, ні в інших містах-мільйонниках «однушку» за $ 20 тис. купити неможливо. Хоча деякі забудовники негласно і йдуть на компроміс, пропонуючи в незавершених новобудовах ціну в $ 800-1000 за «квадрат», це означає тільки одне: якщо до кризи середньостатистичному українцеві необхідно було збирати на квартиру мінімум 30 років, то сьогодні цей термін скоротився до 21 року.

Тому заява уряду про швидке здешевлення житла викликало непідробний інтерес у всіх бездомних або тих хто потребує поліпшення житлових умов громадськості. Нещодавно на брифінгу прем'єр-міністр України Микола Азаров підкреслив, що для столиці рентабельною ціною житлового "квадрату" в готовому будинку цілком може бути 8 тис. грн. Для регіонів, отже, і того менше. Причому зниження цін можна чекати вже в 2012 році.

Головним чинником у лібералізації квартирного питання стане прийнятий закон «Про регулювання містобудівної діяльності». Переваг в документі декілька. Не вдаючись в технічні подробиці, відзначу основні з них. По-перше, закон суттєво (з 93 до 23) зменшує кількість дозвільних процедур у будівництві. Деякі з них (наприклад, обов'язкова експертиза об'єктів 1-3 категорії - тобто, з простим інженерним рішенням і низьким ступенем ризику) скасовуються зовсім. Тим самим скорочується термін отримання всіх необхідних рішень: за прогнозами чиновників, на "ходіння по муках» замість двох років забудовник тепер буде витрачати не більше трьох місяців.

По-друге, документом вводиться в побут поняття «генерального плану міста» і «зонування територій». Це означає, що раз на п'ять років чиновники на місцях колегіально із залученням громадськості будуть прописувати принципи забудови населеного пункту. Тобто на кожній вільній ділянці заздалегідь буде визначено, яку будівлю, якої висоти, ширини і призначення тут можна побудувати. Подібний принцип, за словами експертів, давно і дуже успішно використовують розвинені країни, зводячи нанівець поняття «відкату» за виділення землі.

Багато забудовників вже назвали закон революційним і реформаторським. Цитата голови Української будівельної асоціації (УБА) Льва Парцхаладзе про те, що за допомогою нього корупція в галузі буде викоренена на 90%, а собівартість в будівництві - знижена на 10-20%, вже пройшла червоною ниткою у всіх вітчизняних ЗМІ. Згоден з експертом і глава «Ріелторської палати України» Олександр Бондаренко. «З урахуванням світового досвіду це, звичайно, не крок, а всього лише півкроку до цивілізованого будівельного ринку, - вважає він. - Тим не менше, закон суттєво обмежить свавілля чиновників при проходженні дозвільних процедур. Це спростить вхід будівельної компанії на ринок і підвищить конкуренцію, а підвищення конкуренції завжди веде до поліпшення якості і зниження ціни».


Категорія: Новини України | Переглядів: 383 | Додав: volynregion | Рейтинг: 0.0/0 |