Коли знайомі європейці приїхали і побачили масштаби нашої боротьби з алкоголізмом – вони були шоковані. Утилізація хмільних напоїв відбувається повсюдно, звичайно ж способом споживання внутрішньо.
Пиво у паперових пакетах за словами збаранілих від цього напою підлітків п’ють тільки «лохі, а нормальним пацанам ховатися не потрібно». В принципі доволі сміливе твердження, якщо зважити на те, що не так давно вступив у дію закон, яким розпивати спиртні напої в тому числі і пиво у громадських місцях заборонено. Розпивання може закінчитись приводом в міліцію, адміністративним штрафом та повідомленням на місце навчання (якщо затриманий - студент). На сьогоднішній день штраф за розпивання пива та слабоалкогольних напоїв у громадських місцях – до 85 гривень. Але може виникнути і інша, суміжна відповідальність, пов’язана із знаходженням людини у нетверезому стані.
Власне на суміжній відповідальності хотілося б зупинитися детальніше, оскільки після свят та масових гулянь, соціальні роботи пияків-демонстраторів у місцях громадського скупчення, як наприклад парк, були б не зайвими. Гори сміття залишені мешканцями та гостями міста викликають тугу. Розумієш, що приказка: там де їмо, там не ….. - не працює.
По суті, якщо вийти під вечір вихідного дня у міський парк, то усі процеси метаболізму можна спостерігати практично на кількох квадратних метрах. Під деревом смажать шашлики, там же їх і споживають, запиваючи оковитою, під сусіднім – імпровізований туалет. Не рідкими свідками подібних процесів є діти, яких батьки взяли на дорослий пікнічок.
У зв’язку з цим депутатом Луцької міської ради Іваном Смоленгом спільно з іншими небайдужими обранцями на черговій сесії міськради було подане звернення, яке б обмежувало алкогольне дозвілля на природі. «Це ж просто жах. Відвідайте парк імені Лесі Українки після вихідних. Таке враження, що торнадо пройшовся: під кожним кущем пляшки, гори пластику і ще хтозна чого. Ще з п’ятниці народ масово суне на природу з повними пакетами наїдків та спиртного. Про те щоб прибрати сліди святкування звичайно ж ніхто не турбується, та й стан вже не той» - каже Іван Смоленг.
У зв’язку з цим, зверненням було запропоновано зобов’язати муніципальну поліцію перевіряти вміст пакетів відпочивальників та вилучати спиртні напої, а також попереджати, що любителям хмільного за розпивання у громадських місцях може загрожувати штраф. А ще нагадати, що свинство теж б’є по гаманцю .
Варто нагадати, що незабаром українці відзначатимуть день трудящих та свято перемоги, не складно здогадатися, що всі і, хто вже обсадився картоплею, або ж не є прихильником городнього відпочинку, підуть святкувати в парк. І природа, і додому недалеко. Не складно спрогнозувати і наслідки святкувань. Звернення взяли до уваги, міський голова пообіцяв, що реакція з боку міської влади на алкогольне дозвілля обов’язково буде.
Лариса Кузнєцова
|