Saturday, 23.11.2024, 08:57

Меню сайту
Розділи новин
Волинські новини [1403]
Аналітика [237]
Новини України [912]
Позиція партії [147]
Інтерв'ю [126]
Відео [25]
Привітання [52]
Твоя думка - важлива [18]
Календар новин
«  October 2010  »
SuMoTuWeThFrSa
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
Пошук
Статистика

Total online: 12
Guests: 12
Users: 0
Головна » 2010 » October » 12 » Уряд розпочав реформу системи адміністративних послуг
Уряд розпочав реформу системи адміністративних послуг
12:22

Кабінет Міністрів України ухвалив два документи, якими розпочав реформу системи адміністративних послуг в Україні, заявив в інтерв‘ю агентству «Інтерфакс-Україна» Перший віце-прем‘єр-міністр України Андрій Клюєв.

За його словами, на засіданні 11 жовтня Уряд України своїм розпорядженням створив робочу групу, завдання якої - якісно розібратися, які адміністративні послуги сьогодні існують, і яка частина з них дійсно необхідна. Групу очолив Перший віце-прем‘єр-міністр України Андрій Клюєв, а його заступниками призначені голова Держкомпідприємництва Михайло Бродський та заступник Міністра Кабінету Міністрів Юрій Авксентьєв.

Окрім того, ухвалено Постанову «Деякі питання надання адміністративних послуг», яка передбачає, що всі платежі, зібрані за адмінпослуги, будуть надходити до державного бюджету. «Таким чином, чиновник позбавляється особистої мотивації вводити нові побори з громадян і бізнесу», - заявив Андрій Клюєв.

Згідно з документом, крім аналізу всіх існуючих підприємств і послуг, які вони надають, Держкомпідприємництва буде постійно проводити моніторинг їхньої діяльності і щокварталу інформувати Кабінет Міністрів. Постанова також передбачає розмежування послуг на адміністративні та господарські, визначає перелік адміністративних послуг, а також покликана створити умови для функціонування принципу «єдиного вікна».

За словами Першого віце-прем‘єр-міністра України, сьогодні впроваджується нова ідеологія функціонування влади, як центральної, так і місцевої. Він нагадав, що 8 жовтня на засіданні Урядового комітету з питань розвитку галузей економіки та науково-інноваційної політики він доручив підготувати та винести на затвердження Кабінету Міністрів проект закону про систему адміністративних послуг. За його словами, це закон повинен поставити чіткі рамки для таких послуг.

Відповідна ідеологія також буде закладена в проект Адміністративно-процедурного кодексу, який зараз розглядається зацікавленими органами виконавчої влади. Окрім того Кабінет Міністрів активно працює над впровадженням принципу «єдиного вікна», зазначив Андрій Клюєв.

Але тільки зміни законів мало, Уряд планує змусити чиновників їх виконувати, зазначив Перший віце-прем‘єр-міністр.

«На жаль система адміністративних послуг перетворилася на легалізовану модель поборів із бізнесу і простих громадян. Гроші беруться у вигляді різних експертиз, оцінок, виписок, витягів та інших так званих послуг, і потім часто перекачуються в кишені чиновників», - заявив Андрій Клюєв.

За його словами, Уряд планує кардинально скорочувати кількість обов‘язкових адміністративних послуг. Він зазначив, що залишитися мають тільки ті процедури, існування яких є обґрунтованим.

Він також заявив, що масштаби передачі владою повноважень щодо надання адміністративних (і державних) послуг посередницьким структурам величезні. Перший віце-прем'єр-міністр переконаний, що ці послуги повинні надаватися або безкоштовно, або за значно меншими тарифами. Він навів приклад, що тільки для отримання документів на виділення та оформлення права власності на земельні ділянки, в залежності від регіону, громадянам необхідно зібрати від 7 до 19 різноманітних дозвільних і погоджувальних документи.

«Значна кількість зборів взагалі не мають іншої мети, як цілеспрямоване викачування грошей - це легалізовані схеми отримання корумпованими чиновниками, уповноваженими на виконання функцій держави, величезних доходів», - заявив Андрій Клюєв. Він зазначив, що за роки незалежності України створено тисячі посередників, які збирають гроші з громадян та підприємств, у результаті чого невиправдано зростає вартість таких послуг. За словами Першого віце-прем‘єр-міністра, існує чотири види таких посередників – державні і комунальні підприємства, благодійні організації та комерційні структури.

Андрій Клюєв зазначив, що дуже часто громадян приховано або навіть відкрито підштовхують до користування послугами посередників. «Ці прийоми загальновідомі: обмежують час роботи держорганів, затягують терміни підготовки документації, необґрунтовано збільшують кількість необхідних довідок і погоджень для отримання дозволів, відмовляють у нормальних консультаціях, незручно розташовують місця подачі документів, штучно провокують створення черг, створюють дефіцит бланків. З подібними прикладами більшість наших громадян стикаються щодня. Уряд буде працювати, аби покласти цьому край», - заявив Андрій Клюєв.

За його словами, ідеологія реформи полягає також в тому, щоб звести до мінімуму особисте спілкування громадян з чиновником. «Планується максимально використовувати пошту та Інтернет. У такому випадку значно зменшуються можливості для корупції», - сказав Андрій Клюєв.

Він зазначив, що основою для створення в Україні системи єдиного «електронного вікна» може стати Реєстр державних та адміністративних послуг.

На сьогодні ведення Реєстру здійснює Головдержслужба. Він містить більше 2 тисяч послуг, що надаються органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування в 49-ти сферах державного управління. Реєстр знаходиться у вільному доступі через офіційний веб-сайт Головдержслужби. Зараз Реєстр працює в тестовому режимі.

У результаті, за словами Першого віце-прем‘єр-міністра, має бути створений єдиний веб-портал надання адміністративних послуг, через який громадяни та представники малого та середнього бізнесу зможуть отримати послуги в режимі он-лайн.

 


Категорія: Новини України | Переглядів: 440 | Додав: volynregion | Рейтинг: 2.0/1 |