Завдяки бездарності колишнього уряду Тимошенко українці дотепер зазнають труднощів з одержанням закордонних паспортів
Останнім часом у ЗМІ активно обговорюється проблема видачі закордонних паспортів українцям. Дійшло до того, що днями Українська асоціація видавців періодичної преси (УАІПП) змушена була закликати розібратися із цією проблемою Президента Віктора Януковича, Прем’єр-міністра Миколи Азарова, главу МВС Анатолія Могильова, а також керівника МЗС Костянтина Грищенка.
Зокрема , Асоціація виражає протест проти "бездіяльності осіб, відповідальних за печатку й видачу закордонних паспортів громадянам України”. За інформацією Асоціації, 13 січня 2010 р. гендиректор УАІПП Олексій Погорєлов подав у Дніпровський паспортний підрозділ м. Києва (ДІРФЛ) МВС України документи для оформлення закордонного паспорта. Ним були оплачені всі необхідні платежі. "У той же час, станом на 25 березня 2010 року новий закордонний паспорт усе ще не надрукований і не виданий”, - говориться в повідомленні Асоціації.
Проблеми з видачею паспортів почалися ще з 4 січня 2010 р., коли Консорціум "ЄДАПС” оголосив про вимушену зупинку роботи у зв’язку з тим, що Держказначейство перестало розраховуватися з виробником документів. Заборгованість держави перед "ЄДАПС” перевищило 150 млн. грн. Йдеться про гроші, які громадяни на 100% заплатили в державний бюджет при оформленні різних ідентифікаційних документів у листопаді-грудні 2009 р., і які перебувають у Державному казначействі України.
За інформацією Консорціуму "ЄДАПС”, блокування платежів відбулося за вказівкою екс-віце-прем’єр-міністра Олександра Турчинова та шостого замміністра КМУ Сергія Чоботаря, який перед виходом з Кабміну вирішив нагріти платників податків на 154 тис. грн. Тим часом, громадяни при оформленні закордонних паспортів повністю вносять гроші за всі необхідні платежі й збори.
У якому напрямку уряд Тимошенко запроторював гроші, призначені в тому числі для розрахунків з виробником документів, невідомо. Очевидно, у Кабміну була більша необхідність у коштах під час проведення виборчої кампанії.
3 лютого 2010 р. прокуратура м. Києва винесла приписання Держказначейству з вимогою негайно оплатити заборгованість МВС України перед Консорціумом "ЄДАПС” у сумі 72 млн. грн. за надані бланки документів. А 8 лютого Консорціум відновив роботу, після того як Держказначейство початок погашати заборгованість за вже відвантажені Консорціумом у листопаді-грудні 2009 р. закордонні паспорти громадян України. Тоді на адресу "ЄДАПС” надійшло 12,2 млн. грн.
Однак, за словами заступника генерального директора консорціуму ЄДАПС по зв’язках зі ЗМІ й громадськістю Олександра Драникова, станом на середину березня 2010 р. загальна заборгованість перед Консорціумом як і раніше становила близько 113 млн. грн. Проте , як повідомив Олександр Драников, Консорціум продовжує робити друк та відвантаження закордонних паспортів: "Відповідно до кількості заявок, що надходять від МВС, "ЄДАПС” останнім часом відвантажує в середньому від 250 до 500 закордонних паспортів у день”. Хоча виробничі потужності Консорціуму "ЄДАПС” дозволяють робити набагато вище цього показника - на початку лютого 2010 р., коли Держказначейство частково розплатилося з виробником, щоденний обсяг відвантаження закордонних паспортів становив 6-9 тис. шт. залежно від заявок МВС. Тому, за словами пана Драникова, "всі питання із приводу нинішньої кількості видачі документів варто задавати в профільний департамент МВС”.
У свою чергу, буквально днями , радник міністра внутрішніх справ Костянтин Стогній повідомив, що новопризначений міністр Анатолій Могильов ініціює перевірку роботи паспортної системи у зв’язку із затримками видачі закордонних паспортів громадянам України. "Ця служба поки не задовольняє міністра в тому розумінні, що люди не одержують паспорти, заплативши за них гроші наперед... Міністр дав доручення розібратися ... перевірка покаже, де поділися гроші, сплачені громадянами (за закордонні паспорти - Ред.) у системі МВС ... і буде зроблено все, щоб це в майбутньому не відбувалося”, - сказав Стогній. Очевидно, що найближчим часом підуть перевірки діяльності Турчинова й Чоботаря на цій ниві, які, крім того, що вкрали гроші з бюджету, перед самим приходом нового уряду ще й ініціювали прийняття постанови КМУ про новий дизайн бланка закордонного паспорта, щоб остаточно штовхнути паспортну систему в хаос.
Кабінет міністрів Юліи Тимошенко перед своєю відставкою затвердив зміни до технічного опису й зразка бланка паспорта громадянина України для виїзду за кордон. І доручив МВС до 29 березня подати на затвердження готовий зразок паспорта. Раніше група урядових чиновників на чолі з екс-віце-прем’єром Олександром Турчиновим передали іноземцям інформацію, яка є державною таємницею - специфікацію виробництва українського закордонного паспорта німецької компанії "Гізеке & Девриєнт” (Gіesecke & Devrіent). Залишається сподіватися, що новий уряд і глава МВС нарешті наведуть порядок у паспортній сфері, і з’ясують, куди попередній уряд спрямував вкрадені гроші і чому приватній німецької компанії "Гізеке & Девриєнт” (Gіesecke & Devrіent), яка звинувачена в корупції і дачі хабарів іноземним державним чиновникам, була продана державна таємниця України.
|