У суботу 8 травня, напередодні Дня Перемоги у Луцьку, на базі спортивної школи №4 відбулися змагання з настільного тенісу.
Вихованці секції приурочили їх саме до знаменної дати. Перед початком змагань до присутніх звернувся голова Луцької міської організації Партії регіонів Іван Смоленг. Вже давно міська партійна організація підтримує секцію настільного тенісу. «Дуже важливо, проводити такі змагання, оскільки це об’єднує покоління, захоплює молодь, а відтак, забирає її з вулиці і відповідно від шкідливих звичок, які часто виникають від бездіяльності. Сьогоднішні змагання приурочені до Дня Перемоги. Це великий день, про який сказано чимало слів, ми і справді у неоплатному боргу перед ветеранами, а наш сьогоднішній захід – це чергове підтвердження того, що ми пам’ятаємо про славний подвиг вояків. Усім присутнім я вдячний за ініціативу і бажаю здоров’я, щастя і такої ж невичерпної енергії» - сказав Іван Смоленг. Перед початком змагань волонтери акції "Георгіївська стрічка" вручили учасникам стрічки - символи перемоги, а регіонали подарували кожному памятні сувеніри
Настільний теніс у цьому спортивному закладі популяризують ще з 1973 року. І за словами тренера Євгена Демчука кількість бажаючих займатися цим видом спорту не зменшується. Це єдиний осередок настільного тенісу у місті Луцьку.
Яким чином ви популяризуєте настільний теніс, адже не секрет, що мало хто знає про цю секцію?
Найкраща популяризація – це наші досягнення. Чимало наших вихованців займають призові місця на міжнародних змаганнях, а також входять до складу національної збірної з настільного тенісу. В нас є молоді спортсмени, зокрема, Шворак Аліна та Котік Андрій 1996 р.н., які претендують на поїздку на міжнародний чемпіонат в Туреччину. Шворак Аліна вже виступала на чемпіонаті Європи. Втім все залежить від того, наскільки успішною буде фінансова ситуація, оскільки ви ж розумієте, що на відрядження спортсменів потрібні чималі кошти, близько 2 тис доларів.
У багатьох видах спорту є певні обмеження та вимоги до тих, хто бажає займатися. Чи є такі межі у настільному тенісі.?
У нас немає жодних обмежень. Потрібен лише дозвіл лікаря на заняття спортом. Це дуже демократичний і популярний вид спорту і головне – доступний. Мені 63 роки, а я ще беру участь у змаганнях. Це позитивні емоції, це – поїздки, це – як повернення у юність. Цей вид спорту дає нам прекрасне самопочуття.
Скільки часу ви займаєтеся?
Все життя, а згодом хобі стало ще й роботою. Почав займатися в 7-му класі. Народився я у Рожищі, звідти поступив у Київський інститут фізкультури і вже десь 35 років я займаюся настільним тенісом на Волині. А що ви можете сказати про учасників секції? Наймолодшому нашому учасникові 7 років, а найстаршому 65, були б молодші чи старші, ми б і їх брали. Людина, яка хоче займатися повинна лише прийти, а все решта ми забезпечимо. Люди приходять, їм це цікаво і в наших інтересах популяризувати цей вид спорту. В клубі налічується близько 70 людей, які регулярно займаються.
Які аргументи ви можете навести на користь настільного тенісу?
Переваги настільного тенісу – це перш за все доступність. Не потрібно купувати дорогий інвентар. Достатньо стола, ракетки і кульки. Це невеликі кошти порівняно з іншими видами спорту, наприклад, великий теніс чи той же футбол. Ми не беремо плати з дітей. Це один з видів спорту, яким можна займатися у будь якому віці і при цьому вдало покращити стан свого здоров’я. І загалом, ви ж розумієте, що спорт це не просто заняття – це виховання почуття відповідальності, дисципліни, цілеспрямованості. Спорт виховує характер. Маленькі діти, які приходять, спочатку плачуть, коли програють, потім переплачуть і втягуються у цю справу їм починає подобатися, а відтак, вони не йдуть на вулицю, вони зацікавлені і живуть цим. Потім виїжджають на змагання, займають призові місця. Ось наприклад та ж Шворак Аліна, побувала уже у багатьох країнах. Це ж чудово, що спорт відкриває людині світ.
Також ми поспілкувалися з одним із ветеранів клубу. Цікаво відзначити, що вигляд Олександр Меведєв мав просто чудовий. Язик не повертається називати таких людей пенсіонерами в тому сенсі слова, який ми часто уявляємо. Навпаки, маса енергії, оптимізму і чогось дитячого в очах. Приємно бачити, що життя для людей таке ж насичене і цікаве, як і для молоді, яка лише починає його пізнавати.
Скажіть, будь ласка, як ви прийшли у цей спорт?
Це було дуже давно. Роки тоді самі розумієте були не надто легкими та простими. Настільний теніс і футбол – це були ті види спорту, які дозволяли вільно займатися практично будь-де. Хлопчаки отримували задоволення від цього, ну і відповідно провадили здоровий спосіб життя. А коли я захопився тенісом, так хотілося на тренування, адже я був ще малим. Це ж так цікаво, поїхати в інше місто, подивитися. Хочу зауважити, що для багатьох дітей, які приходять у секцію – це є початкова мотивація, це вже потім вони втягуються і розуміють, що це спорт. Зараз багато з тих, кому по 40-50 років повертаються до настільного тенісу, оскільки з’являється вільний час. Адже зараз як ніколи потрібно вести здоровий спосіб життя. Воно коротке, якщо піддаватися впливу стресів, виснажувати себе на роботі, то можуть відбуватися не зовсім приємні речі. Статистика може розповісти більше ніж я. Тому багато представників старшого покоління повертаються до занять спортом. Настільним тенісом можна займатися і в досить поважному віці. Це малотравматичний вид спорту. І нам - ветеранам, приємно бачити, що на заняття починають приходити і зовсім малі діти. Ми трохи спонсоруємо секцію в міру можливостей, возимо молодих спортсменів на змагання за власні кошти і є результат. Окремі з них вже нас обіграють і тішить те, що незважаючи на те, що спорт подекуди виживає лише на ентузіазмі, але все ж він має продовження серед молоді. Кожна людина повинна щось по собі залишати і тому, коли народжуються хороші майстри, то це радує. Це улюблена справа, хоча є звичайно ж і сім’я, але ми фізкультурники, тому спорт займає у житті важливе місце.
Для вас теніс це просто фізична активність чи щось більше?
Звичайно, це набагато більше. Це не лише спорт, а й спілкування. Ми їздимо по чемпіонатах, спілкуємося з різними людьми, це доволі цікаво. Це можна сказати активний відпочинок з пізнавальними функціями. Згодом це дає можливість переглянути власне життя, і в чомусь його змінити. Жити, а не образно кажучи, завершувати життя «овочем». Молоде оточення не дає змоги відчувати реальних років, постійно потрібно тримати себе у формі. Іноді навіть незручно гасати за м’ячиком перед дітьми, але в спортивному середовищі цей фактор згодом сприймають нормально.
Прес-служба Волинської обласної організації Партії регіонів
|