Wednesday, 27.11.2024, 03:50

Меню сайту
Розділи новин
Волинські новини [1403]
Аналітика [237]
Новини України [912]
Позиція партії [147]
Інтерв'ю [126]
Відео [25]
Привітання [52]
Твоя думка - важлива [18]
Календар новин
«  July 2010  »
SuMoTuWeThFrSa
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Пошук
Статистика

Total online: 10
Guests: 10
Users: 0
Головна » 2010 » July » 8 » Троє депутатів зреклися свого голосу. Чи скасують рішення про продаж «Конвалії»?
Троє депутатів зреклися свого голосу. Чи скасують рішення про продаж «Конвалії»?
13:40
     Троє депутатів під час другої частини резонансної сесії міської ради зреклися своїх підписів під рішенням про продаж приміщення в центрі міста підприємцеві Олегу Бровіну.
  Нагадаємо, міський голова самовіддано і всупереч регламенту міської ради, таки проштовхнув рішення на користь підприємця.
     Порушення, як ми вже писали у попередньому номері було ще під час першої частини сесії, коли рішення по скандальному питанню №12 «Про включення нежитлового приміщення площею 169,3 кв.м до переліку, що підлягають приватизації», не пройшовши раз, ставили на голосування вдруге. Тепер, після «зречення», воно може викликати не лише зацікавленість громади, а й інтерес зі сторони правоохоронних органів. Оскільки питання, яким чином голосували картки відсутніх депутатів залишається відкритим.
     Тепер, опишемо ситуацію в деталях і прізвищах. Під час другої частини сесії, вже із самого початку стало зрозуміло, що сумувати не доведеться ані міському голові, ані присутнім у залі. Першим взяв слово представник від БЮТ депутат Вітинський. Він звернувся до міського голови і повідомив, що по питанню №12, яке власне і стосувалося продажу колишньої «Конвалії», власникові мережі «Гранд персона», він… не голосував, і не розуміє, звідки його прізвище взялося у списку прихильників рішення. Потім, піднявся депутат Гордійчук і повідомив, що теж не давав своєї згоди на це рішення, більше того, його в той день взагалі не було на сесії і картка для голосування була при ньому. Далі стало ще цікавіше, оскільки до числа тих, хто не тиснув кнопку «за» приєдналася і депутат Тетяна Семенюк. Тут не потрібно довгих дебатів, оскільки такий розвиток подій вже означає, що рішення є неправомірним. Посудіть самі. До складу міської ради входять 45 депутатів, для прийняття рішення повинно бути не менше ніж 24 голоси. Така нехитра арифметика дає чітке розуміння того, що навіть один сумнівний голос робить рішення неприйнятим, а їх під час другої частини сесії нарахували аж три. Нагадаємо, у роздруківці, яку ми отримали після голосування, значилося 24 голоси «за». До того ж, варто взяти до уваги, що голосувало ще кілька карток депутатів, яких не було під час сесії.
     Депутат Іван Смоленг висловив міркування, що за усіма правилами, таке рішення потрібно негайно призупиняти. Втім, з огляду на подальший розвиток подій, у міського голови не виникло ані найменшого бажання скасовувати «липове» рішення, на зауваження зі сторони депутатів він коротко відповів, що Смоленг порушує регламент.
     Більше того, Анатолій Бірюков, секретар міської ради заявив, що коли депутат виходить «по нужді» і залишає карточку для голосування у системі, то немає нічого крамольного в тому, що сусід натисне замість нього кнопку: «Якщо ти її (карточку – авт.) залишаєш, то тоді – вибач. Ти береш на себе ту відповідальність, що ти її залишив, і не довіряєш свому сусіду, що сусід бере і нажимає кнопочку.» Так то воно та, але не зовсім, оскільки окремих депутатів на сесії не було, а карточки голосували. Анатолій Бірюков каже, що регламент не дозволяє повитягувати картки відсутніх депутатів із системи. То що ж тоді виходить, депутати взагалі можуть не ходити на сесії, а просто залишити картки в довіреної особи, яка проголосує «так як треба». Порожній сесійний зал – і поміж тим достатній кворум – це вже не фантастика, а цілковита реальність.
     Зрештою депутати Вітинський і Семенюк під час сесії написали зави на ім’я секретаря міської ради Анатолія Бірюкова, з проханням розібратися у такій неординарній ситуації, а також із вимогою зупинити рішення, яке після таких резонансних заяв уже цілком можна вважати незаконним. А мораль цієї історії ще глибша, аніж її зміст. По-перше, подібна ситуація показує, що проштовхнути можна будь-що і будь-кому, головне, хто зацікавлений в процесі. Голоси, якщо дуже треба будуть, навіть якщо це голоси-фантоми, як було під час першої частини сесії міської ради. І по-друге, від крадіжки голосу не застраховані вже не лише прості громадяни, а й ті кому вони дозволили керуватимістом, оскільки ситуація із волевиявленням виглядає майже як полтергейст.
     Втім, якщо розібратися, то все у традиційному жанрі фокусів: спритність рук і жодної магії. Не секрет, що у міській раді є резервні депутатські картки, тому не проблемою є витягнути їх з шухляди і вставити у систему для голосування.
     Отже, будьте пильними, оскільки вже завтра, міська рада на чолі з Богданом Шибою може винести чергове містичне рішення і громада міста знову опиниться в ауті.
 
Післяслово:
Уже невдовзі група депутатів буде звертатися до прокуратури, з вимогою призупинити рішення, про продаж приміщення колишньої перукарні «Конвалія». Обранці стверджують, що окрім такого сумнівного голосування є ще кілька «але», зокрема, у рішенні про продаж не було вказано чи входять у суму роботи з поліпшення. Іншими словами, якщо Богдан Шиба в останню мить продемонструє цей рояль у кущах, тоді приміщення можуть відійти до нового власника практично безплатно, оскільки одному головному бухгалтеру «Гранд персони» відомо, скільки грошей було вкладено у ремонтні роботи цього приміщення. Далі буде…
 
Лариса Кузнєцова

Категорія: Волинські новини | Переглядів: 492 | Додав: volynregion | Рейтинг: 0.0/0 |