Якщо керівник розводить руками, то що мають робити його підлеглі?
Схоже на те, що грізні «оперативки» у міського голови сходять нанівець і резонансами уже не відрізняються. Щовівторкові засідання у міській раді віднедавна нагадують ритуал самолінчування: з биттям себе в груди і публічним каяттям. Що це? Раптове прозріння і визнання помилок чи бажання безболісно підняти тарифи на комунальні послуги?
Адже мерія Луцька прагне якнайшвидше завершити громадські слухання з обговорення тарифів на послуги з утримання багатоквартирних житлових будинків. Де-не-де на дверях під’їздів висять пояснювальні записки із розрахунками, в яких мешканці можуть побачити що і по чім. Навіть, якщо окремих із перерахованих послуг вони ніколи не відчували у комунальному сервісі.
Під час оперативної наради перший заступник міського голови Лариса Соколовська розповіла, що громадські слухання в обласному центрі Волині відбуваються без ексцесів. Питання в тому чи всі мешканці в курсі того, що ці громадські слухання відбуваються, і що метою їх є впарити людям, що навіть за неіснуючі послуги все-одно доведеться платити. Прогнозовано, частина лучан розуміє, що їхня думка для міського голови значить рівно стільки, скільки голос жінки до мітингу Клари Цеткін. Інша частина просто не знає про таке демократичне нововведення як громадські слухання, якими цивілізовано прагнуть довести людям, що їхню думку вислухають але все-одно зроблять по-своєму. В одному і в іншому випадку всі протести безсенсовні, можливо цим і пояснюється відсутність ексцесів.
Чиновник додала, що спілкування з мешканцями стане новим методом у роботі ЖКГ. З огляду на якість послуг комунікативним працівникам ЖЕКів доведеться деякий час забути про чемність з вуст отримувачів комунальних благ.
Лариса Соколовська нагадала, що в неділю, 22 березня, у Луцьку відзначатимуть День комунальника. Це професійне свято Соколовська назвала «визначною подією», а комунальників – «армією працівників, котрі створюють благо в місті». Так, комунальникам з огляду на стан галузі, зарплати та постійне перебування між двох вогнів: владою та мешканцями і справді можна влаштовувати помпезне свято. Та й «армію» цю з року в рік скорочують посилаючись на технологічний прогрес Перший заступник наголосила, що «у місті все під контролем», приміром, дороги. Роботу комунальників вона назвала «часом невдячною професією». Або якщо перефразувати, то просто, пророфесія «за дякую».
До того ж, виникає запитання, який контроль проводиться за станом доріг. Адже вигляд у них м’яко кажучи, як після перемоги над загарбниками у далекому 45-му Соколовська додала, що воліла би, щоб працівники житлово-комунального господарства прибрали «наслідки зими», приміром, сміття та ями на луцьких шляхах. Проте цьому завадила сама ж зима, котра знову повернулася. Достоту все,як у приказці з поганим танцюристом. Нагадала Соколовська про пришвидшення ремонту луцьких доріг. «Ми хотіли зробити все до Пасхи, але нам завадила погода», – зазначила посадовець.
Тому, шановні, відтепер усі претензії до небесної контори: адже сніг, дощ та інші погодні реалії – це вже не компетенція міських чиновників.
Світлана Задорожна
|