Monday, 07.07.2025, 12:34

Меню сайту
Розділи новин
Волинські новини [1403]
Аналітика [237]
Новини України [912]
Позиція партії [147]
Інтерв'ю [126]
Відео [25]
Привітання [52]
Твоя думка - важлива [18]
Календар новин
«  November 2010  »
Su Mo Tu We Th Fr Sa
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930
Пошук
Статистика

Total online: 1
Guests: 1
Users: 0
Головна » 2010 » November » 30 » Хто в облраді спекулює на проблемах підприємців?
Хто в облраді спекулює на проблемах підприємців?
15:45

Чим насправді став проект податкового кодексу – наріжним каменем між владою і підприємцями чи засобом для політичної реклами? Друга частина сесії в обласній раді продемонструвала доволі цікаві моменти, які повною мірою дали відповіді на усі запитання.

Початок дещо затримався. Депутати проводили внутрішні зсідання.

Після того, як був зроблений старт, голова обласної ради Володимир Войтович оголосив про створення двох фракції Партії регіонів та Батьківщини. Зрештою, на цьому спокійний перебіг засідання був вичерпаний. 

Першим на чому не зійшлися народні обранці став регламент. Для регіоналів – це був чіткий процедурний документ і вони вимагали його дотримання з метою уникнення демагогії і ефективного вирішення усіх винесених питань. Для «Свободи» та «Батьківщини» - спосіб нагадати про себе знову.


Перше або ж чергове пришестя окремих депутатів в раду вимагає нових інформаційних дивідендів для їхньої персони. Коли ще, як не під час сесії можна «засвітитися» перед камерою, причому безплатно, бо після виборів усім відомі розцінки на публічну демонстрацію обличчя. Зрештою, суперечка яка виникла через регламент не вартувала виїденого яйця. Навіть журналісти на останніх рядах почали обурюватися тим, що час, котрий витрачають на балачки, можна було вже давно використати на вирішення важливих питань. Втім, це занадто просто і малодраматично.

Ще на початку сесії журналісти запитали Анатолія Вітіва, депутата від «Свободи»  чи швидко планують завершити сьогоднішню сесію. На що він відповів: «Це коли нас не було, то сесії відбувалися швидко, а з нами все буде довго». Чи потрібні ще коментарі до такої глибокої фрази? Втім, цитата Анатолія Вітіва – це був лише анонс, оскільки далі плакав би навіть Станівславський.

Справа в тім, що під час сесій районних та міських рад так званими демократичними силами було прийняте рішення про спрямування звернення до Президента. Парадоксально, але питання, які буцімто висували представники затиснутого бізнесу подекуди мали до цього нього цілком перманентне відношення. Ось погляньте, першим пунктом є вимога до Президента накласти вето на проект податкового кодексу, ну, з цим все начебто зрозуміло. Другим – відставка уряду і третє… перенести вибори на 2011 рік. Це схоже на сцену з мультика «Простоквашино», коли листа до мами писали в три руки, чи то пак лапи. У підсумку вийшла цілковита нісенітниця.

Між тим, не забуваймо, що доки в раді відстоювали інтереси представників малого бізнесу, люди мерзли попід вікнами обласної ради.


Коли поцікавилися у підприємців, проти чого протестують, то багато хто  з опитаних не міг чітко відповісти на запитання, чого конкретно вони все ж таки вимагають?

Одним словом черговий майдан з багатьма невідомими.

Перед пильними очима телекамер окремі депутати, які рвали нас собі вишиванку з турботою про тепло та інтереси мітингувальків увійшли в раж і шоу почало набирати обертів. Зрештою ініціативну групу від підприємців запросили до сесійної зали і запропонували висловитись. Нічого конкретного, окрім того, що «ми хочемо жити» почути в принципі не вдалося.

Після чого естафету взяв депутат-ініціатор звернення до Президента Сергій Слабенко. Він більш предметно окреслив пункти, які вимагають змін, та все ж стосувалися лише кількох розділів. Натомість, коли депутат від Партії регіонів Андрій Тимейчук, який є заступником голови ДПА в області поцікавився, які ще конкретні зауваження, окрім «праведного гніву» мають депутати, яким не подобається кодекс – розгорнутих відповідей не надійшло. Відтак, що казати про підприємців, які щодня відкриваючи інтернет бачать банери на зразок «Прєдпрініматєлі бояться, что іх обманут», «Налоговий кодекс всєх убйот» і т.д. і т.п.

Повернімося до сесійної зали. Інтереси підприємців публічно відстоювали щонайменше 10 депутатів і кожен приблизно по 10 хвилин. Сергій Слабенко відстоював окрім інтересів підприємців ще й першочерговість розгляду його звернення до Президента. Усі демонстрували обізнаність із законами, регламентом, пунктами та поправками. Одним словом, у турботах про мерзнучих підприємців про самих підприємців якось між іншим забули. А загалом пролетіло аж 2 години. За ці дві години самореклами не було розглянуте не те що питання кодексу, а жодне з тих, які були внесені на порядок денний. І байдуже, що протестуючим депутатам пропонували конструктивний вихід із ситуації, наприклад, розглянути їхнє питання пятим, але знову ж таки, така проста розв’язка зав’язує рота, а це вже непорядок. Окремі навіть казали, що в умовах нормальної роботи, а не демагогії,  усі питання можна було б розглянути за 45 хвилин.

Адже якщо по-правді, по-гіркій правді, то весь концерт був зовсім не заради «ущемленого» бізнесу, а просто, щоб потрапити в телевізор, а ще це неофіційний старт передвиборчої кампанії 2012, бонуси починають заробляти завчасно… А підприємці? Підприємці були лише фоном для вирішення чиїхось питань. Знаково, що черговий майдан, який підім’яли під себе скомпрометовані ватажки «Померлої революції і потоптаних надій» відбувся теж в листопаді. Прикро, що незважаючи на досвід 5-річної давності – висновки так і не зроблені…

 

Лариса Кузнєцова



Категорія: Волинські новини | Переглядів: 490 | Додав: volynregion | Рейтинг: 0.0/0 |