Monday, 10.02.2025, 05:02

Меню сайту
Розділи новин
Волинські новини [1403]
Аналітика [237]
Новини України [912]
Позиція партії [147]
Інтерв'ю [126]
Відео [25]
Привітання [52]
Твоя думка - важлива [18]
Календар новин
«  February 2011  »
SuMoTuWeThFrSa
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728
Пошук
Статистика

Total online: 2
Guests: 2
Users: 0
Головна » 2011 » February » 16 » Різких стрибків тарифів на житлово-комунальні послуги не буде
Різких стрибків тарифів на житлово-комунальні послуги не буде
10:57

Ажіотаж навколо подорожчання житлово-комунальних послуг (ЖКП) навмисно нагнітаються деякими ЗМІ. Зрозуміло, українці мають знати, до чого готуватися, щоб правильно спланувати свої сімейні бюджети. Однак про двох-триразове одномоментне підвищення тарифів на ЖКП не може бути й мови. Влада цього не допустить.

Кабінет міністрів М. Азарова у переговорах з Міжнародним валютним фондом (МВФ) наполіг на тому, що  зміна тарифів на газ протягом 2011 року буде здійснюватися поетапно. Тому 50%-го зростання ціни газу для населення з 1 квітня не буде. Цей процес має відбуватися у відповідності з реаліями ринку, щоб не зірвати зростання економіки і не зменшити купівельну спроможність населення, заявив прем'єр-міністр М. Азаров.

Тарифи на водопостачання і водовідведення спочатку року зросли лише на 15%, а другий етап їх підвищення до економічно обгрунтованого рівня намічений на літо цього року. Найсуттєвіше підвищення тарифів на ЖКП на сьогодні зафіксовано в Києві - проте їх зростання не перевищило 30%. У Києві таке рішення обгрунтовано, адже комунальні тарифи у столиці до останнього часу були одними з найнижчих. В інших регіонах подібної ситуації немає, тому їм потрібно ще менше збільшення для того, щоб збалансувати економіку муніципальних підприємств.

Вартість ЖКП повинна відповідати реальним витратам на надання цих послуг. Попередня влада йшла по найпростішому шляху - шляху популізму - і роками стримувала зростання тарифів. Ця уявна турбота про народ в кінцевому підсумку поставила всю галузь житлово-комунального господарства на межу розвалу. Через те, що тарифи на тепло і воду не покривають собівартість послуг з водо-і теплопостачання, підприємства ЖКГ сьогодні не можуть розрахуватися за енергоносії.

З 1 жовтня 2010 року борг комунальної теплоенергетики за газ склав близько 5 млрд грн. Борг водопровідно-каналізаційних підприємств за електроенергію на сьогодні становить 2 млрд грн, при цьому близько 800 млн грн з них накопичено через різницю в тарифах. Подальше зволікання з вирішенням «тарифної» проблеми паралізує підприємства ЖКГ через борги, і вони припинять надання послуг.

Підвищення тарифів на ЖКП буде відбуватися поетапно, прозоро і обгрунтовано. Держава організує суворий нагляд за монополістами і не допустить штучного завищення їх витрат. Сьогодні тарифи встановлює Нацкомісія регулювання електроенергетики, однак незабаром цим займеться окремий орган. У липні 2010 року був прийнятий закон про створення Національної комісії регулювання ринку комунальних послуг. Найближчим часом Уряд затвердить її складу, і новий регулятор приступить до роботи.

Політика в області тарифоутворення буде справедливою і виваженою. Люди будуть розуміти, за що платять гроші, а комунальні структури будуть нести відповідальність за якість своїх послуг. У цей час уже розроблений проект нового порядку формування тарифів на теплоенергію, її виробництво, транспортування і постачання, а також на централізоване водопостачання та водовідведення. Документ висуває жорсткі вимоги до постачальників ЖКП, які звертаються з проханням переглянути їх розцінки.

Після підвищення тарифів комунальні структури не тільки зможуть розрахуватися за енергоносії, а й отримають фінансування для модернізації. Вони можуть вкладати в устаткування частина тарифної виручки, або ж залучати зовнішні інвестиції, кредити, які зможуть повернути завдяки «інвестиційній» складовій в тарифі.

Основне завдання водопостачальних підприємств - скорочення споживання електроенергії з 0,9 кВт на 1 кубометр води до 0,5-0,6 кВт. В даний час 15 водоканалів освоюють кредит Світового банку на $ 140 млн, наданий для закупівлі сучасного обладнання. До кінця нинішнього року, як очікується, надійде ще $ 200 млн кредиту Світового банку. За аналогічною схемою діятимуть і теплопостачальні підприємства, які повинні скоротити споживання газу.


Категорія: Новини України | Переглядів: 412 | Додав: volynregion | Рейтинг: 0.0/0 |