Thursday, 06.02.2025, 22:15

Меню сайту
Розділи новин
Волинські новини [1403]
Аналітика [237]
Новини України [912]
Позиція партії [147]
Інтерв'ю [126]
Відео [25]
Привітання [52]
Твоя думка - важлива [18]
Календар новин
«  February 2011  »
SuMoTuWeThFrSa
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728
Пошук
Статистика

Total online: 1
Guests: 1
Users: 0
Головна » 2011 » February » 14 » Проблеми потрібно вирішувати доки грім не вдарив
Проблеми потрібно вирішувати доки грім не вдарив
12:04
З року в рік на Волині повеневими та дощовими водами підтоплюються садиби, які розміщені у так званій «зоні ризику», тобто поблизу басейнів річок Прип’ять, Стохід, Турія, Стир і Вижівка. Екологи та працівники водного господарства уже кілька років наголошують на потребі розчищення русел цих водойм. Внаслідок тотального замулення та захаращення мешканці десятків населених пунктів з острахом чекають початку весни та дощової погоди.

На Волині вирішили діяти за принципом: «Біду краще попередити, аніж потім долати її наслідки». 8 лютого Волинь з робочим візитом відвідав міністр з надзвичайних ситуацій Віктор Балога. Він спільно із місцевими посадовцями відвідав райони, які зазвичай найбільше потерпають від весняного танення снігу – Ратнівський, Любешівський та Камінь-Каширський. Про деталі та рішення, які були прийняті в ході спільного виїзного засідання, розповів перший заступник голови Волинської обласної державної адміністрації Олександр Башкаленко.

- Днями на Волинь приїжджав міністр з надзвичайних ситуацій Віктор Балога. Делегація, у якій Ви теж були, відвідала Ратнівський район. Розкажіть, будь ласка, що там відбувалося і які рішення були прийняті?

- Віктор Балога приїхав на наше прохання провести виїзне засідання. Це не є чимось надзвичайним. Просто якщо міністр на своєму місці, то він завжди буде контролювати ситуацію у підзвітному йому відомстві. На сьогодні на Волині ситуація контрольована. У Любешівському, Камінь-Каширському і Ратнівському районах, декілька будинків підтоплено. Але у гідромецентрі прогнозують зниження температури, а отже рівень води в річках спадатиме.

- Після виїзного засідання, які висновки Ви можете зробити з побаченого?

- Я ще раз хочу наголосити на тому, що на сьогодні надзвичайної ситуації немає. Справа в тому, що затоплення й підтоплення сільських населених пунктів і сільськогосподарських угідь повеневими і паводковими водами річок обумовлене недостатньою пропускною здатністю їх русел і заплав, стан яких постійно погіршується у зв’язку із заростанням та замуленням. Більша частина заплав річок Прип’ять, Стіход, Турія, Вижівка віднесені до заповідних територій загальнодержавного та місцевого значення, господарська діяльність на них обмежена, в зв’язку з чим пропускна здатність зменшується, а рівні проходження повеневих та паводкових вод підвищуються.

Ми переконалися в тому, що окремі дамби вже доволі зношені, термін експлуатації окремих з них давно вийшов. Зараз необхідно планомірно вирішувати ситуацію. Тоді ми зможемо попередити негативні наслідки – це значно дешевше і безпечніше, аніж потім їх ліквідувати.

Міністр з гелікоптера оглянув територію і зробив висновок, що окремі об’єкти потрібно негайно реконструювати. На ці потреби на Волинь планується виділити близько 6 мільйонів гривень. За ці кошти передбачене будівництво та капітальний ремонт дамб, а також будівництво насосних станцій, поглиблення русел річок, приведення меліоративних систем до належного технічного стану. Роботи чимало, але й державна підтримка доволі значна. Хочу зазначити, що вже давно протипаводковим заходам на Волині не приділялося такої уваги, до того ж за ці кошти ми зможемо привести до ладу значну частину об’єктів, окремим з них уже більше 30 років і навіть невелика повінь може вщент їх зруйнувати і накоїти лиха. Також потрібно оновити парк спеціальної інженерної техніки у зв’язку із вичерпанням його технічних можливостей. Це вкрай необхідно для організації робіт по запобіганню наслідків повені, лісових та торфових пожеж.

- Екологи вже неодноразово звертали увагу на те, що русла річок є досить замуленими і це стає причиною паводків. А чому раніше ця проблема не ставилася так гостро?

- Проблема була гострою кожної весни, проблема в тому, що потім про неї забували. Питання зараз полягає не в тому, хто винний, а – що робити. Я думаю, що завдяки підтримці міністра нам вдасться попередити негативні наслідки можливої повені. Але я хотів би звернути увагу на ще один важливий момент. Нещодавно відбувалися вибори до місцевого самоврядування, громада обирала господарів. Власне до їхньої компетенції водить закладання до місцевого бюджету коштів на поточний ремонт дамб, розчищення водойм тощо. Якщо б це все робилося з року в рік, то проблема не стояла б так гостро. Ми не можемо змусити сільських голів вводити це у бюджетний кошторис, ми можемо це лише рекомендувати. На мою думку, ті сільські очільники, які постійно стикаються з цією проблемою, повинні обов’язково вирішити це питання і не тоді, коли грім уже вдарив. Не буде ж з області приїжджати чиновник і розчищати річки, які вони самі ж захарастили.

- Ви перед виборами їздили на прийом громадян і в Любешівський, і в Камінь-Каширський райони. Там люди зверталися до Вас, щоб відремонтувати конкретні дамби. Чи увійшли ці об’єкти до переліку тих, які будуть реконструйовані?

- Так, ці дамби включені в перелік, про який ми говорили. А також відремонтують мости, які є єдиним сполученням між окремими селами на берегах Стоходу. Там ситуація непроста і навіть при великому бажанні місцева громада не зможе провести ремонтні роботи, адже будівництво здійснювалося спеціалізованою технікою, яка на той час була на балансі військових. Ми обов’язково вирішимо це питання.

- Йшлося тільки про повеневу ситуацію, чи в ході візиту були обговорені й інші питання, які належать до компетенції МНС?

- Ми обговорили всі ситуації, які тільки можна. По повенях було підписано протокольне рішення на цій нараді. Ми написали листа на ім’я Прем’єр-міністра з проханням, щоб через Державне підприємство водних ресурсів нам виділили 5,8 мільйона гривень на дамби в Любешові. По Камінь-Каширську районі є досить складна ситуація з підтопленням кладовища. Хоча, на мою думку, це теж не є провиною чи проблемою влади. Адже громада сама визначає, де має бути розташований цвинтар. То хто в кінцевому підсумку відповідальний за те, що він розміщений в низині?

Також в ході візиту міністра було піднято питання про те, що в нас немає рятувальної служби. Міністром було прийнято рішення, що днями він підпише наказ по міністерству щодо створення професійної рятувальної служби на Волині. Вже є 36 посадових одиниць штату. Вчора було прийнято рішення про те, що буде створено три одиниці рятувальних станцій, пункти базування будуть розташовані в Луцьку, Ковелі і Шацьку.

Розмовляла Лариса КУЗНЄЦОВА

Категорія: Волинські новини | Переглядів: 1877 | Додав: volynregion | Рейтинг: 0.0/0 |