Saturday, 05.07.2025, 03:53

Меню сайту
Розділи новин
Волинські новини [1403]
Аналітика [237]
Новини України [912]
Позиція партії [147]
Інтерв'ю [126]
Відео [25]
Привітання [52]
Твоя думка - важлива [18]
Календар новин
«  June 2010  »
Su Mo Tu We Th Fr Sa
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930
Пошук
Статистика

Total online: 2
Guests: 2
Users: 0
Головна » 2010 » June » 15 » Передвиборча дилема: «мажоритарна-пропорційна-змішана»?
Передвиборча дилема: «мажоритарна-пропорційна-змішана»?
11:58
Чи потрібно нам переходити до змішаної виборчої ситуації? Це питання і досі не втрачає своєї актуальності, і не дає спати вночі багатьом політикам.

Напередодні президентських виборів 2010 року «помаранчеві» лідери всі як один заявляли про те, що місцеві вибори потрібно проводити за змішаною виборчою системою, оскільки вона є найбільш ефективною та законною. Пройшли президентські вибори і… «помаранчеві» всі як один почали кричати, що проведення виборів на місцях за змішаною системою це протизаконно, і це нам зовсім не потрібно. То де ж правда? За логікою подій, робимо висновок, що передвиборчі обіцянки «помаранчевих» демократів не що інше як просте пустослів’я.

Партія регіонів, посилаючись на зобов’язання, які вона має перед своїми виборцями, зокрема, про те, що влада має бути ближча до людей, зараз реалізує їх через проект закону про місцеві вибори.

Відповідний проект закону про вибори депутатів Верховної Ради Криму, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів зареєстрований у парламенті.

Уніфікований порядок формування комісій, виборчих списків, це абсолютно новий рівень, якісний рівень формування місцевих органів влади.

Цей закон дозволить не тільки забезпечити легітимне проведення виборів до місцевих рад, але й створить умови, за яких органи влади на місцях були б функціональні, ефективні і вирішували місцеві проблеми.

Шанси на прийняття цього законопроекту оцінюються дуже високо, тому що його готували фахівці. Кожен депутат який проходить в межах району, області повинен знати, що потрібно сьогодні місцевим органам влади.

Як відомо, Верховна Рада 16 лютого 2010 скасувала місцеві вибори, раніше призначені нею ж на 30 травня, аргументуючи це рішення відсутністю фінансування.

Цей законопроект передбачає запровадження елементів мажоритарної системи, коли виборці будуть голосувати персонально за своїх депутатів.

На рівні села, селища, всі 100% будуть обиратися за мажоритарною системою, і буде можливість самовисуватися, а на рівні міста, району, області, з одного боку партії будуть пропонувати своїх кандидатів через список, а з іншого боку буде мажоритарна система.

Також потрібно наголосити на тому, що у законопроекті пропонується наступне: кандидат, який висувається через список, або є самовисуванцем, повинен бути мешканцем тієї територіальної громади, яку він хоче представляти.

У той же час, варто зазначити, що змішана система не є досконало ідеальною, але це рішення потрібно ухвалювати, в умовах реальної політичної ситуації”.

Блок Юлії Тимошенко виявився яскравим противником перенесення дати виборів. Чому? А тому, що Юлія Тимошенко знає свої далеко не райдужні перспективи на місцях. Та пані Тимошенко не хвилює те, що якби дата виборів не була перенесена, то початок виборчої кампанії до місцевих органів влади 23 лютого, як це передбачено рішенням парламенту, що створює проблеми, оскільки політичні сили тільки закінчили кампанію з виборів президента. Економічна криза та велика «діра» в бюджеті, яку залишив нам уряд Тимошенко теж нікого не хвилюють.

Президент України не звертатиме увагу на різного роду провокації та необґрунтовані заяви опозиції. Президент є гарантом Конституції, і діє згідно з основним законом.



Петро Стельмащук

Категорія: Аналітика | Переглядів: 541 | Додав: volynregion | Рейтинг: 0.0/0 |