Thursday, 21.11.2024, 19:27

Меню сайту
Розділи новин
Волинські новини [1403]
Аналітика [237]
Новини України [912]
Позиція партії [147]
Інтерв'ю [126]
Відео [25]
Привітання [52]
Твоя думка - важлива [18]
Календар новин
«  February 2011  »
SuMoTuWeThFrSa
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728
Пошук
Статистика

Total online: 1
Guests: 1
Users: 0
Головна » 2011 » February » 7 » Пенсійна реформа – голос громадськості є вирішальним
Пенсійна реформа – голос громадськості є вирішальним
15:32

Пенсійна реформа є важливою і необхідною для всіх громадян України. Однак голос громадськості є вирішальним. Реформи проводяться не заради реформ, а заради підвищення якості життя українців. Уряд сповідує підхід, пов'язаний з максимально можливим інформуванням громадян країни про свої плани і наміри. 

Старт процесу обговорення пенсійної реформи показав розходження в підходах і оцінках між експертами та громадськістю. Ряд експертів (наприклад, Олег Устенко з Міжнародного фонду Блейзера) підтримує проект реформи, запропонований урядом. У той же час профспілки висловлюють свої зауваження. Так, на Всеукраїнських зборах представників профспілкових організацій лідери профспілок висловили свою незгоду з багатьох норм і положень пенсійної реформи. Мова йде про підвищення пенсійного віку для жінок та державних службовців-чоловіків, про вибір часу для запуску реформи і т.д. Це нормально. Такий підхід свідчить про відкритість уряду і прогрес демократії в країні.

Уряд прагне до того, щоб проект пенсійної реформи максимально відповідав економічним потребам країни, але в той же час враховував інтереси громадян України. Уряд шукає баланс між потребами економіки України, рекомендаціями вітчизняних і зарубіжних експертів і думками простих українців.

Уряд ще на старті підготовки і презентації проекту пенсійної реформи пішло на соціальні компроміси з громадянами. У грудні 2010 року уряд узагалі відмовився від «драконівського» законопроекту пенсійної реформи, нав'язуваного МВФ. Замість цього 20 грудня 2010 року в парламенті був зареєстрований законопроект № 7455, який передбачав низку позитивних соціальних новацій.

У ході обговорення проекту пенсійної реформи Уряд одразу ж відійшло від «жорсткого» варіанту реформи. Були знайдені компроміси з цілої низки соціальних питань. Зокрема, з введенням пенсійної реформи жінки отримають право не враховувати декретну відпустку при розрахунку пенсії, але відпустка по догляду за дитиною, як і раніше, буде зараховуватися до стажу.

Співробітникам правоохоронних органів, військовослужбовцям пенсія буде нараховуватися після досягнення 45-річного віку, але за умови наявності не 15-річної вислуги, як було раніше, а 20 календарних років вислуги. Однак розмір пенсії складе не 40% від грошового забезпечення із збільшенням цього розміру на 2% за кожний наступний рік, а 50%.

Всім бюджетникам країни в рамках проведення пенсійної реформи обіцяють вихідну допомогу у вигляді десяти пенсійних виплат при виході на заслужений відпочинок. У разі поступового підвищення пенсійного віку розмір пенсії також підвищиться в діапазоні 20-25%. Таким чином, працівники бюджетної сфери отримають подвійну вигоду.

Підвищення пенсійного віку буде проходити поступово і вибірково. Пенсійний вік жінок може бути піднятий з 55 до 60 років, щорічно збільшуючи його на шість місяців, починаючи з 01 лютого 2011 року, а для чоловіків, які працюють на державній службі - до 62 років з 2013 року. Однак тут Україна йде в руслі світових тенденцій. Наприклад, у Молдові пенсійний вік для жінок настає в 57 років, в Грузії - в 60, у Вірменії - в 63, в Латвії, Казахстані, Естонії та Канаді - у 65, а в Німеччині, Норвегії та США - у 67.

Уряд за допомогою проведення пенсійної реформи, яка зачепить молодь від 18 до 35 років, виконає соціальні зобов'язання перед старшими поколіннями і поступово закриє дефіцит Пенсійного фонду. За даними голови Пенсійного фонду Б. Зайчука, передбачений держбюджетом дефіцит Пенсійного фонду в 2009 році становив 13,8 млрд. грн., за підсумками 2010 р. - На рівні 26,6 млрд. грн. У 2011 році дефіцит Пенсійного фонду становитиме 17,7 млрд. грн. З кожним роком дефіцит Пенсійного фонду буде скорочуватися і в перспективі найближчих років стане бездефіцитним. Таким чином, громадяни від 35 до 60 років гарантовано отримають пенсію з солідарних джерел. Компроміс між поколіннями батьків і дітей буде дотримуватися.

Уряд постійно працює над удосконаленням пропонованих положень пенсійної реформи. У ході обговорень нормативної бази реформи враховуються побажання, зауваження, рекомендації та висновки експертів, профспілок, асоціацій роботодавців, окремих громадян.

Зараз уряд у своїй роботі готове в ще більшій мірі врахувати соціальну складову пенсійної реформи. 16 лютого 2011 у Верховній Раді пройдуть Всеукраїнські слухання з пенсійної реформи. У зв'язку з цим за підсумками слухань уряд може врахувати багато пропозиції та зауваження експертів, науковців, фахівців галузі та представників усіх верств українського суспільства. С. Тігіпко не виключив, що уряд може відкликати законопроект про пенсійну реформу, щоб в ще більшій мірі врахувати побажання громадян. Раніше про це ж заявляв М. Азаров.

Уряд вживає всіх необхідних заходів щодо досягнення соціальної злагоди та компромісів. Курс на діалог і роз'яснення позитивних соціальних ефектів від впровадження пенсійної реформи в Україні буде продовжений.


Категорія: Аналітика | Переглядів: 408 | Додав: volynregion | Рейтинг: 0.0/0 |