Wednesday, 27.11.2024, 05:54

Меню сайту
Розділи новин
Волинські новини [1403]
Аналітика [237]
Новини України [912]
Позиція партії [147]
Інтерв'ю [126]
Відео [25]
Привітання [52]
Твоя думка - важлива [18]
Календар новин
«  September 2010  »
SuMoTuWeThFrSa
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930
Пошук
Статистика

Total online: 1
Guests: 1
Users: 0
Головна » 2010 » September » 2 » Освіта для нової влади – ключовий пріоритет
Освіта для нової влади – ключовий пріоритет
16:05
Одиним з основних пріоритетів державної політики сьогодні - є реформа системи освіти. Вона обіцяє бути зваженою та системною, адже знання – це головний капітал держави. Освічені, кваліфіковані кадри є головним багатством і перспективою держави. Чіткий пріоритет коаліції у ВР та Партії регіонів є розвиток інтелектуального потенціалу нації, формування економіки, заснованої на знаннях.

«Є аксіома: кардинальні, стратегічний прогрес у суспільстві, модернізація країни починаються з прогресу в освіті. – Сказав нещодавно прем’єр-міністр М.Азаров. - Нову Україну можуть будувати лише люди, які навчалися за новими технологіями в усіх сферах життєдіяльності, люди, які мислять по-новому, люди з високими морально-вольовими якостями. Інвестиції в освіту, безумовно, є найбільш самоокупними інвестиціями в сучасному світі », - підкреслив глава Партії регіонів і прем'єр-міністр України М. Азаров.

Загальновідомо, що нинішня розгалужена система освітніх установ не відповідає європейським стандартам. Сьогодні настав час перейти від кількості до якості. Завдання це непросте, адже за роки незалежності було втрачено багато часу. В даний час уряд за дорученням Президента В. Януковича розробляє програму системної реформи освітньої сфери. Одними з провідних напрямків майбутньої реформи стануть:

• розширення системи дошкільної освіти, відновлення роботи дитсадків, організація якісного дошкільної освіти у сільській місцевості;

• модернізація і переоснащення шкіл;

• забезпечення школярам широкого доступу до підручників, в т.ч. створення повної електронної бібліотеки навчальної літератури для шкіл;

• відродження системи професійно-технічної освіти;

• оптимізація мережі державних вищих навчальних закладів;

• вдосконалення системи атестації вузів та перевірки якості знань студентів;

• відновлення зв'язку вищої освіти з виробництвом, формування держзамовлення на підготовку фахівців вищої кваліфікації, виходячи з реальних потреб економіки;

• надання автономії університетам;

• посилення наукової та інноваційної складової в діяльності всіх вищих навчальних закладів;

• забезпечення реформи освіти фінансуванням і кадрами.

Словом, час хаотичних експериментів, які проводили «помаранчеві», минув. У такої масштабної і фундаментальної області як освіта неприпустимі непродумані, кон'юнктурні новації. Нинішня влада концептуально підходить до вирішення проблем у сфері освіти.

Саме тому, на сьогодні один з пріоритетів держбюджету - є фінансування освіти.

В результаті, державні освітні реформи будуть супроводжуватися належним фінансовим наповненням. На сьогодні рівень державного фінансування системи освіти недостатній. Це розуміють усі. Зараз уряд реалізує заходи зі стабілізації економіки та забезпечення стабільного розвитку. Як тільки в країні розпочнеться серйозний економічний підйом, з'явиться можливість для суттєвого збільшення зарплат вчителям, викладачам вузів, училищ, технікумів, вихователям дитсадків, а також для поліпшення матеріального забезпечення закладів освіти. Гідні зарплати педагогів - одна з невід'ємних складових якісного та ефективного освітнього процесу.

Тим не менше, вже сьогодні, виходячи з імовірного економічного зростання, учасники коаліції «Стабільність і реформи» і уряд М. Азарова змогли забезпечити зростання зарплат працівникам освіти. Так, в 2010 році була введена 20%-а надбавка до окладів вчителів, вихователів загальноосвітніх навчальних закладів, ПТУ і вузів I - II рівня акредитації (державних і комунальних). На ці цілі з бюджету передбачено 3,2 млрд. грн. В середньому розмір щомісячної доплати становить 220 грн (він залежить від педагогічного стажу). Всього протягом 2010 року уряд має намір підвищити зарплати вчителів на 32,5%

У 2010 році держава також провела індексацію стипендій, збільшивши видатки держбюджету на їх виплату на 1,2 млрд. грн.

Нова влада прагне до того, щоб українська вища освіта продовжувало мати авторитет у світі. Президент В. Янукович поставив завдання, щоб 2-3 українських університету обов'язково потрапили в престижні міжнародні рейтинги. Це завдання виконати під силу. Освітні реформи дозволять досягти мети. Без потужної освітньої бази побудувати економіку знань неможливо, тому нова влада розглядає сферу освіти, як один зі своїх ключових пріоритетів.

Василь Квітка

Категорія: Аналітика | Переглядів: 489 | Додав: volynregion | Рейтинг: 5.0/1 |