«Тіньовий» уряд Тимошенко навдивовижу нагадує «потішну армію» царя Петра І – ніби й дорослі люди, а поводяться по-дитячому…
На засідання опозиційного уряду, що відбувалося в кінозалі Верховної Ради, на призначену годину дісталися не всі «тіньові» міністри – запізнення двох із них глава опозиційного Кабміну Сергій Соболєв пояснив «поважними причинами». Не прийшла і духовний лідер «тіньовиків» Юлія Тимошенко – її відсутність Соболєв пояснив раптовою хворобою (яка, втім, не зашкодила Юлії Володимирівні за кілька годин назвати суддів КС, що узаконили коаліцію «тушок», «злочинцями»).
З самого початку вступної промови Соболєв почав реалізовувати основну (і, на жаль, єдину) функцію опозиції нашої країни – критикувати владу. Найбільше дісталося проекту держбюджету на поточний рік, який готують у надрах Кабміну, – його Соболєв назвав «страшним». Основна претензія – уряд нібито намагається приховати справжній дефіцит держбюджету, який, на думку аналітиків з опозиції, буде близько 17%.
У самий розпал викриття влади в зал засідання з виглядом школяра, що запізнився, зайшов «тіньовий» віце-прем'єр Борис Тарасюк. Після обговорення держбюджету вектор критики перенаправили у бік одного зі страшних ворогів Юлії Тимошенко – Дмитра Фірташа.
«Тіньовий» міністр з питань ПЕК Олександр Гудима заявив, що «неприпустимо, коли на ключові посади керівників держмонополій призначають людей з імперії Фірташа «РосУкрЕнерго». У підсумку вирішили вимагати від влади звільнити тільки призначених керівників «Нафтогазу», «Укртрансгазу» і «Укргазвидобутку».
У повній відповідності до формату проведення засідань «справжнього» Кабміну журналістів попросили залишити зал і вийти в кулуари, де якраз організовувався брифінг (який був сенс виводити пресу із засідання «тіньового» (!) уряду, тим більше, якщо пряму відеотрансляцію заходу залишився вести один із близьких до керівництва БЮТ інтернет-порталів - незрозуміло).
У кулуарах журналістів зустрів міністр Кабміну Роман Зварич, який виверг ураган критики на адресу КС. «Виявляється, Регламент ВР вищий за Конституцію України», - ораторствував Зварич. Ця теза так сподобалася опозиціонерам, що слово в слово була повторена щонайменше двічі – опозиційним міністром юстиції Оленою Шустик і самим Сергієм Соболєвим. Шустик ще додала, що опозиція має намір створити спеціальну слідчу комісію, за наслідками якої варто звільнити 11 суддів КС, що проголосували за легітимність коаліції. Знову-таки, відповідно до формату засідань «реального» Кабміну, засідання «потішного» уряду завершував брифінг його глави. Чогось принципово нового ніхто так і не почув.
|