Saturday, 05.07.2025, 09:02

Меню сайту
Розділи новин
Волинські новини [1403]
Аналітика [237]
Новини України [912]
Позиція партії [147]
Інтерв'ю [126]
Відео [25]
Привітання [52]
Твоя думка - важлива [18]
Календар новин
«  September 2010  »
Su Mo Tu We Th Fr Sa
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930
Пошук
Статистика

Total online: 2
Guests: 2
Users: 0
Головна » 2010 » September » 17 » Олександр Башкаленко: Ми повністю готові до опалювального сезону
Олександр Башкаленко: Ми повністю готові до опалювального сезону
11:29
Питання чи буде взимку тепло в нашому домі, зараз хвилює чи не всіх жителів області. На скільки область готова до опалювального сезону, ми вирішили поцікавитись у першого заступника голови Волинської облдержадміністрації Олександра Башкаленка.

- Олександре Костянтиновичу не за горами зима, то питання номер один не майбутні місцеві вибори, а те чи буде тепло в оселях волинян, чи добре підготувалися до опалювального сезону установи та організації, ну от скажімо бюджетної сфери?

- Так безумовно, вибори важливі, але якщо не буде тепла, то я думаю, що ніхто не думатиме й про вибори. Підготовку до нового опалювального сезону ми розпочали ще в квітні. Це відразу ж по завершенню минулого опалювального сезону. Тому виконання запланованих заходів відбувається в встановлені терміни. Що стосується бюджетної сфери, то хочу сказати, що це - майже 800 шкіл, в 7 навчальних закладах завершуються роботи. Повністю готові до опалювального сезону 386 дитсадків, 31 лікувальна установа. Якість готовності об’єктів соціально-бюджетної сфери обов’язково підтверджується спеціальними паспортами готовності. До 20 вересня завершиться їх підписання та видача.

Що стосується житлового фонду, то на 96 відсотків комплексно підготовлено до зими будинків комунальної власності і на 100 відсотків відомчий фонд. Багато вже зроблено і в сфері комунальної теплоенергетики. Запланованих до роботи взимку майже 870 котелень фактично підготовлено 867. 75 котелень капітально відремонтовано, на 47 з них повністю замінено обладнання.

- Надіюсь в нас не буде таких прикрих ситуацій з котельнями як в інших регіонах, наприклад в Алчевську?

- Життя - непередбачуване, і запевнити в тому, що не виникне аварії, я не можу. Але з такою підготовкою до зими як цього року, навіть якщо щось подібне виникне, то це буде випадковістю. Але я переконаний, що реакція буде миттєвою, і жодна оселя не залишиться без тепла. Якщо пам’ятаєте, надзвичайна ситуація в Алчевську виникла не тому, що сталась аварія, а тому, що служби не вчасно на неї зреагували.

- Ми чудово знаємо в якому стані в нас мережі, зокрема у районних центрах. Це зношеність обладнання. Поточні ремонти відбувалися?

- Поточні ремонти однозначно відбулися. На них було витрачено близько 70 мільйонів гривень. Це дуже велика сума. Цього разу були створені комісії, складений графік і за цим графіком проводилася робота у кожному районі області.

- Для того, щоб гарантовано мати тепло взимку потрібно вчасно розраховуватись за енергоносії. Чи є сьогодні борги у наших теплопостачальних кампаній за спожиті енергоносії?

- За 2009-2010 роки станом на початок вересня підприємствами комунальної теплоенергетики використано тепла на 156 мільйонів гривень, а оплачено 132 мільйони. Якщо брати в загальному обсязі, то населення розрахувалось майже на 100 відсотків. Також варто відмітити, що в нас є така Східноєвропейська теплопостачальна кампанія, то тільки вона боргує державі 35 мільйонів гривень. З ними розрахувалися повністю, а де ділися ті 35 мільйонів, це ще питання.

Загальна ж кредиторська заборгованість усіх комунальних підприємств області складає 140 мільйонів і за останній місяць вона зменшилась на 10 мільйонів. Це нормальна динаміка, але може бути й краща.

- Олександре Костянтиновичу, скажіть, які у влади є важелі впливу на боржників? Як ви їх змушуєте розраховуватись за спожиті енергоносії. Адже через таких недобросовісних боржників страждають прості люди?

- Люди ні в якому разі не постраждають, це я вам впевнено кажу. Існує постанова Уряду, яка взагалі забороняє відключати від теплопостачання квартири, житлові будинки. А відносно неплатників приймаються жорсткі міри. Боржники - в нас на контролі, тому борги будуть зменшуватися.

- Найбільш вчасно за спожиті енергоносії платять наші пенсіонери, якраз люди малозабезпечені. А у списках боржників можна побачити і державних службовців, і бізнесменів. Чому так стається?

- Я думаю, що це питання не до мене, чому така динаміка. Я, як споживач і держслужбовець сплачую повністю і вчасно за всі комунальні послуги. Але водночас хочу подякувати всім, хто розуміє, що за газ і за енергоносії треба розраховуватися.

- Вже кілька років поспіль в області запроваджуються енергоощадні технології. На цю справу витрачено десятки мільйонів гривень як державного так і обласного бюджетів. Є хороші напрацювання у цій сфері. Робота в цьому напрямку і надалі продовжуватиметься?

- Взагалі ця робота дуже ємка і потребує постійної уваги. В першому півріччі 2010 року на реалізацію енергозберігаючих заходів витрачено майже 70 мільйонів гривень. В результаті ми зекономили майже 58 мільйонів гривень. Розроблений проект регіональної програми підвищення енергоефективності Волинської області. Зазначений проект програми погоджено з Національною кампанією регулювання цінами. Ця програма передбачає комплексні заходи з енергозбереження практично в усіх галузях - і в промисловості, і у житлово-комунальному господарстві, і сільському господарстві, і бюджетній сфері. Ми дуже багато уваги приділяємо цьому питанню.

- Олександре Костянтиновичу, уточніть, які це саме заходи – це заміна вікон, дверей, дахів, нових теплокомунікацій?

- Це - комплекс робіт. Сюди входять і заміна вікон, і заміна котлів, переведення котлів на альтернативні види палива. Це переведення на опалення торфом, вугіллям. Якщо говорити про торф, то на Волині є дуже потужне підприємство. Це - державне підприємство Волиньторф, яке виготовляє близько 50 відсотків всього українського торфоберкету. Це більше 100 тисяч тон на рік, тому це потрібно використати і перевести якомога більше установ на опалення торфоберкетом.

- Такою є позиція обласної влади?

- Так. Бо це – заміна дорогавартісного газу, а відтак – економія коштів. Натомість місцеве підприємство Волиньторф виготовлятиме більше продукції, що позначиться на збільшенні кількості робочих місць та надходжень до бюджетів усіх рівнів. Це – ефективно і економічно вигідно.

- Звичайно тверде паливо це добре, але напевно селяни хочуть і газу. Чи продовжується в області газифікація населених пунктів, адже люди хочуть блакитне паливо незважаючи на його подорожчання?

- Рівень газифікації в цілому у Волинській області становить майже 62 відсотки. За 2010 рік газифіковано 13 сіл у шести районах області. Ми провели серйозну роботу щодо додаткового виділення коштів на будівництво підвідних газопроводів. За пропозицією облдержадміністрації до переліку увійшло будівництво 34 об’єктів газифікації з загальним обсягом фінансування майже 52 мільйони гривень. Я впевнений, що ця робота буде продовжуватися й надалі.

- В перспективі, найближчим часом, які населені пункти отримають газ?

- Не стану конкретизувати, але в планах газифікації у різних районах області підвідні газопроводи з високим рівнем готовності, а також села, де зведені вуличні газопроводи.

- Олександре Костянтиновичу, ми сьогодні багато уваги акцентували на обласному центрі, а як складається ситуація в районах?

- Існує багато проблем і в районах, але там більш дисципліновані і районні адміністрації, і інші органи влади. Я вже згадував, що райони майже на 100 відсотків готові до зими.

- Олександре Костянтиновичу, зараз найголовніше питання, яке цікавить багатьох людей – це підвищення ціни на газ. Влада запевняє, що це не позначиться на гаманцях малозабезпечених громадян, їм буде призначено субсидії на оплату житлово-комунальних послуг. Цього року вона надаватиметься за спрощеною системою. Що це за система, і як в області проведено організаційну роботу, щодо цього питання?

- По-перше, ще ціни на газ не підвищені, це просто розмови. Що ж до субсидій, то за спрощеною системою їх призначення станом на 10 вересня цього року звернулось 10 тисяч 340 сімей, з них субсидію вже отримало 2 500 сімей. Різниця у цифрах пояснюється неправильним оформленням документів, але служби працюють над цим. В серпні поточного року проведений автоматичний перерахунок раніше призначених субсидій, виходячи з нового відсотку обов’язкового платежу. І це – понад 5 тисяч родин.

- Ми знаємо, що на Волині цими днями була презентована програма реформування вугільної галузі. В чому вона полягає?

- В нас є пропозиції, які містять три основні напрямки реформування вугільної галузі області. По-перше - технічне переоснащення шахт. Це - заміна устаткування. По-друге - добудова шахти № 10. Сьогодні повни ходом йдуть будівельні роботи, повністю погашені всі заборгованості, і в результаті введення в дію десятої шахти вже в наступному році. Це питання на контролі і в Президента України і в Уряду.

Категорія: Волинські новини | Переглядів: 522 | Додав: volynregion | Рейтинг: 3.0/2 |