Friday, 04.07.2025, 20:38

Меню сайту
Розділи новин
Волинські новини [1403]
Аналітика [237]
Новини України [912]
Позиція партії [147]
Інтерв'ю [126]
Відео [25]
Привітання [52]
Твоя думка - важлива [18]
Календар новин
«  June 2010  »
Su Mo Tu We Th Fr Sa
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930
Пошук
Статистика

Total online: 2
Guests: 2
Users: 0
Головна » 2010 » June » 2 » Місцеві вибори 2010 року за мажоритарною виборчою системою?
Місцеві вибори 2010 року за мажоритарною виборчою системою?
10:47

    Вибори є обов’язковим атрибутом розвитку демократичного суспільства. Одначе, коли виборчий процес стає практично безперервним явищем, то це рано чи пізно починає набридати, і виборці схиляються до аполітичності.
     Активна дискусія навколо виборів до органів місцевого самоврядування почалася відразу після закінчення президентських перегонів. Коли ж, заплановані на 31 березня вибори перенесли, інтерес до них згас. Зараз громадськість знову почала активно обговорювати цю тему. Варто чи не варто, законно чи ні проводити місцеві вибори 31 жовтня 2010 року? Про це наша розмова з головою Волинської обласної організації ПР Олександром Башкаленком.
     - Олександре Костянтиновичу, наскільки доцільно проводити в Україні місцеві вибори цієї осені, а не наступної весни?
     - Партія регіонів виступає за те, щоб не порушувалася Конституція, а тому вибори мають бути проведені у 2010-му. 16 лютого цього року ВР прийняла ухвалу "Про визнання такою, що втратила силу, ухвали Верховної Ради України "Про призначення чергових виборів депутатів місцевих рад і сільських, селищних, міських голів у 2010 р.”
     Відсутність державного бюджету, відсутність коаліції, і це далеко не повний перелік причин, який вплинув на рішення перенести вибори до органів місцевого самоврядування.
     Згідно із Законом «Про вибори до органів місцевого самоврядування» місцеві вибори призначаються не пізніше як за 120 днів до дня виборів, а сам виборчий процес розпочинається за 90 днів до дня виборів. Тому, в законному порядку Верховна Рада фактично не змогла призначити вибори на весну 2010 року.
     Якщо, уже з відомих нам причин, місцеві вибори були перенесені з 31 березня, то єдиною датою залишається 31 жовтня 2010 року, оскільки згідно з Законом України «Про вибори до органів місцевого самоврядування», вибори до всіх рівнів рад відбуваються в останню неділю березня або останню неділю жовтня строку закінчення повноважень попереднього скликання. Як бачите, підстав звинувачувати Партію регіонів у порушенні закону в зв’язку з перенесенням місцевих виборів з 31 березня на 31 жовтня 2010 року немає жодних.
     - Якою, на вашу думку, є оптимальна виборча система у сьогоднішніх умовах?
     Це важливе питання. На ньому спекулюють опоненти і намагаються внести хаотичність у процес волевиявлення людей. Для того, щоб зрозуміти, наскільки ефективною є та чи інша виборча система, її варто системно випробувати. І лише тоді стверджувати про плюси і мінуси. Замість таврувати як неефективний, процес потрібно коригувати та оптимізувати, виховуючи при цьому політичну культуру суспільства.
     Мажоритарна виборча система – це голосування за кандидата по виборчому округу і визнання його обраним на основі одержаної ним більшості голосів виборців. Моя позиція була, є і залишається такою – для України найбільш прийнятною є змішана виборча система. Тобто, 50% - мажоритарна і 50% - пропорційна виборча система. А ми, як схарапуджені коні, кидаємося у протилежні боки – у 2005-му формуємо партійні списки, у 2006 -му – нам це вже не подобається і ми знову говоримо про мажоритарні вибори. Але у нас ще й досі не прижилась жодна виборча система. Ми - на перехідному етапі.
     Вибори за пропорційною системою повинні бути обов’язково, але на перехідному етапі найкращим і найбільш оптимальним варіантом буде змішана система 50 на 50. Якщо зараз повністю перейти на мажоритарну систему, то зруйнується таке поняття як партія, і людей не об’єднуватиме спільна мета. Тому зараз варто обрати золоту середині – змішану виборчу систему.
     - Чому ПР та БЮТ пропонують різні дати проведення виборів, по різному читають конституцію? Проблема у тому кому вигідна та чи інша дата?
 - Думаю, що спекуляції наших опонентів навколо дати це - страх і лицемірство. Опозиціонери вже зрозуміли, що втратили можливість реабілітуватися в очах суспільства. Занадто багато випливло фактів, які не на користь колишній владі. Натомість, довіра до Партії регіонів впевнено зростає. Президент сьогодні приймає рішення, які суттєво сприяють підвищенню добробуту населення зокрема і держави в цілому. Я переконаний, що невдовзі кожен українець відчує це і на споживчому кошику, і на власному благополуччі. Хочу підкреслити лише одне: за помахом чарівної палички переформатувати усі «діяння» наших попередників не вдасться, тому потрібно трохи терпіння. Давати поради, до яких варто прислухатися, може лише той, хто досягнув результатів. Про наших опонентів я можу сказати лише одне – це була політика популізму, а тому зважати на такі випади не варто. Їхнє гасло «Не словом, а ділом» себе таки виправдало. Але громадянам призначалися лише слова, а справи творилися наближеними до правлячого кола для власного збагачення.
     У чому ж лицемірство наших опонентів я поясню. На сьогодні вони ще намагаються скандалами утриматися в інформаційному просторі, але, запевняю, це – не на довго. І, якщо вибори відбудуться 31 жовтня, то БЮТ іще може розраховувати на мінімальну підтримку електорату. Але якщо дату перенесуть на більш пізній термін, то, цілком імовірно, що ця політична сила піде на задвірки історії, без права на відродження. Тому скажу лише одне - 31 жовтня це - дата, яка влаштовує всіх. Та навіть на цьому БЮТ намагається робити прецеденти.
     - Попри те, що дата виборів офіційно іще не призначена, ви, мабуть уже до них готуєтеся? За якими принципами тепер працюватимете, які будуть підходи?
     - Не можна казати, що ми почали підготовку, бо ми її і не завершували. Формування складу партії, інші процеси, які передують виборам, тривають постійно. Адже вибори – процес циклічний, вони рідко починаються зненацька, вони законодавчо обумовлені, тому готовим потрібно бути завжди. В іншому випадку не варто розраховувати на якісний результат.
     Сьогодні до виконавчої влади на місцях прийшли люди, які підтримують ідеологію Партії регіонів. Головне завдання, яке усі ми ставимо перед собою це - здійснення тих планів і програм, з якими наш Президент йшов на вибори. Це означає дисциплінованість, ефективність і постійне відчуття суспільного пульсу. Громада повинна відчути, що період голослів’я - у минулому. Час нинішній – це період результативної роботи на користь людей.
     Хочу зауважити ще один важливий момент у підготовці до виборів – це особистий авторитет лідера партії у тій чи іншій місцевості. Люди повинні знати, що актив партії – це надійні, сумлінні фахівці, люди слова. Тоді не потрібно буде жодної самореклами, її робитимуть наші добрі справи.
 
Розмовляла Лариса Кузнєцова

Категорія: Інтерв'ю | Переглядів: 660 | Додав: volynregion | Рейтинг: 0.0/0 |