Saturday, 23.11.2024, 14:04

Меню сайту
Розділи новин
Волинські новини [1403]
Аналітика [237]
Новини України [912]
Позиція партії [147]
Інтерв'ю [126]
Відео [25]
Привітання [52]
Твоя думка - важлива [18]
Календар новин
«  January 2011  »
SuMoTuWeThFrSa
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
Пошук
Статистика

Total online: 1
Guests: 1
Users: 0
Головна » 2011 » January » 6 » Микола Азаров: "Рік буде економічно і фінансово кращим, це я можу гарантувати"
Микола Азаров: "Рік буде економічно і фінансово кращим, це я можу гарантувати"
11:21

Прем'єр-міністр України у прямому ефірі програми "Іспит для влади" на Першому національному телеканалі підвів економічні підсумки року та розповів про перспективи на майбутнє.

У 2011 році будівельна галузь стане локомотивом прискореного розвитку економіки

"Перш за все, ми розраховували вивести наш будівельний комплекс на докризовий рівень. Ми дуже багато робили, щоб запустити всі недобудови, всі будівництва країни, створити надійний фундамент для того, щоб будівельний комплекс у наступному, в 2011-му році став локомотивом прискореного розвитку економіки ", - підкреслив М. Азаров.

При цьому  Глава Уряду зазначив, що в результаті фінансової кризи будівельний комплекс країни обвалився сильніше, ніж всі інші галузі. "Скажімо, якщо падіння економіки в промисловому виробництві склало приблизно чверть (по окремих галузях більше), то будівельний комплекс впав майже на 70%, тобто практично все зупинилося", - уточнив він.

За словами Миколи Азарова, у зв'язку з цим було прийнято рішення, "перш за все, зосередитися на стимулюванні кредитування економіки, стимулювання кредитування будівельного комплексу". "Я думаю, що тут вже закладена хороша база для того, щоб ми могли на 2011 рік планувати серйозний розвиток нашого будівельного комплексу", - зазначив прем'єр.

"Другий напрям, який ми взяли на себе, - це дерегуляція в будівельному комплексі, тобто дуже серйозне полегшення всіх процедур, пов'язаних з вирішенням будівництва, з прийманням житла в експлуатацію, з прийманням будівельних об'єктів в експлуатацію", - додав він. "Тому той законопроект, який ми передали зараз у Верховну Раду і який пройшов вже перше читання, і ми на повному серйозі плануємо його прийняти в першу ж робочий тиждень січня, створить додаткові умови для розвитку будівельного комплексу", - резюмував глава Уряду.

Уряд стимулюватиме розвиток будівельного комплексу та активізацію, в першу чергу, житлового будівництва за рахунок сприяння житловому кредитуванню і збільшення інвестиційних вкладень в будівництво з банківської системи.

Прем'єр-міністр повідомив про те, що в поточному році суттєво зросли обсяги депозитів на рахунках у банках. За його словами, ці кошти не повинні зберігатися в банках без діла. Їх слід вкладати в розвиток економіки країни, що принесе вигоду і банкам, і вкладникам, і вітчизняній економіці. "Ми йдемо по шляху, як я сказав, створення умов для інтенсивного розвитку нашого будівельного комплексу. У чому полягає цей шлях або в чому полягає стратегія? Завдяки розумній бюджетній і фінансовій політиці депозити населення за останні 11 місяців зросли на 53 млрд. А що це означає? Що в наших банках з'явилося 53 млрд. грошей, які не можуть просто лежати без руху. Вони повинні пускатися в справу, інакше нашим банкам нічого буде повертати людям у вигляді відсотків ", - підкреслив політик.

Глава Уряду відзначив суттєве покращення ситуації в банківській сфері. За його словами, заощадження, що знаходяться в банках, повинні працювати на економіку країни, щоб ситуація не просто залишалася стабільною, а сприяла подальшому зростанню виробництва і добробуту громадян. "Зараз ситуація в банках стала значно поліпшуватися. Ми сприяємо тому, щоб, раз банки хочуть залучати депозити і платити людям відсотки, значить, вони гроші повинні пускати в обіг, гроші повинні працювати. Тому 53 млрд., на які відбувся приріст депозитів, не можуть і не будуть лежати мертвим вантажем", - переконаний М. Азаров.

 

Головне завдання приватизації - у модернізації підприємств та прихід реального інвестора

За словами Миколи Азарова, плануючи соціальні витрати майбутнього року, Уряд не орієнтується на надходження від продажу державних підприємств.

"Для мене приватизація ніколи не була джерелом поповнення доходів до бюджету навіть зараз, у найважчий період. Коли велися переговори з МВФ, я не орієнтувався на продаж" Укртелекому ". Я розраховував, що надійде 12 млрд., але вони не надійшли, і вже ясно. Рік ми закінчили нормально, профінансуємо всі соціальні видатки ", - заявив він.

На думку Прем'єр-міністра України, кошти, що надійшли від продажу держмайна, не є критичними для держбюджету: "У наступному році ми, в принципі, обійдемося без цих фіскальних надходжень до бюджету". При цьому він підкреслив, що головне завдання приватизації - у модернізації підприємств та прихід реального інвестора. "Якщо цей процес буде відбуватися, то ми вирішимо завдання, які стоять перед приватизацією. Якщо ні - то краще нехай вони працюють і далі в тому режимі, в якому працюють", - пояснив глава Уряду і додав, що таке завдання він ставить перед органами приватизації.

Микола Азаров переконаний у тому, що приватизація повинна зіграти значну роль у реформуванні української економіки та її модернізації. Але при цьому, зазначив він, підхід до продажу об'єктів держвласності повинен бути новим. "Підхід вже повинен бути зовсім іншим, ніж той, який був раніше, 10-15 років тому, коли приватизація здійснювалася, за великим рахунком, заради самої приватизації. До чого вона призвела, ми всі добре знаємо", - переконаний політик.

Прем'єр-міністр також повідомив про те, що відсутність цілеспрямованої політики при продажу об'єктів держвласності призвело до того, що більшість проданих підприємств так і не модернізовані, не підвищили свою енергоефективність.

Ми будемо послідовно, крок за кроком, показувати, що ми будемо виконувати те, що обіцяємо.

Довіра людей до влади повинна визначатися здатністю влади виконувати свої обіцянки. І Уряд буде добиватися довіри людей, заявив Микола Азаров.

"Ось ми прийшли в березні до влади і сказали, що протягом цього року ми досягнемо фінансової стабілізації. Домоглися? Домоглися. Є результат? Є. Таким чином, ми будемо поступово домагатися довіри людей до нашої влади", - зазначив прем'єр.

Глава Уряду підкреслив, що взяв за правило обов'язково виконувати обіцяне. "Довіра до нас повернеться. Якщо воно повернулося до нас з боку міжнародних фінансових організацій, які своїми грошима ризикують, то, безумовно, повернеться довіра і людей. Без такої довіри, чесно кажучи, те, що ми задумали, вибудувати ту стратегію, яку ми взяли зараз на озброєння, ми не зможемо", - заявив він.

Говорячи про пенсійну реформу, Прем'єр-міністр сказав, що "якщо люди не підтримають нас у плані проведення пенсійної реформи, ми її не будемо проводити". При цьому він зазначив, що в цьому випадку відбудеться уповільнення темпів перетворень і прогресу в розвитку країни. "Ми повинні зробити все, щоб люди нам повірили. Треба послідовно, крок за кроком, показувати, що ми будемо виконувати те, що ми обіцяємо", - підкреслив він і додав, що Уряд буде обов'язково вести відкриту дискусію в суспільстві про перспективи та альтернативу реформ.

"Будемо проводити "круглі столи", будемо обмінюватися думками, участь у дискусіях. Єдине, що мені не хотілося б, відверто кажучи, той рівень дискусій, який проходить на наших шоу, не відповідає масштабам проблеми, не відповідає, я б сказав, трагізмом ситуації. Не можна такі серйозні проблеми, які стоять у нашому суспільстві зараз, зводити до рівня шоу. Це не шоу - це життя ", - уточнив Микола Азаров.

 

При цьому він висловив упевненість в тому, що пенсійна реформа назріла дуже давно, і якщо її не проводити, то незабаром кількість пенсіонерів та працюючих зрівняється. "Не може один працюючий утримувати одного пенсіонера і плюс ще своїх дітей. Це навантаження на активне населення змушує вживати активних заходів", - підкреслив прем'єр-міністр.

Уряду вдалося виконати більшість поставлених на 2010 рік завдань

Уряду вдалося виконати практично всі завдання, які стояли перед ним і перед країною в 2010 році, заявив Микола Азаров.

Глава Уряду зазначив, що були деякі труднощі з виконанням завдань, що стояли перед країною в аграрному секторі економіки. "Уряд став перед важким завданням: яким чином, з одного боку, не допустити зростання цін, з іншого боку - дати можливість аграріям заробити, тому що вони потребують ресурсів, з третього боку - створити умови, при яких би тваринництво розвивалось", - описав ситуацію прем'єр-міністр.

Микола Азаров підкреслив, що, незважаючи на труднощі, завдання підтримки аграрного сектору була вирішена Урядом. Хоча, за його словами, результати виявилися дещо нижчими від очікуваних. "В цілому, можна сказати, ці задачі вирішені, проте такий надбавки або такого зростання за рахунок аграрного сектора, на який ми розраховували, ми не отримали. Ось ті два моменти, за якими нам не вдалося досягти тих результатів, на які ми розраховували і які перед нами ставлять дуже серйозне завдання в наступному році, якщо говорити про результати року ", - заявив голова Кабінету Міністрів.

Він позитивно оцінив загальну економічну ситуацію і тенденції на наступний рік, зазначивши, що вдалося досягти фінансової та економічної стабільності. За його словами, завдання Уряду на наступний рік будуть ще більш серйозними, і ситуація в країні дозволяє прогнозувати, що ці завдання будуть виконані. "По решті результатами я абсолютно задоволений. У нас, якщо образно або коротко говорити, досягнута фінансова стабільність, валютна стабільність, тобто наша гривня стійка. Виросли валютні резерви, зросли грошові доходи населення, і у нас вперше за багато років вдалося домогтися досить низької інфляції. Зараз за 11 місяців у нас 8,2% інфляції, значить, ми рік закінчимо, я сподіваюся, не більше 9%. А це означає, що наступного року ми ставимо перед собою завдання ще більш серйозні ", - резюмував М. Азаров.

Стратегічне завдання на 2011 рік - вийти з кризи і почати модернізацію економіки

Стратегічним завданням влади у 2011 році є остаточне подолання кризи і старт модернізації вітчизняної економіки, заявив Микола Азаров.

Прем'єр-міністр зазначив, що в 2011 році Уряд доб'ється остаточного подолання кризи. За його словами, це стане базою для модернізації економіки і розвитку країни. "Стратегічно завдання одні: вийти, нарешті, з кризи, в усіх напрямках досягти докризового рівня виробництва вже на наступний рік і закласти базу для прискореного зростання економіки на базі модернізації економіки в 2012 році", - заявив голова Уряду.

Микола Азаров переконаний, що модернізація економіки послужить надійною основою для підвищення соціальних стандартів, розумної бюджетної політики і реалізації соціальних програм. "Це дуже серйозне завдання, яка дозволить вирішувати нам і соціальні завдання. Ніколи не можна випереджати. Ось зараз пенсіонерка виступала, говорить, що дуже добре, що станції метро почали будуватися. І таку фразу зронила:" Дуже добре, що знайшлися гроші ". А де вони знайшлися? Чому так сталося, що, скажімо, ще півроку тому їх не було, а через півроку вони знайшлися? Якраз відповідь дуже проста: у тому, що в державі стала проводитися розумна бюджетна фінансова політика, економна політика, розумна політика, і тому стали знаходитися гроші на все. І на лікарні, школи, мости, метро. І так буде надалі ", - підкреслив політик.

У системі ЖКГ необхідно створити конкуренцію, усунути монополізм

 

Прем'єр-міністр України переконаний, що реформа в житлово-комунальній сфері призведе до надання більш якісних послуг, ніж ті, які надаються ЖЕКами.

За словами Миколи Азарова, якби попередній уряд виділяв гроші на ліквідацію аварійного стану житлово-комунального господарства, то сьогодні проблема не була б настільки катастрофічною. "Якби наш уряд в 2007 році не пішло, то на 2008-й і 2009-й ми також планували виділяти приблизно по 5 млрд. на ліквідацію аварійних ситуацій в нашій житлово-комунальній сфері. Ми повернемося до цієї підтримки житлово-комунальної сфери" , - заявив він. При цьому глава Уряду підкреслив, що до проблем, які існували в житлово-комунальній сфері, додалися ще й проблеми, які були породжені "абсолютно непродуманою діяльністю попередньої влади".

Говорячи про проведення реформ у житлово-комунальній сфері, Микола Азаров висловив впевненість у тому, що вони приведуть до надання людям більш якісних послуг. "Як можна забезпечити надання більш якісних послуг? Це, перш за все, створити конкуренцію в цій сфері, усунути монополістів, монополізм. Тоді всі жителі наших міст отримають можливість вибору: або я візьму у вас послугу, або у вас. Візьму в тому випадку, якщо ви надасте якісну послугу, більш дешеву і т.д. Ось зміст цих реформ ", - пояснив прем'єр-міністр.

Микола Азаров вважає, що проведення реформ у системі ЖКГ неможливо без підтримки держави. "Без державної підтримки тут нічого не зробиш, і тому, звичайно, ця реформа буде реалізовуватися тоді, коли у держави буде можливість підтримувати цю реформу фінансовими ресурсами", - підкреслив він. При цьому голова Кабміну зазначив, що прихід інвесторів в ЖКГ проблематичний. "Розраховувати на те, що інвестиції прийдуть в таку запущену сферу, як наше житлово-комунальне господарство, це свідомо тішити себе якимись ілюзіями. Я думаю, що основний етап житлово-комунальної реформи прийде на 2012 рік, не раніше. У 2011 році ми підготуємося, створимо відповідні ресурси, і в 2012 році будемо приступати ", - заявив він.

При підготовці Податкового кодексу Уряд пішов шляхом компромісу

Прем'єр-міністр України заявив про те, що більшість підприємців позитивно оцінили прийняття Податкового кодексу.

За словами Миколи Азарова, нинішня влада проводить реформування країни, чудово розуміючи і віддаючи собі звіт в тому, що не завжди буде зрозуміла суспільством і не завжди її плани будуть відразу зрозумілі. При цьому він підкреслив, що його попередники нічого не робили і "замилювали" ока шляхом організації піар-акцій і роздачі обіцянок.

Говорячи про податкову реформу, Прем'єр-міністр висловив думку, що значення протестів підприємців було дещо перебільшено - адже "практично весь бізнес привітав ухвалення Податкового кодексу". При цьому Микола Азаров нагадав, що проти прийняття Податкового кодексу виступала лише невелика частина бізнесу, яка працювала на спрощеній системі оподаткування, і підкреслив, що багато чого з того, чим лякала опозиція підприємців, в кодексі було відсутнє. "Нічого з того, що говорилося, в Податковому кодексі навіть не містилося, і багато норм, такі, як введення касових апаратів на ринках, були виключені ще на стадії відпрацювання перших редакцій Податкового кодексу", - сказав він.

Микола Азаров заявив, що протести щодо прийняття Податкового кодексу рано чи пізно завершилися б, але Уряд став "на шлях компромісу", і додав, що рік, на який відкладено введення податкових заходів, - цілком достатній термін, щоб максимально узгодити з "спрощенцями" різні норми.

"Ми прийняли правильне рішення, і крок назад, який ми зробили, - це не показник слабкості влади. Це показник, навпаки, розумності влади", - упевнений політик. "Ми не хочемо зайвих ускладнень при реалізації такого великомасштабного проекту, яким є Податковий кодекс. У будь-якій країні світу прийняття податкових змін, податкових реформацій - це завжди велика і складна проблема. Тим більше в нашій, де абсолютно неповноцінне для економіки діяла податкова система", - заявив Прем'єр-міністр України.

Гарантую, що 2011 рік буде краще в економічному і фінансовому плані

У 2011 році будуть вирішені багато проблем, які погіршують або ускладнюють життя наших громадян, заявив Прем'єр-міністр України.

Микола Азаров упевнений в тому, що 2011 рік буде в економічному і фінансовому плані краще, що минає. При цьому він підкреслив, що в разі виникнення природних катаклізмів, країна впорається з проблемами. "У Державному резерві будуть створені необхідні запаси, щоб будь-яке стихійне лихо могли зустріти підготовлено. Буде абсолютно все, що потрібно ... Рік буде економічно і фінансово краще, це я можу гарантувати", - запевнив глава Уряду.

Говорячи про перспективи наступного року, прем'єр-міністр заявив про те, що зросте зарплата, зростуть пенсії, зросте рівень соціального захисту наших людей. "Можна говорити твердо і переконано - економіка виросте. Ми розв'яжемо багато проблем, які погіршують або ускладнюють життя наших громадян. Наприклад, побудуємо розв'язки, закінчимо будівництво мостів, введемо нові станції метрополітену, побудуємо велику кількість житла, побудуємо нові лікарні однозначно, введемо в експлуатацію нові школи ", - підкреслив він і додав, що" країна вже зажила творчої життям, і ця творча життя буде тільки розвиватися і тільки зміцнюватимуться ".

У новому, 2011 році Микола Азаров побажав всім громадянам України витримки, терпіння, здоров'я і благополуччя, а також довіри до Уряду, яке сьогодні відновлює країну і проводить такі необхідні реформи.


Категорія: Новини України | Переглядів: 403 | Додав: volynregion | Рейтинг: 0.0/0 |