Saturday, 05.07.2025, 09:20

Меню сайту
Розділи новин
Волинські новини [1403]
Аналітика [237]
Новини України [912]
Позиція партії [147]
Інтерв'ю [126]
Відео [25]
Привітання [52]
Твоя думка - важлива [18]
Календар новин
«  November 2010  »
Su Mo Tu We Th Fr Sa
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930
Пошук
Статистика

Total online: 3
Guests: 3
Users: 0
Головна » 2010 » November » 17 » Микола Азаров: "Ми ведемо зважену політику"
Микола Азаров: "Ми ведемо зважену політику"
14:49

В інтерв'ю австрійській газеті Der Standard Прем'єр-міністр України Микола Азаров розповів про нормалізацію відносин з Росією, відновлення державної влади в країні, а також новий курс Києва в зовнішній політиці.

- Через вісім місяців після вступу Віктора Януковича на посаду Президента України ваша країна, здається, стала ближче до Росії. Один із прикладів цього - продовження базування Чорноморського флоту Російської Федерації в Криму як мінімум до 2042 року. Київ повертається спиною до Заходу?

- Україна ні до кого не наближалася. Географічно і політично вона знаходиться там же, де і була - у центрі Європи. Просто, я підкреслюю, ми відновили нормальні добросусідські відносини з Росією. Росія є для нас одним з найважливіших торговельних партнерів, так само, як і ЄС.

- Як розвиваються ваші відносини з ЄС?

- За ці вісім місяців ми знову активізували переговори з ЄС про вільну торгову зону і безвізовий режим. Наша правляча Партія регіонів підписала в Європарламенті з фракцією соціалістів і демократів угоду про співпрацю. Ми підписали енергетичну хартію ЄС, тим самим ставши повноцінним членом європейського енергетичного альянсу. Тільки це вже показує, що ми ведемо зважену політику.

- Українська Конституція забороняє розташування іноземних військ на території країни. Критики вважають, що договір з Росією про Чорноморський флот суперечить Конституції.

- Чинна українська Конституція була прийнята в той час, коли Чорноморський флот Росії вже був у Криму.

- Але це не змінює того, що в Конституції написано так, а в той же час в Україні перебувають російські війська.

- Російський флот в Криму турбує нас не більше, ніж іспанців британський флот в Гібралтарі.

- Журналісти, інтелектуали і опозиціонери скаржаться на зростаючі авторитарні тенденції в Україні: посилюється державний контроль над ЗМІ, тиск на критикуючі Уряд телеканали, наприклад, відмова у видачі ліцензії на мовлення, а також м'який, а іноді й не дуже, тиск на критикуючих журналістів.

- По-перше, в Україні немає контролю над засобами масової інформації. А наше телебачення часто відноситься до Уряду ще критичніше, ніж опозиція. Можливо, це нормально. Щодо авторитарних тенденцій, мені вже й австрійські бізнесмени заявили, вони дуже раді з того, що після п'яти років хаосу нарешті-то, прийшла демократія і стабільність. Адже останні п'ять років в Україні де-факто не було державної влади. Не виконувалися міжнародні угоди.

- Ви маєте на увазі газову кризу 2009?

- Вся Європа тоді на два тижні була відрізана від газопостачання. Це було за минулої влади. Кому такі порядки можуть подобатися? Зараз ми відповідальні постачальники газу для Європи. Якщо це авторитаризм - то це хороший авторитаризм. Австрійським підприємцям я сказав три важливих слова: стабільність, відповідальність, передбачуваність. Це характеризує нашу нову владу.

- Ключове слово - газ. У відповідь на продовження терміну перебування свого Чорноморського флоту в Криму Росія пообіцяла знижку на газ у розмірі 30%. У нас є інформація, що Москва поки не стримала своєї обіцянки.

- Свої обіцянки Росія стримує на 100%. Це означає, що в порівнянні з минулим договором, який колишній уряд підписав після газової кризи 2009 року, за кубометр газу ми платимо на 100 доларів менше. Але ми не раз вже говорили, що цей договір нас не влаштовує, тому що він для нас невигідний. Тому ми хочемо його змінити, і зараз ведуться серйозні переговори.

- Міжнародний валютний фонд (МВФ) за допомогою багатомільярдних кредитів практично врятував Україну від банкрутства. За допомогою яких реформ ваш Уряд хоче модернізувати економіку?

- Минулий уряд розтратив всі згадані вами кредити, але не провів жодних реформ. Тому МВФ припинив виплати. Ми відновили співпрацю і вже отримали перший транш у розмірі 1,8 млрд. доларів з нового кредиту. Але зараз Україну вже не треба рятувати від банкрутства. У нас дуже стабільне становище. За останні три місяці міжнародні рейтингові агентства вже три рази підвищували рейтинг України. Поки ми не витратили ні одного цента з даного кредиту, але, можливо, він нам знадобиться.

- Для чого?

- Ми готуємо податкову реформу із зменшенням податку, щоб допомогти своїй економіці. До того ж, у нас великі плани по інфраструктурі, пов'язані, наприклад, з Євро-2012. Також будуть проведені реформи у соціальній сфері: пенсійна система і система охорони здоров'я. На даний момент у нас дефіцит бюджету в розмірі 5% ВВП, але ми сподіваємося, що в 2011 році він буде нижче трьох відсотків. Наш державний борг становить 40% від ВВП, що набагато менше, ніж у будь-якій європейській країни. Отриманий кредит є ресурсом для наших реформ.

- Вступ до ЄС залишається стратегічною метою для України?

- За законом про основи внутрішньої і зовнішньої політики європейська інтеграція є метою України. Але ми знаємо, що до цього ще далеко. Україні потрібно вирішити свої проблеми. Тому ми не просимо Євросоюз сказати конкретну дату прийому України, ми просуваємося до цієї мети крок за кроком. Спочатку підпишемо договір про вільну торгівлю, потім безвізовий режим і так далі. Коли будуть відповідні умови - ми напишемо заяву про вступ до ЄС. Україна - європейська країна, і за законами ЄС вона може вступити в союз.


Категорія: Інтерв'ю | Переглядів: 462 | Додав: volynregion | Рейтинг: 5.0/1 |