Saturday, 05.07.2025, 12:20

Меню сайту
Розділи новин
Волинські новини [1403]
Аналітика [237]
Новини України [912]
Позиція партії [147]
Інтерв'ю [126]
Відео [25]
Привітання [52]
Твоя думка - важлива [18]
Календар новин
«  September 2010  »
Su Mo Tu We Th Fr Sa
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930
Пошук
Статистика

Total online: 1
Guests: 1
Users: 0
Головна » 2010 » September » 20 » Мер Луцька перед виборами ремонтує дахи. Де, скільки і за що?..
Мер Луцька перед виборами ремонтує дахи. Де, скільки і за що?..
17:48
   Проблема житлово-комунального господарства для Луцька є найактуальнішою кілька останніх років. Лучани все більше обурюються „господрськими здібностями” нинішнього мера Богдана Шиби. У Луцьку чи не найпоширеніша цитата мера „наше місто все гарнішає і гарнішає” передається із уст в уста як злий жарт. А насправді Луцьк не гарнішає, а дратує своїх мешканців поганими дорогами, купами сміття і дірявими дахами. 

    От проблема дахів, мабуть, найгостріше стоїть нині перед міщанами в осінньо-зимовий період. Ще у 2007 році депутати міськради прийняли програму капітального ремонту покрівель на 2007-2010 роки. Програмою передбачалося виконати капітальний ремонт та реконструкцію у 184 міських будинках. Програма мала виконуватися за рахунок різних джерел фінансування: перевиконання бюджету, доходу від земельних аукціонів, муніципальної позики. Планувалося, що в ході ремонту недовговічні плоскі дахи здебільшого замінять шатровими. Це значно дорожче, але такі покрівлі утричі довше служитимуть. Вони мають гарний естетичний вигляд і ліпше зберігають тепло. 

    На початку 2008 року Луцький міський голова разом із журналістами прогулювався дахами, демонстрував можливості шатрових дахів і обіцяв, обіцяв, обіцяв... 

    Нині ж, якщо відкинути обіцянки, то за офіційною інформацією протягом 2007 та 2008 років, які були найбільш фінансово вдалими, на капітальний ремонт та реконструкцію дахів виділили понад 13 млн. гривень. 

    Так, у 2007 роц відремонтували дахи у 49 будинках на суму 5 млн.880 тисяч гривень, а у 2008 році ремонт дахів у 39 будинках обійшовся у 7млн. 985тис.гривень. У 2009 році через кризу, як стверджують чиновнии, ремонт кількох дахів луцьких багтоповерхівок обішовся у 932 тисячі гривень. 

    Минулого тижня на оперативній нараді Богдан Шиба заявив, що з 13 вересня в обласному центрі Волині знову приступили до латання та ремонту дахів. Ну звісно, реалізація програми «Дахи», що функціонувала протягом трьох років, підходить до завершення. І вибори от-от наступні... Кортить лучанам запам’ятатися добрими вчинками. 

    Скільки ж таки дахів було відремонтовано протягом дії програми Шиба не озвучив, проте зауважив, що в Луцьку нині є 61 проблемний дах у багатоквартирних багатоповерхових будинках. Звісно, там варто було б зробити шатрові дахи, але це вимагає значних зусиль. Тому обійдуться капітальним ремонтом плоского покриття. І вкотре наголосив, що з учора, тобто 13 вересня, будівельні організації приступили до роботи тих будівель де ситуація є критичною. 
    Нагадаємо, що програмою „Дахи” передбачався ремонт у 184 будинках. Протягом 2007, 2008 та 2009 років відремонтували покрівлі у 95 будинках. На оперативці Шиба переконував присутніх, що ремонту в Луцьку нині потребує 61 дах. Але якщо провести прості арифметичні дії 184-95=89, - саме стільки будинків ще потрібно відремонтувати щоб виконати трирічну програму „Дахи”. Тож постає запитання - мер не володіє реальною ситуацією в місті, чи просто прикрашає її з корисних для себе мотивів? 

    Так от, за словами Богдана Шиби вже протягом тижня в Луцьку ремонтують ті дахи, які конче потребують ремонту. А от на Перемоги 18, де дах провалився ще 9 місяців тому, не було будівельників ні у січні, не має й нині. 

    Як стверджує мешканка 16 квартири на Перемоги 18 Лідія Золотарьова, дах їхньої п’ятиповерхівки обвалиася ще у січні 2010 року під час сильних зимових снігопадів. Найбільше постраждав дах над першим та другим під’їздами. 

    Мешканці 18 будинку відразу ж звернулися за допомогою до жеківців. Керівництво ЖЕКУ направило на місце події своїх працівників. Ті обстежили дах, і дійшли висновку, що він справді потрбує термінового ремонту, адже коли почне танути сніг та підуть перші весняні дощі, то від води, сирості та плісняви постраждають мешканці будинку від останнього до першого поверху. Висновок, що дах потребує ремонту зробили, а от ремонтувати нічого так і не почали. Навесні 2010 мешканці 18 будинку написали колективні звернення до ЖЕКу №3, який їх обслуговує, до департаменту ЖКГ Луцькради, на ім’я міського голови Богдана Шиби та звернулися до служби МНС. На звернення мешканців у міськраді відреагували – надіслали комісію, яка дійшла висновку, що ремонт тут просто необхідний. Чиновники пообіцяли, що ремонт зроблять, можливо навіть шатровий дах встановлять, але на жаль нині не має коштів. 

    Комісія стверджувала, що аварія сталася через те, що тиску снігу не витримали опори, які втратили міцність через вологу. Аби дах не валився й далі, ЖЕК поставив як опору декілька дощок. На тому ремонт і закінчився. Коли настала осінь, і пішли перші дощі, мешканці будинку знову звернулися до Шиби з проханням відремонтувати дах, - розповідає пані Золотарьова. На цей раз перевіряти стан їхнього даху приходив секретар Луцькради Анатолій Бірюков. Він забрав усі документи, в тому числі й відповіді чиновників. Мешканці 18 будинку кажуть, що Бірюков запевнив, що їхній дах, які і весь будинок, включать до програми капітального ремонту, або ж неодмінно відремонтуюють покрівлю. Мешканці будинку в паніці, адже під час перших вересневих дощів у квартирах на п’ятому поверсі вже підставляли відра та тази. А в коридорах, де вода скапує до першого поверху, стіни ніби павутинням, повністю пішли тріщинами. Що буде тоді, коли задощить по справжньому, їм навіть подумати страшно. У цих двох під’їздах розміщено 38 квартир, в кожній з яких мешкає 2- 4 людини. 

    Тож напрошується запитання, що і де почала ремонтувати міська рада. Чи не такий будинок потребує першочергового ремонту. І де взялися кошти на ремонти дахів, якщо мешканців 18 будинку кілька місяців поспіль переконували, що їх у міському бюджеті їх не передбачено. 

    У „Луцькому замку” від 16 вересня було надруковане інтерв’ю з Ларисою Соколовською, заступницею Луцького міського голови. Чиновниця стверджує, що з 1700 будинків Луцька більше половини мають такі дахи, які потребують капітального ремонту, а тимчасове латання навіть за новітніми технологіями вбереже дахи від протікання максимум на п’ять років. Вона пояснює, що в період проектування дахів була закладена така конструкція, яка потребувала добудови. І тепер, щоб їх відремонтувати якісно, треба реконструювати. Соколовська каже, що це дорого і накопичити такі гроші в місцевому бюджеті за декілька років повністю не можливо. 

    Отож напрошується запитання: то скільки дахів у Луцьку потребує ремонту, 61, 89, чи 800? І чи є на це кошти? Чомусь я більше вірю словам пані Соколовської... 

    Виявляється, що міський мер зовсім не володіє ситуацією в місті, або ж свідомо обдурює лучан у своїх передвиборчих обіцянках... 

Мирослава Дума

Категорія: Волинські новини | Переглядів: 591 | Додав: volynregion | Рейтинг: 0.0/0 |