Saturday, 05.07.2025, 08:58

Меню сайту
Розділи новин
Волинські новини [1403]
Аналітика [237]
Новини України [912]
Позиція партії [147]
Інтерв'ю [126]
Відео [25]
Привітання [52]
Твоя думка - важлива [18]
Календар новин
«  September 2010  »
Su Mo Tu We Th Fr Sa
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930
Пошук
Статистика

Total online: 2
Guests: 2
Users: 0
Головна » 2010 » September » 14 » Як «прихватизовували» стадіон у Ковелі
Як «прихватизовували» стадіон у Ковелі
12:23
На сесії Ковельської міської ради 22 липня 2010 року було прийнято рішення № 75/37 «Про дозвіл на приватизацію» та включено до переліку об’єктів комунальної власності, які планується приватизувати в 2010 році. Цілісний майновий комплекс стадіону «Сільмаш». Рішення було прийнято не помітно тому, що попередні земельні питання викликали багато суперечок

Зокрема, я виступав проти виділення земельних ділянок громадянам під городництво в межах житлової забудови тому, що земельні ділянки були так сформовані і площею 1000 кв.м., що сумнівів не було це схема для того щоб спочатку дати «потрібним» людям в оренду землю під городництво, а потім поміняти цільове використання під житлову забудову і в обхід прийнятих правил отримати земельні ділянки під забудову. Таких питань було декілька і коли депутати не прислухалися до моїх доводів і проголосували за виділення землі я залишив сесійну залу. Згодом до мене звернулися виборці і повідомили, що на сесії міської ради одноголосно міський стадіон «Сільмаш» включено на приватизацію.

Враховуючи те, що стадіон перебуває в оренді у депутата міської ради від БЮТу Юрія Шлюєва і те, що серед 36 депутатів міської ради 19 представників БЮТу одностайність зрозуміла. Через деякий час до мене звернувся депутат міської ради Генадій Федчишин і повідомив, що спортивна громадськість міста вкрай стурбована цією ситуацією коли єдиний в місті стадіон переходить у власність комерсанта і показав листа більш як з 100 підписами. Спільно з Генадієм Івановичем ми підготували проект про відміну рішення, щодо приватизації стадіону і внесли його на розгляд позачергової сесії міської ради, яка відбулася 7 серпня.

На позачерговій сесії Юрій Шлюєв стверджував, що він несе великі збитки у зв’язку з орендою стадіону, а місто не компенсує йому збитків тому він готовий інвестувати в стадіон біля 2 мільйонів гривень, але для цього йому необхідно приватизувати стадіон. Депутат Шлюєв запевняв присутніх, що як тільки стадіон буде приватизований там зразу збудують новий готель та ресторан і стадіон стане прибутковий. З приватизацією не погоджувалися представники спортивної громадськості та деякі депутати. Але мій проект рішення було відхилено завдяки більшості депутатів від БЮТу та Нашої України.

Більше всього викликає подив позиція окремих депутатів від БЮТу, зокрема за приватизацію стадіону голосували директор ДСШ Олена Клімашевська і заступник міського голови, спортивний «активіст» Ігор Прокопів ті люди які повинні першими стати на захист спортивних інтересів міської громади. Не врахували депутати і того доводу, що згідно закону власник може на свій розсуд вирішувати профіль приватизованого об’єкту.

Під тиском громадськості та частини депутатського корпусу міська влада погодилася на обговорення даного питання . 12 серпня відбулася нарада представників депутатського корпусу, спортивної громадськості і представників міської влади під головуванням заступника міського голови Ігоря Прокопіва на якій Юрій Шлюєв при підтримці депутатів від БЮТу знову переконував в доцільності приватизації стадіону, а влада в особі заступника міського голови Ігоря Прокопіва явно підігравала приватизації.

До чергової сесії міської ради ситуація явно змінилася при активній підтримці спортивної громадськості все більше депутатів схилялося до думки про недоцільність приватизації стадіону. Чергова сесія Ковельської міської ради яка пройшла 26 серпня 2010 року здивувала всіх присутніх. Досить кардинально змінилася позиція фракції БЮТ. На початку сесії голова фракції БЮТ Михайло Гетьман після вказівок Голови Ковельської «Батьківщини» Олега Кіндера вийшовши на трибуну оголосив звернення фракції БЮТ до депутатів міської ради зняти з приватизації стадіон. Стало зрозуміло, що БЮТівцям необхідна реабілітація перед громадськістю міста напередодні виборів. Сесія відбувалася за відсутності винуватця приватизації Юрія Шлюєва. Як підсумок сесія прийняла рішення про виключення стадіону «Сільмаш» з переліку об’єктів приватизації в 2010 році.

Але заспокоюватися рано. Я глибоко переконаний, що Юрій Шлюєв не відмовиться від бажання забрати у свою власність стадіон, це тільки «перепочинок» перед виборами щоб не настроювати проти себе громадськість. Конфлікт навколо приватизації стадіону висвітив ще й другу сторону проблеми. При вивченні документів пов’язаних з орендою стадіону з’ясувалося, що Юрій Шлюєв не виконує конкурсних пропозицій щодо оренди стадіону. Зокрема йдеться про 500 тисяч гривень, які він зобов’язувався інвестувати в стадіон, але на жаль починаючи з 2003 року так і не спромігся це зробити. Умови договору оренди м’яко кажучи теж не зовсім виконуються. І твердження про те, що він вкладає кошти в стадіон, а місто ні, не відповідають дійсності. Тривожить мене і те, що такого роду «приватизації» відбуваються з мовчазної згоди Ковельського міського голови Сергія Кошарука, який за час конфлікту так і не висказав своєї позиції в цьому питанні. Але ж саме з його легкої руки стадіон ішов на приватизацію. Вважаю, що соціально важливі об’єкти повинні виноситися на приватизацію не з волі чиновника та бажання потенційного власника, а тільки після вивчення громадської думки.

Депутат Ковельської міської ради від
Партії регіонів
Володимир Матвєєв

Категорія: Волинські новини | Переглядів: 663 | Додав: volynregion | Рейтинг: 0.0/0 |