Friday, 07.02.2025, 04:49

Меню сайту
Розділи новин
Волинські новини [1403]
Аналітика [237]
Новини України [912]
Позиція партії [147]
Інтерв'ю [126]
Відео [25]
Привітання [52]
Твоя думка - важлива [18]
Календар новин
«  May 2011  »
SuMoTuWeThFrSa
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031
Пошук
Статистика

Total online: 1
Guests: 1
Users: 0
Головна » 2011 » May » 3 » Допомогу при народженні 1-ї дитини підвищили майже до 25 тис. грн.
Допомогу при народженні 1-ї дитини підвищили майже до 25 тис. грн.
11:43

З квітня набув чинності Закон «Про внесення змін до Закону «Про державну допомогу сім'ям з дітьми "щодо виплати допомоги при народженні». Як повідомляють «Факти», новий закон суттєво збільшив розмір допомоги при народженні: першої дитини - з 22 до 30 прожиткових мінімумів для дітей у віці до шести років; другої дитини - з 45 до 60 прожиткових мінімумів для дітей у віці до шести років, третього і наступних дітей - з 90 до 120 прожиткових мінімумів для дітей у віці до шести років. 

З 1 квітня в країні збільшився розмір прожиткового мінімуму для всіх категорій громадян. Цей стандарт для дітей у віці до шести років (від якого залежить розмір одноразової допомоги при народженні) підвищився з 816 до 823 гривень. Таким чином, одноразова допомога з 1 квітня зросла в зв'язку в збільшенням прожиткового мінімуму, а з 9 квітня - через вступ в силу нового закону.

Але це не єдина зміна, яка спіткала в квітні сім'ї «при надії». Збільшилася не тільки сума допомоги, але й так звана перша виплата. Якщо до 9 квітня при народженні дитини мами відразу отримували суму, рівну дев'ятикратному розмірі прожиткового мінімуму, то після вступу закону в силу перша виплата зросла до десятикратного розміру прожиткового мінімуму.

Решта грошей буде видавати впродовж певного періоду рівними частинами. Наприклад, при народженні першої дитини відразу виплати 8 тисяч 320 гривень. А що залишилися 16 тисяч 640 гривень - протягом 24 календарних місяців, по 693 гривні на місяць.

До речі, тривалість виплати решти суми закон також збільшив. Тепер допомога на першу дитину розтягнутий не на 12, а на 24 місяці. На другу, замість двох років, будуть платити чотири роки, на третю - шість років замість трьох. Через це, власне, зменшився розмір щомісячної виплати такої допомоги. Наприклад, тим, у кого дитина народилася з 1 по 8 квітня, будуть платити 901 гривню на місяць, а після 9 квітня (як ми вже підрахували) - 693 гривні.

Але що робити, закон потрібно виконувати. За роз'ясненнями про те, хто саме має право на підвищені розміри допомоги, «Факти» звернулися до заступника директора департаменту державної соціальної допомоги Мінсоцполітики Україна Надії Рязанової.

- Найважливіше питання: хто має право на нову суму допомоги?

- Допомога у нових розмірах призначається на дітей, народжених після 9 квітня 2011 року.

- Включно? Припустимо, дитина з'явилася на світ саме 9 квітня ...

- Включно. Якщо вона народився 9 квітня, то родина отримає право на призначення допомоги вже за новим законом.

- А якщо 8-го ввечері, і документи батьки будуть оформляти вже після 9 квітня?

- Все одно факт народження дитини зафіксований лікарями 8 квітня - допомогу покладається в колишніх розмірах.

- Тоді нагадайте, будь ласка, як вважається кількість дітей. Адже різниця між виплатами істотна.

- Після прийняття нового закону в процедурі підрахунку дітей нічого не змінилося. При визначенні розмірів допомоги як і раніше враховуються всі діти, які виховуються в сім'ї.

- Навіть повнолітні?

- Для матері - навіть повнолітні. Будуть враховані всі її рідні діти: повнолітні, неповнолітні, одружені, заміжні, що живуть разом з нею або окремо, народжені в попередніх шлюбах і виховуємо нею. Враховуються навіть померлі діти (народжені живими).

- Наприклад, у жінки був син, але він помер до народження другої дитини - дівчинки.

- Все одно її дочка вважається другою дитиною. І на неї покладається допомога в розмірі майже 50 тисяч гривень.

- А якщо перша дитина, син, народився мертвим?

 

- Тоді він не буде врахований, і на доньку їй призначать допомогу як на першу дитину.

- Ви сказали, що враховуються повнолітні діти матерів. А батьків?

- Що стосується батьків, то було прийнято рішення приймати до уваги всіх рідних неповнолітніх дітей чоловіка, яких виховує саме він. Значить, якщо у чоловіка другий шлюб і від першого у нього залишилося двоє неповнолітніх дітей, які мешкають в його новій сім'ї, то дитина, народжена його другою дружиною, буде вважатися вже третім. Повнолітні діти батька, не усиновлені його другою дружиною, не враховуються.

- Чи приймаються до уваги повнолітні діти батька, які свого часу були усиновлені його другою дружиною?

- Вони будуть враховуватися при розрахунку розміру виплати на наступного народженої дитини.

- Чи вважаються померлі діти від першого шлюбу чоловіка, що одружився повторно?

- Не усиновлені його другою дружиною? Ні, не вважаються.

- Припустимо, у чоловіка є двоє неповнолітніх дітей, але їх виховує його колишня дружина.

- У такому разі, якщо вона знову вийде заміж і народить дитину, він буде третім. Малюк ж, якого народить друга дружина батька, буде вважатися першим.

- Розкажіть, як будуть нараховуватися посібники подвійним і потрійним. На кожного або одне на всіх?

- У разі народження двійні, трійні і так далі допомогу, звичайно ж, виплачується на кожну дитину.

- У яких розмірах?

- Якщо народилася двійня, то старший буде вважатися першим і на нього видадуть відповідна допомога, а молодший - другим ...

- Як визначать, хто перший, а хто другий?

- Я ж сказала: за часом народження. Адже лікарями фіксується час появи на світ кожної дитини. Так ось, хто раніше народився, той і перший. А хто пізніше - другий. І розмір виплат визначається на підставі виданої в загсі довідки для призначення допомоги, в якій зазначено час народження кожної дитини.

- Хочу уточнити такий сумний момент: припустимо, перша дитина з двійні помре через пару днів і батьки не встигнуть його зареєструвати?

- Як я вже говорила, враховуються всі живонароджених діти. Тому «молодшенький» буде вважатися другим. І на нього допомога буде виплачуватися в розмірі 50 тисяч. Це ж стосується і трійні. Перший малюк буде отримувати допомогу в розмірі 24 тисяч 960 гривень, другий - 49 тисяч 920 гривень, третій - 99 тисяч 840 гривень. І якщо, приміром, помре друга дитинка, то сім'я продовжить отримують 24 тисячі 960 гривень на першу і 99 тисяч 840 гривень на третього.

- Припустимо, двійня народилася в сім'ї, в якій вже виховується двоє старших дітей.

- Тоді допомогу на кожного близнюка надається як на третю дитину - в розмірі майже 100 тисяч гривень.

- До речі, як органи соцзахисту будуть розрізняти, хто з батьків виховує дітей після розлучення?

- Для цього потрібна довідка з ЖЕКу про склад сім'ї. Якщо діти прописані з матір'ю, значить, вона їх виховує. Якщо з батьком - він.

- А якщо вони зареєстровані у бабусі?

- Факт проживання дітей з матір'ю або батьком може бути підтверджений обстеженням умов проживання сім'ї, яке проводиться соціальним інспектором.

- Припустимо, діти взагалі передані на виховання бабусі?

- Якщо бабуся офіційно взяла дітей під опіку, тоді вони не можуть враховуватися ні для батька, ні для матері.

 

- До речі, а як приймаються до уваги усиновлені або знаходяться під опікою діти?

- Є важлива відмінність усиновленої від взятого під опіку. При підрахунку дітей у сім'ї усиновлені враховуються, а ті, хто перебуває під опікою, немає. Іншими словами, якщо в сім'ї був один усиновлена ​​дитина, то наступний - народжений у цій родині - вважається другим. А от якщо старша дитина взято під опіку, на наступного малюка, який з'явиться в сім'ї, буде видано посібник як на першого.

- Яка допомога виплачується на усиновлених або взятих під опіку дітей?

- Свого часу було прийнято рішення, що на всіх усиновлених або взятих під опіку дітей у віці до року допомога призначається в одинарному розмірі. Як на першу дитину.

- Значить, якщо в родині вже є двоє рідних дітей, і батьки вирішили взяти під опіку третього, то на нього буде виплачено 24 тисячі 960 гривень?

- Так. Але при цьому якщо допомога дитині була призначена до моменту встановлення опіки чи усиновлення, то виплати продовжуються в колишньому розмірі. Припустимо, в сім'ї було двоє дітей і народився третій. На нього призначать посібник як на третю дитину - 99 тисяч 840 гривень. Але батьки малюків померли, і їх взяла під опіку сестра матері. Так от, на новонароджену дитину продовжать виплачувати допомогу в такому розмірі, як на третю.

- А якщо батьки не померли? Мати просто віддала його в дитячий будинок. І потім народила ще одну дитину ...

- Діти, яких мати віддала на виховання в дитячий будинок або щодо яких була позбавлена ​​батьківських прав, не враховуються. Приміром, якщо у жінки було двоє малюків, і вона віддала їх у дитбудинок, то її третій дитині призначать посібник як перша. І коли інша людина усиновить або візьме під опіку цього малюка, йому виплатять допомогу в тому розмірі, в якому воно було призначено матері.

- Якщо людина візьме під опіку дитину, а через деякий час відмовиться, йому доведеться повертати гроші?

- Ні. Але допомога йому припинять виплачувати з місяця відмови від опіки. Відзначу, що у нас передбачено досить жорсткий контроль над тим, як батьки розпоряджаються дитячими грошима. Наприклад, цим будуть займатися не тільки органи соціального захисту і соціальні інспектори спільно зі службами у справах дітей і органами опіки, а й працівники охорони здоров'я.

- Дільничний лікар, медсестра? ..

- Як ви знаєте, мати повинна регулярно приносити дитини на профілактичний огляд у поліклініку. І от якщо вона не відвідує дільничного лікаря-педіатра або сімейного лікаря, під наглядом якого знаходиться малюк, то адміністрація поліклініки зобов'язана повідомити про це орган соціального захисту. Тоді сім'ю відвідає соціальний інспектор, щоб перевірити, в яких умовах живе дитина.

- Які документи необхідні для отримання цієї допомоги за новим законом?

- У процедурі оформлення допомоги при народженні дитини нічого не змінилося. Для її призначення потрібні: заява одного з батьків (усиновителя, опікуна), копія свідоцтва про народження дитини та оригінал довідки, виданої державним органом реєстрації актів цивільного стану для призначення допомоги при народженні дитини. Сім'ям, які звертаються по допомогу при появі на світ другої, третьої і наступних дітей, додатково необхідно подати довідку з ЖЕКу про склад сім'ї та копію свідоцтва про народження всіх старших дітей, а також усиновлених.

 


Категорія: Новини України | Переглядів: 1021 | Додав: volynregion | Рейтинг: 0.0/0 |