Цьогорічна зима потішила чималим шаром снігу та морозом, який не сприяв поступовому підтаванню. Синоптики прогнозують, що весна буде доволі стрімкою, а тому не виключається можливість повені. Наразі товщина снігу в місті сягає 30 сантиметрів.
Наразі, метеорологи постійно стежать за рівнем води у річці Стир на посту біля ВАТ «Електротермометрії». 10 лютого рівень води становив 3 метри. Коли талі води увійдуть у заплаву ріки, то рівень підвищиться до 467 сантиметрів. Частина мікрорайонів міста опиниться у воді за позначки у 560 сантиметрів. Якщо не врегулювати питання із водою у басейні річки Стир, то води, приміром, у Центральному парку культури і відпочинку імені Лесі Українки не сходитиме аж до травня-червня.
Хоча Луцьк – це не Венеція, але окремі райони таки можуть поплисти стверджують спеціалісти, серед них, Омелянівський масив і той-таки парк культури та відпочинку. Втім незважаючи на такі завчасні прогнози для міських керманичів весна буде такою ж несподіванкою, як і зима посеред лютого. Оскільки значна частина доріг та тротуарів до цього часу вкрита льодом. Де-не-де, щоправда, відмічене брудне місиво. Працівники «Луцькспецкомунтрансу» переймаються, що пісок, який збігатиме з талою водою може загрожувати зливовій каналізації.
Щоправда, чиновники для вирішення проблеми вирішили викопати на Омелянівському масиві яму вартістю від 20 до 30 тисяч гривень. Наскільки помічним буде такий крок покаже час, втім, десь закралася думка, що 60% виділених коштів буде спрямовано на виготовлення так званої технічної документації. Решти, як правило, вистачає лише на пів ями. А потім виявляється, що крок був неефективним. Такий процес, як показує практика, є доволі звичним для луцьких господарників.
Світлана Задорожна
|