З допомогою внесених поправок до Закону України «Про вибори президента» Партія Регіонів домоглася усунення усіх лазівок у законодавстві, з допомогою яких може бути перекручено результати народного волевиявлення. За таку ініціативу ПР у парламенті проголосували 233 народних депутати із 243, зареєстрованих у сесійній залі. Документ підтримали 172 депутати від фракції Партії регіонів, , 29 – від НУ-НС, 27 – від КПУ та 4 – позафракційних. БЮТ майже одноголосно «Проти».
Отже, ініціативу Партії регіонів підтримали чимало парламентських фракцій та політичних партій, законопроект уже затверджено в цілому. Але БЮТ повстала проти цих починань. Це, по суті, єдина велика політична сила, яка виступила категорично проти ухвалення законопроекту. Її позиція – пряме свідчення того, що БЮТ та Ю.Тимошенко не зацікавлені у чесних виборах. Її команда просто не хоче втратити чергового підґрунтя для підтасувань та саботажу.
Відмовляючись усувати прогалини у виборчому законодавстві, БЮТ плете інтриги та готує провокації. Так, член БЮТ Микола Томенко заявив про відмову голосувати за закон не лише від імені депутатів своєї фракції, але і частини фракції НУ-НС, а також фракції Блоку Литвина. Заявляти від імені та без відома іншої політичної сили – один із традиційних брудних прийомів Юлії Тимошенко. Таким чином, вона та її прибічники уже неодноразово намагалися ввести в оману виборця. Яскравий тому приклад – намагання Тимошенко обманом перетягнути на свій бік прихильників Сергія Тігіпко.
Крім того, БЮТ не втомлюється брехати і поширює неправдиві повідомлення, що Партія регіонів під час другого туру начебто готується використати адміністративний ресурс у Донецькій області. А «злочинні плани» обговорюються не десь, а на колегії Донецької обласної державної адміністрації, до якої Партія регіонів взагалі не має жодного стосунку.
Але незважаючи на те, що Партія Регіонів удосконалила виборче законодавство, у БЮТ є ще низка можливостей незаконно впливати на результати голосування у другому турі виборів президента України. «Ми не виключаємо того, що у другому турі наші опоненти спробують завадити об’єктивному волевиявленню шляхом нанесення якихось позначок для зіпсованих бюлетенів», - повідомив народний депутат фракції Партії регіонів Юрій Мірошниченко. Тому спостерігачам, а передусім, – громадянам України, потрібно дуже ретельно вивчити бюлетень щодо наявності потрібних підписів. Звернути увагу і на те, щоби на бюлетенях не було жодних зайвих позначок, через що їх потім могли би визнати недійсними.
Також існує загроза вплинути на результат, пов’язана з маніпуляціями судовими рішеннями. ПР має інформацію, що на керівників поліграфкомбінату «Україна» тиснули з вимогою додатково надрукувати 1,5 млн. бюлетенів. «Ми підозрюємо, що саме цю кількість потрібно було внести у другому турі для вибору за визначеного кандидата», - заявила депутат від ПР Олена Бондаренко.
Не виключають можливості фальсифікацій і міжнародні спостерігачі. Саме Ю.Тимошенко уже отримала перестороги від них щодо можливих порушень виборчого законодавства. Місія міжнародних спостерігачів висловила занепокоєння загрозою скоєння у другому турі виборів в Україні системних порушень, які можуть суттєво вплинути на результати виборів.
Генеральний директор місії CIS-EMO Олексій Кочетков серед таких технологій назвав можливість зриву виборів шляхом «використання технології саботажу» та відклику зі складу виборчих комісій своїх представників тим або іншим кандидатом. Важливо відзначити, що ця технологія не працюватиме у разі введення в дію поправок до закону про вибори Президента, які пропонує Партія регіонів. Проти них виступає лише БЮТ.
|