Wednesday, 27.11.2024, 04:20

Меню сайту
Розділи новин
Волинські новини [1403]
Аналітика [237]
Новини України [912]
Позиція партії [147]
Інтерв'ю [126]
Відео [25]
Привітання [52]
Твоя думка - важлива [18]
Календар новин
«  April 2010  »
SuMoTuWeThFrSa
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930
Пошук
Статистика

Total online: 6
Guests: 6
Users: 0
Головна » 2010 » April » 27 » Безробітних на Волині поменшає
Безробітних на Волині поменшає
17:10
     Сьогодні, напередодні Всесвітнього дня охорони праці, у Волинському прес-клубі обговорювали основні проблеми у стосунках між роботодавцями та найманими працівниками та аналізували кількість безробітних на Волині та назвали підприємства, що очолюють список боржників по виплаті заробітної плати. 
     Для з’ясування реального стану речей в області із зазначених проблемних питань до обговорення запросили експертів із Волинського обласного центру зайнятості, Головного управління праці, соціальних питань та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи Волинської ОДА, Волинського обласного об’єднання організацій роботодавців та ВОО «Національний форум профспілок України».
     Щодо стану безробіття в області, то, за словами начальника відділу статистики, моніторингу та прогнозування Волинського обласного центру зайнятості Тамари Лєнічевої, безробітних у нас поменшало практично на половину. Хоча більше 13 000 громадян, які перебувають на обліку Волинського центру зайнятості залишаються безробітними. Половина непрацюючої молоді після закінчення вишів не мали першого робочого місця. Як зазначила пані Лєнічева, це пов’язано з тим, що нині роботодавцям потрібні кваліфіковані працівники саме робітничих професій. А от для людей з вищою освітою вакансій дуже мало.
     Вже протягом першого кварталу цього року було укомплектовано 54% вакансій, а це понад 4 тисячі безробітних. Позитивним є і той факт, що цьогоріч майже 2 000 осіб планується влаштувати на роботу завдяки дотаційним коштам, а це дуже і дуже спрощує фінансові взаємини між роботодавцем і найманим працівникам.
     До речі, і самі безробітні можуть стати роботодавцями, скориставшись програмою «Підприємець-початківець», яка буде втілюватися в життя і у 2010 році.
     Що ж до оплати праці, то середньостатистична сума не перевищує 1400 гривень. Дуже точно з цього приводу висловився директор Волинського обласного об’єднання організації роботодавців Анастасій Сохацький. Він зазначив, що порівняно з іншими областями у нас чи не найнижча оплата праці. Так, наймані працівники малого та середнього бізнесу отримують в середньому 805 гривень. «Зараз перед нами стоїть завдання досягти рівня 2008 року по економічних показниках. – продовжив представник роботодавців. – цим ми будемо констатувати той факт, що розпочався сталий розвиток економіки».
     Пан Сохацький відзначив, що «запрацювала Національна тристороння соціально-економічна рада при Президентові України». «Уряд виявив бажання співпрацювати по всіх питаннях різних секторів економіки, - сказав він. - У комітетах Верховної Ради та в урядових комітетах будуть представники роботодавців. Встановлені графіки зустрічей з Прем’єр-міністром. На останньому засіданні Національної тристоронньої соціально-економічної ради, яке відбулося 22 квітня цього року, були визначені основні напрямки роботи у цьому руслі. Також чимало роботи буде і у Верховної Ради, бо за короткий проміжок часу депутати повинні проголосувати багато законопроектів, що стосуються аграрного сектора. Адже за минулий рік жодного законопроекту не було розглянуто».
     На фоні позитивних зрушень на загальнодержавному рівні, ой як негарно виглядають підприємства, що заборгували працівникам величезні суми. Вже традиційно трійку лідерів очолює Луцьке підприємство електротранспорту, яке заборгувало близько 2 млн. гривень. Наздоганяють його «Ковельсільмаш», із заборгованістю по зарплатні в сумі понад 970 тисяч та «Луцьккондитер», який заборгував своїм працівникам понад 400 тисяч гривень.
     Керівники підприємств-боржників свої прорахунки вправно прикривають бюджетними питаннями, зокрема неповерненим ПДВ. Виникає питання, а де ж тоді кошти від безпосередньої діяльності підприємств. Однак Волинь все таки має перспективи для економічного розвитку. Адже маємо ще торф, ліси, землю – підсумували на прес-конференції.
     І логічну риску підвів пан Сохацький, процитувавши слова Президента України Віктора Януковича, «якщо ми за два роки не зробимо кардинальних зрушень в економіці та структурних перетворень, то можемо залишитися на узбіччі розвитку».
 
Міла Шульгач

Категорія: Волинські новини | Переглядів: 548 | Додав: volynregion | Рейтинг: 0.0/0 |