Saturday, 30.11.2024, 10:52

Меню сайту
Розділи новин
Волинські новини [1403]
Аналітика [237]
Новини України [912]
Позиція партії [147]
Інтерв'ю [126]
Відео [25]
Привітання [52]
Твоя думка - важлива [18]
Календар новин
«  December 2010  »
SuMoTuWeThFrSa
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031
Пошук
Статистика

Total online: 1
Guests: 1
Users: 0
Головна » 2010 » December » 28 » Аудит - «холодний душ» для суспільства
Аудит - «холодний душ» для суспільства
11:24

Про існування в Україні масштабної корупції і до аудиту знав кожен громадянин, мало-мальськи цікавиться політикою і знає про ситуації в країні. Але за 20 років безгосподарності і нестабільності суспільство, на жаль, практично звикло з твердженням, що влада обов'язково повинна красти. Тому інформація про розтрати бюджетних грошей і навіть прямій крадіжці зі скарбниці ніколи не викликала особливого резонансу ні в ЗМІ, ні тим більше у суспільстві.

Саме тому результати аудиту діяльності уряду Тимошенко, проведені фірмами Tout Cacheris PLLC, Akin Gump Strauss Hauer & Feld LLP і Kroll, Inc., стали «холодним душем» для суспільства. По-перше, вони розкрили настільки масштабні і неприкриті махінації з державними грошима і майном, про які не підозрювали навіть самі закостенілі циніки. По-друге, перевірки українських контролюючих та правоохоронних органів і порушені за їх результатами кримінальні справи проти казнокрадів стали «холодним душем» вже для самих злодійкуватих екс-чиновників.

Результати перевірок і порушені кримінальні справи ясно дали зрозуміти: за розтрату бюджетних грошей все ж таки доведеться відповідати. Це і стало шоком для колишніх високопоставлених чиновників Кабміну, міністерств і відомств. Адже до цього вони були абсолютно впевнені у своїй безкарності. Однак порочна аксіома «красти можна», нарешті-то, була зруйнована.

Нагадаємо, які саме порушення у діяльності попереднього уряду виявив міжнародний аудит і українські слідчі і ревізори. Досить сказати про колосальні обсяги крадіжки з бюджету. Так, Контрольно-ревізійне управління виявило порушень на суму понад 53 млрд. грн., А загальна сума збитків держави склала 44,8 млрд. грн. Але вражає все цинізм, з яким здійснювалися махінації.

Цинізм і почуття повної безкарності попереднього уряду очевидні вже тому, що чиновники Тимошенко навіть не намагалися приховати свої зловживання і порушення. Масштаби корупції і казнокрадства вражають, особливо з урахуванням того, що безпрецедентний грабіж країни відбувався, коли економіка перебувала на піку кризи. Про обсяги зловживань говорять вже самі цифри шахрайських операцій і схем здійснення держзакупівель.

Зокрема, 27 старих автомобілів швидкої допомоги обійшлися Міністерству надзвичайних ситуацій на 15 мільйонів дорожче ринкової вартості. Більш того, нові машини коштували б в 2,4 рази дешевше. Однак шахраї придбали застарілу техніку, яка потім не використовувалася, щоб обікрасти бюджет на 15 мільйонів. Ще один приклад нездорового цинізму, з яким розкрадалися бюджетні кошти, - придбання автомобілів для Міністерства охорони здоров'я. Для МОЗ було придбано 1 тис. автомобілів Opel. Але медична техніка для автомобілів так і залишилася іржавіти на складі. А машини поїхали агітувати за Тимошенко.

Можна наводити ще безліч подібних фактів: закупівля цукру за відверто завищеними цінами (цей цукор, до речі, так і не потрапив в Україні в повному обсязі); нецільове використання отриманих від МВФ кредитів у розмірі 36,1 млрд. грн.; Придбання під приводом боротьби з епідемією грипу непотрібних ліків, з яких невикористаними залишилися медикаменти на суму 103 млн. грн.; нецільове використання коштів, отриманих від Японії в рамках Кіотського протоколу.

До слова, про Кіотський протокол. Дослідча перевірка встановила, що в результаті прийняття колишніми посадовими особами Кабінету Міністрів, Міністерства фінансів нормативно-правових актів, що суперечать закону про державний бюджет країни на 2009 рік, Державне казначейство змінило цільове призначення коштів спеціального фонду держбюджету, які надійшли від продажу квот на викиди парникових газів , на суму в 2,3 млрд. грн. Більше того, зараз Японія вимагає від України звіту про використання отриманих в рамках Кіотського протоколу коштів. Тобто дії уряду Тимошенко призвели не тільки до нецільового використання величезних сум, а й підірвали імідж України на міжнародній арені, похитнули довіру до країни. У перспективі, якщо японська сторона буде вимагати компенсації розбазарені попереднім урядом коштів, Україна може отримати ще одну статтю боргів і незапланованих витрат.

Говорячи про порушення і зловживання, скоєних урядом Тимошенко, народний депутат України від Партії регіонів Владислав Лук'янов зазначає: «Перелік« досягнень »Тимошенко, зрозуміло, можна продовжувати ще довго. Про них в «кольорах і барвах» розказано у звіті Рахункової палати або дослідженні, проведеному зарубіжними аудиторами. Але, впевнений, і вже наявних прикладів цілком достатньо для більш ніж очевидного висновку: діяльність Тимошенко ніяк не сприяла зміцненню економічного і фінансового потенціалу країни, підвищення життєвого рівня її громадян. Все відбувалося з точністю до навпаки ». «Це ті гроші, в які нам обійшлася« дорога », я б навіть сказав, «дуже дорога», практично не по кишені державі, Юлія Володимирівна і її команда», - додає парламентарій, згадуючи загальну суму порушень, виявлених міжнародними аудиторами та українськими контролюючими органами.

Проведення аудиту та оприлюднення його результатів свідчить про те, що намітилися позитивні тенденції як у політиці, так і в економіці. Країна повинна знати своїх «героїв», які залишили казну порожньою, в обличчя. Більш того, екс-чиновників, провина яких у махінаціях та зловживаннях буде доведена, безумовно, потрібно притягнути до відповідальності в судовому порядку. Це і є справедливість, за яку так завзято ратувала Тимошенко з передвиборних плакатів.

Порядок починається зі суворого дотримання законів. Тому логічним наслідком проведення аудиту та внутрішніх перевірок стала передача до прокуратури всіх доведених фактів шахрайства та зловживання повноваженнями, допущених чиновниками попереднього уряду.

Проте опозиція цинічно називає слідчі дії «політичними репресіями», прагнучи надати суто економічним кримінальних справах політичне забарвлення. Цілком очевидно, що колишні високопоставлені чиновники, обвинувачені сьогодні у зловживанні службовим становищем і нецільовому використанні бюджетних грошей, розраховують на безкарність, вважаючи, що за них заступляться їхні політичні покровителі. Сьогодні вони ще продовжують сподіватися, що підуть від закону, сховавшись за ширмою опозиційність і прикрившись заявами про репресії.

Народний депутат України від Партії регіонів Владислав Забарський порівнює цинізм, з яким опозиціонери заперечують доведені факти злодійства і розтрат з цинізмом, проявленим командою Тимошенко рік тому щодо смерті людини. Тоді її «права рука» Олександр Турчинов виправдовував вбивство, вчинене депутатом-бютівцем Віктором Лозінським, і навіть пропонував вручити вбивці орден. «Поки Тимошенко «гуляла» з державним бюджетом, в результаті чого навіть зарубіжна аудиторська компанія, яка перевіряла діяльність уряду за період 2008-2009 років, була вражена масштабами злодійства і корупції, клерки рангом нижче також «розважалися» свого задоволення. На жаль, розваги підручних Тимошенко призвели до смерті людини. І сьогодні, намагаючись піти від відповідальності, лідери «Батьківщини» заявляють про політичні переслідування», - зазначає В. Забарський.

«Цинізм настільки в'ївся в свідомість представників нинішньої опозиції, що вони вже, схоже, не віддають собі звіт у тому, що вбивство і злодійство не можна виправдовувати і покривати», - додає парламентарій.

Очевидно, що неприпустимо намагатися уникнути відповідальності за цілком конкретні порушення, виявлені об'єктивним міжнародним аудитом, прикриваючись політичними гаслами. Якщо сьогодні штамп «політичні переслідування» стане індульгенцією від покарання за розбазарювання державного майна і бюджетних коштів, то завтра цілком може виявитися, що під грифом «політичні переслідування» будуть ховатися від суду вбивці і насильники.

Сьогодні у суспільства з'явився шанс все-таки домогтися того, щоб закон у нас був один для всіх. Якщо екс-чиновникам вдасться піти від відповідальності за доведені порушення тільки тому, що вони в опозиції, це буде означати, що політиків в Україні не будуть карати ніколи і ні за що. Адже будь-яку кримінальну або адміністративну справу можна назвати переслідуванням. Тому відповідальність повинна наступити за кожне правопорушення у повній відповідності з буквою закону.

Правову державу можна побудувати тільки в тому випадку, якщо за свої дії будуть відповідати всі поголовно, а не тільки ті, хто не може прикритися політичним статусом чи відкупитися. З результатів розслідування діяльності уряду Тимошенко всі чиновники - і нинішні, і майбутні - мають зробити простий урок: покарання за порушення і зловживання - неминуче. Українському суспільству сьогодні необхідно прийняти «холодний душ» у вигляді фактів, виявлених аудитом, і покарання винних за розбазарювання бюджетних коштів. І це стане першим кроком до очищення країни від корупції, махінацій і злодійства.


Категорія: Аналітика | Переглядів: 395 | Додав: volynregion | Рейтинг: 0.0/0 |