Батьки дошкільнят та школярів, поки що можете зітхнути з полегшенням. На чергову безглузду ініціативу Шиби у мерії не вистачає коштів. Йдеться про опалювання луцьких шкіл та садочків електрикою. На шляху до реалізації своєї ідеї, перевести весь обласний центр на таке альтернативне тепло, градоначальника навіть не зупиняє гіркий досвід першої ластівки електричного опалення - школи №12, що на Вишкові.
А як все гарно починалося. Шиба разом із мерськими посіпаками з пафосом відкривав після ремонту багатостраждальну 12-ту школу. На усі боки розхвалював свою ідею з електричним опаленням приміщень. «Альтернативна система електричного акумулюючого опалення "Електропік" діятиме за рахунок нічної електроенергії. При цьому електроенергія перетворюється в тепло, завдяки чому глибоко прогрівають приміщення будівлі. Нагріті стіни протягом всієї доби забезпечують комфортну температуру в приміщеннях, випромінюючи тепло у вигляді інфрачервоних променів», - це з офіціозу мерії напередодні запуску проекту.
Але школярі погрілися електрикою трохи більше місяця. Навчальний заклад, у який ходять діти із віддаленого району міста Вишків, запалав у ніч із 20 на 21 листопада. Попередня версія загоряння: – коротке замикання електромережі. Вже потім батьки дякували Богу, що пожежа сталася вночі, коли їх дітей у школі не було, та й добре, що пожежа, а не когось з школярів током шваркнуло.
Грошей на мерську ініціативу пішло з міського бюджету аж мільйон гривень. Тоді Шиба обіцяв, що система ефективно і однозначно швидко окупиться. Окупилася… Сьогодні, коли школу знову обігрівають газом постає слушне питання: навіщо міська влада витратила сотні тисяч гривень на 12-у школу?
Звісно, після такого гучного інциденту у школі, до мера було багато запитань. Зокрема як таке могло статися? І чому мер не передбачив такі жахливі наслідки? Як зізнався Шиба, вже через кілька днів після загоряння, причиною пожежі стали помилки у монтажі системи. Не так проклали кабель. Цікаво, це ж яка комісія, з якої планети приймала школу до експлуатації, це ж як треба легковажити, щоб ставити під питання навчання кількох сотень дітей із мікрорайону? І ще один цікавий факт з минулорічної історії. Після пожежі у деякі ЗМІ просочилася інформація, що міські чиновники хутенько кинулися замітати сліди пожежі (подейкують про фальшування документів). Непрямий доказ тому — реакція МНС. Офіційного повідомлення прес-служби з приводу загоряння у школі дотепер не знайти на сайті.
Як не прикро, але випадок з 12 школою Шибу нічому не навчив. Спихнувши все на необізнаних робітників він знову взявся пропагувати електричне опалення кожній школі садочку і навіть житловим будинкам. Свою нав’язливу ідею очільник планує втілити за 2 роки. Виникає питання, а що ж робити людям, коли у їхньому помешканні станеться замикання від такого обігріву? Згадувати не злим тихим словом мера?
Наразі у мерії активно шукають гроші на «електричну мрію» Богдана Павловича. Цього року розробили програму переходу шкіл і садочків у 33-му і 40-му районах на нічне електричне опалення. Проте коштів для її впровадження наразі немає. Поки у мерії знову хочуть ризикувати життям дітей, батьки моляться, аби у Шиби зникла ця нав’язлива ідея. Чи її хоча б доопрацювали і унеможиливли катастрофи.
Олена Славута
|