Сьогодні чиновники знову стають відкритими, відновивши практику прес-конференцій, яка вже пів року була забута. Щоправда за кілька днів перед тим пані Соколовська, заступник мера, «вчила» журналістів як правильно описувати діяльність мерії. Оскільки в світлі останніх подій приховане життя посадовців міської ради почало зявлятися у ЗМІ без фігового листя.
Перша цьогорічна прес-конференція була присвячена пошануванню видатного українського гетьмана Івана Виговського. Серед інших «життєво-важливих» тем, які піднімав Богдан Шиба були і перейменування вулиць та спорудження пам’ятників.
Під час нещодавніх історичних досліджень виявилося, що Іван Виговський прожив у Луцьку не шість років, як вважалося раніше, а 15. Зокрема, він працював юристом міського суду, намісником луцького підстарости, завідувачем канцелярією Луцького земського суду. Як зазначив мер, в місті вже є вулиця Івана Виговського. Проте це лише бічна до вулиці Єршова. Та й мало хто із лучан знає, де вона є взагалі. Тому потрібно низкою заходів вшанувати цю видатну постать.
«Потрібно назвати одну із центральних вулиць міста його ім’ям, щоб відновити історичну справедливість. Маємо об’єктивно і повно висвітлити сторінки історії», - сказав пан Шиба. Яка саме із центральних вулиць міста потрапить під перейменування - наразі невідомо.
«Я ще не думав про це. Давайте запитаємо людей», - зауважив Шиба.
Мер прагне зібрати максимум інформації про соратника Богдана Хмельницького, щоб «вийти на ідею спорудження пам’ятника». Не забули і про ще один пам’ятник - Бандері. Хоча коштів на нього у Луцьку зібрано недостатньо, проте міський голова зазначив, що споруджувати пам’ятник все-таки необхідно у цьому році.
«Хоча коштів небагато. Шукатимемо меценатів та спонсорів. Потрібно багато – є мало», - сказав Шиба. Він зауважив, що для того, щоб в обласному центрі Волині з’явився пам’ятник Степану Бандері, є кілька тисяч гривень. А потрібно близько мільйона.
Ще у 2008 році депутати Луцької міськради із другої спроби затвердили результати повторного замовленого конкурсу на ідею та місце вставлення пам’ятника Степану Бандері. Пам’ятник провідникові українських націоналістів постане перед РАГСом на проспекті Соборності.
Зважаючи на тематику прес-конференції, слід зауважити, що і на перейменування вулиці, і на пам’ятники потрібно чималі кошти. А протертий до дір міський бюджет і так дихає на ладан. Чи не парадокс, коли мер закликає економити, і разом з тим додає видаткові статті до міської казни?
|